Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Czy da się zarobić na pożyczkach? 
Autor Wiadomość
Specjalista

Post Czy da się zarobić na pożyczkach? opublikuj na facebooku
Witam. Czy da się zarobić na pożyczkach prywatnych i społecznościowych? Czy jest to pewny zysk? Jeśli tak to jak się za to zabrać? Proszę o porady.

piątek, 29 stycznia 2016, 13:51
Kierownik

Post Re: Czy da się zarobić na pożyczkach? opublikuj na facebooku
Jest taka możliwość, jednak aby zarobić musisz się dużo wysilić - przerabiałem już ten temat.

piątek, 29 stycznia 2016, 14:21
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Na czym ten wysiłek polega? Bo nie bardzo rozumiem. Opisz proszę jak to było w Twojej sytuacji.

wtorek, 2 lutego 2016, 13:36
Kierownik

Chodzi mi o reklamowanie danych usług, teraz jest tego na pęczki i musisz się wysilić by przebić konkurencje która oferuje identyczne usługi jak Ty. Większość korzysta z tego samego portalu i wszyscy posiadają te same usługi.

Ewentualnie jak chcesz mieć lepszą ofertę to zawsze można ominąć pośredników i osobiście dogadać się z firmami pożyczkowymi.

wtorek, 2 lutego 2016, 14:05
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Aaa, o to Ci chodziło :) Ale ja miałem trochę co innego na myśli - nie mam zamiaru organizować zupełnie nowej platformy pod takie pożyczki tylko zastanawiałem się nad inwestowaniem w tych miejscach, które już istnieją. Chodzi o to, że jestem ciekaw, czy będąc inwestorem i udzielając takich pożyczek jestem w stanie coś ładnego sobie zarobić, czy to ma jakiś sens :)

poniedziałek, 8 lutego 2016, 12:22
Kierownik

Aha, o to Ci chodziło.

To na to nie odpowiem.

poniedziałek, 8 lutego 2016, 15:26
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Da się na tym zarobić, sam inwestuję w taki sposób. Sprawdź sobie CapitalClub. W razie czego pytaj, to może uda mi się zaspokoić Twoją ciekawość.

środa, 24 lutego 2016, 13:00
Specjalista

No sprawdziłem, wszedłem na ich stronę i w sumie to znalazłem tylko bardzo ogólne informacje. Napisz proszę jak wygląda cała procedura takiego inwestowania, jak się można zabezpieczyć, ile najlepiej zainwestować żeby się to opłacało itd. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam.

środa, 2 marca 2016, 10:29
Pracownik etatowy

Zarobić się da, ale jak zawsze przy tak niepewnych inwestycjach ryzyko duże. Osobiście nie szedłbym w tę stronę.

środa, 2 marca 2016, 19:37
Pracownik etatowy

Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Niestety, ale taka prawda. Nie wiem za bardzo od czego zacząć, żebyś mnie dobrze zrozumiał, może napiszę dość ogólnie, a Ty się w razie czego dopytasz. Sprawa wygląda w taki sposób, że wchodzisz na stronę CapitalClub, rejestrujesz się i wchodzisz w zakładkę dotyczącą inwestowania. Wyświetlają Ci się aktualne aukcje, które możesz wesprzeć. Wybierasz tą, która według Ciebie jest najkorzystniejsza i najatrakcyjniejsza, ustalasz oprocentowanie, które Ci odpowiada no i deklarujesz kwotę jaką chcesz przeznaczyć na inwestycję. Możesz zacząć od kilkuset złotych, a limitu nie masz - limitem może być maksymalna kwota aukcji :D A tak serio - od Ciebie zależy ile w to włożysz. Z tego co zdążyłem zaobserwować podczas regularnych działań i wizyt na tej stronie to to, że ludzie inwestują różne kwoty, nie ma żadnej reguły co do tego. Druga kwestia jest taka, że na ten cel powinieneś przeznaczyć taką sumę, która nie doprowadzi Cię do finansowe ruiny w razie gdyby coś poszło nie tak. Choć ja w Capitalu takiego problemu nie miałem to wiadomo, że ludzie mogą być różni i nie należy ufać im bezgranicznie. Ustal sobie budżet na inwestycje, który nie nadszarpnie Cię zbytnio ani w tym momencie ani w przypadku każdej ewentualności. To także zależy od Ciebie - sam powinieneś wiedzieć ile wydajesz, jaki musisz mieć zapas oszczędności itd. Tu również nie ma sprecyzowanych reguł. Trzecia kwestia to dywersyfikacja środków inwestycyjnych. Jeśli na inwestycje zamierzasz przeznaczyć kwoty rzędu kilku, kilkudziesięciu tysięcy to najlepiej nie ładuj wszystkiego w jedną aukcję. Pozwoli Ci to uniknąć zmartwień jeśli właśnie ten jeden pożyczkobiorca okaże się niesłowny. Kiedy rozłożysz kapitał na kilka aukcji to nawet jeśli zawiedziesz się na jednej, to pozostałe najprawdopodobniej będą działały sprawnie i wtedy Twoje straty będą o wiele, wiele mniejsze. Oczywiście chciałbym podkreślić, że mimo ryzyka, które zawsze istnieje nie jest wcale powiedziane, że będziesz miał jakiś problem. Każde inwestycje są nim obarczone, czy to giełda czy co innego. Ja na CapitalClub inwestuję właśnie dlatego, że tam to ryzyko wydaje się być mniejsze - pożyczki biorą firmy, które potrzebują ich na rozwój i generalnie mają za co spłacać. Dzięki temu nie umieram ze stresu :D Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć?

czwartek, 3 marca 2016, 12:30
Specjalista

Ok, rozumiem. A czy jakieś umowy między stronami są spisywane? No i jak wyglądają ewentualne zabezpieczenia? Chodzi mi o to, by jak najbardziej obniżyć ryzyko takiej inwestycji.

piątek, 4 marca 2016, 13:51
Specjalista

Zabezpieczeniem może być weksel lub nieruchomość (przy dużych pożyczkach). O ile nieruchomość jest dobrym zabezpieczeniem to z wekslem hmmm. Jak ktoś jest bankrutem i chce pożyczyć i nie zwrócić to weksel nie pomoże.

piątek, 4 marca 2016, 14:00
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Według mnie da się. Tylko trzeba umieć to zorganizować i sie na tym znać.

piątek, 4 marca 2016, 16:24
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

@mat.step - Tak, są spisywane. Pożyczkobiorca podpisuje umowy z każdym inwestorem, który decyduje się na udzielenie mu pożyczki. Zabezpieczenie ma zwykle postać weksla, hipoteki, zastawu nieruchomości itp. Tak naprawdę to zależy od pożyczkobiorcy jaką formę zabezpieczenia zaoferuje, inwestor może na to przystać lub nie. Oprocentowanie też oferuje pożyczkobiorca na zasadzie “od-do”, a inwestor wybiera takie jakie chce. W przypadku problemów z płatnościami ze strony pożyczkobiorcy możemy się wtedy skonsultować z prawnikiem albo z firmą windykacyjną, próbując odzyskać pieniądze. Zwykle tego typu platformy jak CapitalClub współpracują z prawnikami, więc punkt zaczepienia jest. Nie jestem pewien czy można to jakoś oddzielnie ubezpieczyć, ale wydaje mi się że tylko pożyczkobiorca może wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci i innych wydarzeń losowych, a inwestor w razie takiej sytuacji może wtedy starać się o jakieś odszkodowanie. Choć nie jestem pewien, być może akurat w tej kwestii się mylę, musiałbyś to już chyba sprawdzić sam jeśli Cię to interesuje. Tyle ode mnie, mam nadzieję że pomogłem.

poniedziałek, 7 marca 2016, 10:20
Specjalista

Świetnie, dziękuję bardzo wszystkim za porady, w takim razie chyba się zdecyduję na ten CapitalClub skoro mówisz Bizu, że sprawdzony i sam tam działasz. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :) Pozdrawiam serdecznie :)

środa, 9 marca 2016, 11:32
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna