Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
MCI - To może być lider przyszłej hossy ... 
Autor Wiadomość
Manager
Awatar użytkownika

Post Re: MCI - To może być lider przyszłej hossy ... opublikuj na facebooku
MCI Management miało 156,08 mln zł zysku netto w 2010 r., wzrost o 251,9% r/r

Warszawa, 17.03.2011 (ISB) - Spółka MCI Management miała 156,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 44,36 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 163,74 mln zł wobec 49,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 11,51 mln zł wobec 8,79 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w 2010 roku spółka miała 155,51 mln zł zysku netto wobec 43,11 mln zł zysku rok wcześniej.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-Management-mialo-156-08-mln-zl-zysku-netto-w-2010-r-wzrost-o-251-9-r-r-2303707.html

MCI Management prognozuje, że osiągnie 171 mln zł zysku netto w 2011 r.

Warszawa, 17.03.2011 (ISB) -Skonsolidowany zysk netto spółki MCI Management w 2011 r. ma wzrosnąć do 171 mln zł wobec 156,08 mln zł w zeszłym roku, wynika z prognozy przedstawionej przez spółkę w czwartek.

"Zarząd MCI Management podaje do wiadomości prognozę wzrostu wartości skonsolidowanych aktywów netto na jedną akcję z 8,44 zł w roku 2010 na 10,76 zł w roku 2011, co oznacza wzrost o 27,44%, oraz prognozę skonsolidowanego zysku netto za rok 2011 na poziomie 171 mln zł" - czytamy w raporcie.

"Prognoza oparta jest na założeniu, iż grupa kapitałowa MCI Management do momentu publikacji wyników za 2011 rok będzie zarządzała aktywami o wartości ponad 1,2 mld zł (wliczając pełny commitment inwestycyjny funduszy zarządzanych), w 2012 ponad 1,8 mld zł, wartość nowych inwestycji grupy MCI wyniesie 242 mln zł, oraz wzrost PKB i WIG20 będą na poziomie nie niższym niż odpowiednio 4,1% i 10%" - czytamy dalej.

MCI Management miało 156,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 44,36 mln zł zysku rok wcześniej. (ISB)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-Management-prognozuje-ze-osiagnie-171-mln-zl-zysku-netto-w-2011-r-2303723.html

:wink:

Mój blog: http://top-inwestor.blogspot.com/

niedziela, 20 marca 2011, 20:42
Manager

Cierpliwosc zawsze jest wskazan i zostanie wczesnie czy pozniej wynagrodzona. Gorzej jezeli jest sie roztrzepanym i chce sie zlamac kilka srok za ogon:)

http://www.growandgo.pl/kursy ---> darmowy kurs inwestowania w Fundusze Inwestycyjne

wtorek, 22 marca 2011, 21:58
Manager
Awatar użytkownika

robert.kajzer pisze:
Cierpliwosc zawsze jest wskazan i zostanie wczesnie czy pozniej wynagrodzona. Gorzej jezeli jest sie roztrzepanym i chce sie zlamac kilka srok za ogon:)

Moim zdaniem w przypadku MCI ilość inwestycji to zwykła dywersyfikacja portfela. O tym że nie każda z nich będzie trafiona to inna sprawa, bo nie każda będzie taką torpedą jak ABC DATA. :wink:
Sądzę że wieloletnie doświadczenie dyrektorów inwestycyjnych MCI bardziej będzie nam sprzyjać niż przeszkadzać ...

pozdro

środa, 23 marca 2011, 21:07
Manager
Awatar użytkownika

MCI dostanie 28 mln odszkodowania

MCI dostanie 28 mln zł plus odsetki odszkodowania od Skarbu Państwa za strat, jakie poniósł na akcjach zniszczonego przez fiskusa JTT Computer, orzekł Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Dokładnie, chodzi o kwotę 28 904 888 zł wraz z odsetkami ustawowymi od dnia 8 czerwca 2006 do dnia zapłaty.
Zgodnie z wyrokiem I instancji spółka miała otrzymać ok. 56 mln zł, ale wskutek odwołania Prokuratorii Generalnej sąd wyższej instancji obniżył odszkodowanie.
Wyrok jest prawomocny, ale Prokuratoria zapowiada kasację do Sądu Najwyższego.
Handel akcjami spółki został zawieszony na krótko przed godz. 14. do odwołania, poinformowała giełda przed publikacją komunikatu. Później dodała, że handel ruszy o 15.30.
Z kolei MCI przypomina i ostrzega: "Należność została zasądzona tytułem odszkodowania za poniesioną szkodę w związku z utratą wartości posiadanych przez MCI Management akcji spółki JTT Computer, która została doprowadzona do upadłości na skutek błędnych i podejmowanych z naruszeniem prawa decyzji organów podatkowych. Tym samym Sąd Apelacyjny podzielił co do zasady stanowisko Spółki wyrażone w pozwie i prezentowane podczas procesu. Zarząd MCI Management SA zwraca uwagę na fakt, że od wyroku, który zapadł w drugiej instancji, pomimo iż jest prawomocny, stronom przysługuje skarga kasacyjna. Ten fakt powinien być brany pod uwagę przez obecnych i przyszłych inwestorów - akcjonariuszy spółki".

źródło:
http://www.pb.pl/2/a/2011/04/12/MCI_dostanie_28_mln_odszkodowania

8)

wtorek, 12 kwietnia 2011, 22:35
Bezrobotny

Witam,
jeśli chodzi o kwestię odszkodowania, moim skromnym zdaniem jest to wynik determinacji przedsiębiorstwa na drodze ekspansji i rozwoju (swoją drogą widać też jak państwo chce "uwalić" ten rozwój poprzez podatki itp.) Ciekawa informacja jest taka, że mimo przyznania odszkodowania Zarząd studzi nieco entuzjazm akcjonariuszy obecnych oraz przyszłych - wiele osób już otwierało szampana i czekało na wielkie wybicie, a jak widać spółka idzie swoim "umiarkowanym" tempem w górę i wygląda to zdrowo:wink: Poczekajmy jeszcze troszkę na wyniki kwartalne, wtedy będzie można odnieść się do sytuacji ogólnej, która wg mnie wygląda obiecująco - osoby, które zachowują spokój, zostaną docenione w dłuższej perspektywie czasu :D
Pozdrawiam

poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 08:37
Manager
Awatar użytkownika

Trudno się nie zgodzić rurku z tym co napisałeś :D

Tak to już jest, że w końcowym etapie hossy pewnie taka informacja pociągnęłaby za sobą wzrost kursu o kilkadziesiąt procent, a tak mamy to co mamy i wygląda to na zachowanie neutralne. Ale kiedyś pewnie rynek upomni się o swoje i to jest to na co cierpliwie czekamy ...

pozdro 8)

WESOŁYCH ŚWIĄT !!

poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 11:38
Manager
Awatar użytkownika

Yo

Minął rok od ostatniego postu na MCI i specjalnie nic się w spółce nie wydarzyło. W międzyczasie kurs zanotował solidną korektę co dla amatorów tańszych akcji mogło być zachętą. Nie ukrywam że sukcesywnie dobieram ten papier bo coś mi nie pasuje z jego niską wyceną :D

W tym okresie było parę ciekawych informacji ze spółki negatywnych i pozytywnych. Na co wydaje mi się należy zwrócić uwagę to ujawnienie się funduszu Quercus, który musiał o tym powiadomić po przekroczeniu 5% posiadanych akcji:

Z treści komunikatu:

"Przed zmianą udziału Fundusze posiadały łącznie 3 060 859 akcji Spółki, co stanowiło 4,91% kapitału zakładowego Spółki oraz posiadały łącznie 3 060 859 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 4,91% ogólnej liczby głosów w Spółce.

Na dzień 23 kwietnia 2012 r Fundusze posiadały łącznie 3 292 134 akcji Spółki, co stanowiło 5,28% kapitału zakładowego Spółki oraz posiadały łącznie 3 292 134 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 5,28% ogólnej liczby głosów w Spółce."

Czy to jest dobra informacja ? myślę że nie najgorsza biorąc pod uwagę fakt że akcje trafiają w silne ręce. Co do poziomu kursu to może być różnie , bo fundusz chcąc przykładowo zwiększać zaangażowanie niekoniecznie będzie chciał dynamicznego wzrostu kursu. Czas pokaże jak będzie, choć analogia z poprzednim funduszem zaangażowanym w MCI (TFI BZ WBK) wydaje się oczywista ...

pozdro :wink:

czwartek, 26 kwietnia 2012, 20:33
Kierownik
Awatar użytkownika

Aktualnie praktykuje tylko i wyłącznie na rynku Forex, ale rzeczywiście MCI było spółką którą można było by się zainteresować, oczywiście jeżeli sytuacji się ustabilizuje na tyle aby liczyć na wzrostowy kierunek dla całego rynku.

środa, 9 maja 2012, 12:57
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

MCI Mananement przejmie w 2012 r. 2-3 spółki o wartości 'exit' ok. 100 mln zł
ISBnews - Biznes
11 Paź 2012, 17:20

"Warszawa, 11.10.2012 (ISBnews) - MCI Management planuje w 2012 r. inwestycje w kilka nowych spółek e-commerce, z czego 2-3 o wartości wyjścia na poziomie 100 mln zł, poinformował agencję ISBnews prezes funduszu Tomasz Czechowicz. Według niego, pozwoli to zrealizować tegoroczne plany i przygotować spółkę do znacznego zwiększenia inwestycji w roku przyszłym.
"W MCI mamy rekordowy rok jeśli chodzi o exity, myślę o transakcji na Mall.cze, dużo mniejsza transakcja na Nexto, a do końca roku planujemy kolejne. A jeśli chodzi o nowe inwestycje, to także tutaj powinno się dużo dziać. Jesteśmy w trakcie finalizacji kolejnych projektów, w tym 2-3 o wartości exitowej dla nas powyżej 100 mln zł" - powiedział Czechowicz agencji ISBnews podczas Capital Market Day.

Czechowicz dodał, że w portfelu w 2012 r. pojawią się także 2-3 mniejsze spółki, ale z dużym potencjałem wzrostowym. Nadal będą to głównie inwestycje w e-commerce.

"Inwestycje będą miały miejsce zarówno w Polsce oraz w regionie. Tak więc są nadal aktualne" - zaznaczył prezes MCI.

Plany spółki na przyszły rok są równie ambitne, choć nie ulega zmianie zasadnicza strategia spółki.

"W 2013 r. nadal będziemy targetowali 200-400 mln zł nowych inwestycji, chcemy podejść pod ich podwojenie. Tradycyjnie chcemy zrobić jeden duży exit, na poziomie 100 mln zł" - powiedział Czechowicz.

Dodał, że w najbliższym czasie, w okresie dużej niepewności na świecie, nie planuje zmieniać struktury swojego portfela. Nadal więc przeważające, w 90%, będą inwestycje internetowe. Ok. 40% inwestycji będzie miało w Polsce, reszta - w regionie.

"Uważamy, że są zbyt duże niepewności makroekonomiczne i dotykanie się tradycyjnych sektorów jest niewłaściwe. Jak nam zaczyna brakować projektów w Polsce, wychodzimy w region, potem jeszcze dalej - Niemcy, Rosja, Turcja" - wyjaśnił prezes MCI.

MCI Management S.A. jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r. Wartość aktywów pod zarządzaniem MCI wynosi (wg strony internetowej firmy) ponad 820 mln zł."

Źródło : http://stooq.pl/n/?f=656585

Czas zatem zacząć festiwal inwestycji :D , aktualny kurs MCI to 4,73 ... czy ten poziom długo się jeszcze utrzyma ?

Pozdro

czwartek, 11 października 2012, 19:53
Kierownik

Witam witam starego inwestora :)

Zainteresowalem sie spoleczka po wywiadzie z wlascicielem w TVN24. Mowil tam o planach na przyszle lata rowniez o tym ze maja gruba parenascie milonow w kasie. Ws[pmnial rowniez o sprawie zwiazanej z odszkodowaniem ze strony skarbu panstwa. Przejzalem ich moim amatorskim okiem i postanowilem kupic akcje. Nie jestem jeszcze dobry w analizie fundamentalnej i nie potrafie ladnie uzasadniac wyboru oraz dlaczego bedzie dobrze nie napisze tego tutaj. Mysle ze zarobie pare groszy takze zakupilem 2100 akcji w cenie 4,72zl na dzien dzisiejszy cena to 4,82 zl takze po dobrym tygodniu nie jest zle :) Mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej. Przyznam ze jestem inwestorem krotko terminowym oraz bywa ze bawie sie w daytrading. Jak narazie stopa wzrotu wychodzi w granicach 5% miesiecznie ;) pozdrawiam

niedziela, 25 listopada 2012, 16:31
Kierownik

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kurs MCI podszedl dzisiaj o 5.81% w USA zauwazyli spolke MCI na WIGU po przez e-comerece ktora bije tam rekordy :)

Zakupilem w polowie wzrostow jeszcze troche tego papiera. Mysle ze droga do 6 zl na dniach jest otwarta :)

Proteusz, zdazyles zakupic akcje??? Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 26 listopada 2012, 17:58
Manager
Awatar użytkownika

Hej

Kolego MCI to najcięższa spółka mojego portfela :wink: , bo waży aż 60%. Czy ja zakupiłem, a i owszem, pierwsze pakiety kupowałem w 2009 roku, potem cały czas dobierałem ...
Jakieś 2 tygodnie temu zredukowałem Lenę i przerzuciłem całość na MCI. Nadchodzi czas społeczeństw e-commerce, prawdziwa wymiana pokoleń i wcale nie trzeba być jakimś wizjonerem żeby to widzieć (Ty to już widzisz). MCI to spółka z pogranicza nowych technologii i finansów, a moim zdaniem bazę do wzrostu ma olbrzymią :!:
Ich sklep internetowy ze spożywką (FRISCO) bije rekordy z miesiąca na miesiąc, zainwestowali ostatnio 50mln zł w najwięszy rosyjski sklep internetowy ze szmatami, a wolnej kasy to mają jeszcze chyba niecałe 200 mln :wink: .
Dziś ładny wzrost , ale potwierdzenia wybicia z dłuuuugiej konsoli oczekiwałby w dłuższym terminie...
Wklejam wykres roczny on-line, będziemy sobie mogli obserwować kurs spółki :

Obrazek

Pozdro :wink:

poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:51
Kierownik

Witam :D

Zdecydowalem sie i zlozylem dzis drugie zlecenie zakupu po cenie na jutrzejsze otwarcie na 800 akcji :mrgreen: Nie wiem czy to dobra zagrywka. Pierwszy raz kupuje po cenie na otwarcie takze zobaczymy co nastapi i w jakiej cenie zakupie te akcyjki :roll: Tak jakos czuje ze tez sie zwiaze z MCI na dluzszy okres :wink:

poniedziałek, 26 listopada 2012, 22:36
Manager
Awatar użytkownika

Hej :D

Sytuacja rozwija nam się bardzo pomyślnie, dziś zatrzymaliśmy się na oporze (5.60) . Jeżeli to przejdziemy to może być SKY IS THE LIMITS :D . Jak dla mnie wychodzimy z formacji spodka która tworzyła się od lutego i robimy to na zwiększonych obrotach - jeżeli tak będzie to czeka nas tu niezła jazda ...

Fajnie mi się to śledzi mając akcje MCI :wink:

pozdr.

środa, 12 grudnia 2012, 19:11
Kierownik

Przynam szczerze ze w zeszlym tygodniu nie mialem powodow do zadowolenia, ale wyszedlem z tego najlepiej jak bym mogl :) Zakupywalem akcjie z mysla ze szybciej osiagniemy wzrost. Ostatnia pule akcji i powiem ze wieszka niz wczesniejsze zakupilem o dziwo drogo bo w piatek 2 tygodnie temu. Dosc droga patrzac po ostatnich spadkach w zeszlym tygodniu i te spadki mnie meczyly poniewaz cena spadla ponizej sredniej mojego zakupy. Przez ostatni zakupu srednia sie podwyzszyla, ale powiedzialem sobie ze ni uja nie sprzedam dopoki nie bede pewny ze ida na dół. Wytrzymalosc i silna psychika pozwolily dalej byc w grze :) ale sobie juz myslalem ze moze chociaz polowe sprzedam aby straty nie byly az tak duze :) Naszczecie obeszlo sie i teraz jestem juz do przodu i to nie malo :) :) Pozdrawiam

środa, 12 grudnia 2012, 21:19
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna