Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 MCI - To może być lider przyszłej hossy ... • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
MCI - To może być lider przyszłej hossy ... 
Autor Wiadomość
Manager
Awatar użytkownika

Post Re: MCI - To może być lider przyszłej hossy ... opublikuj na facebooku
Skinni pisze:
Przynam szczerze ze w zeszlym tygodniu nie mialem powodow do zadowolenia, ale wyszedlem z tego najlepiej jak bym mogl :) Zakupywalem akcjie z mysla ze szybciej osiagniemy wzrost. Ostatnia pule akcji i powiem ze wieszka niz wczesniejsze zakupilem o dziwo drogo bo w piatek 2 tygodnie temu. Dosc droga patrzac po ostatnich spadkach w zeszlym tygodniu i te spadki mnie meczyly poniewaz cena spadla ponizej sredniej mojego zakupy. Przez ostatni zakupu srednia sie podwyzszyla, ale powiedzialem sobie ze ni uja nie sprzedam dopoki nie bede pewny ze ida na dół. Wytrzymalosc i silna psychika pozwolily dalej byc w grze :) ale sobie juz myslalem ze moze chociaz polowe sprzedam aby straty nie byly az tak duze :) Naszczecie obeszlo sie i teraz jestem juz do przodu i to nie malo :) :) Pozdrawiam

Na przestrzeni 3 lat jak akumuluję MCI podobnych sytuacji miałem tyle, że trudno mi je zliczyć - masz rację to świetny trening dla psychiki i pokory. Ja na tyle wierzę w spółkę że specjalnie się tym się nie przejmuję. Mam też akcje kupione w zeszłym roku po 7 z groszami, ale mam też te kupione po 2 z groszami w 2009. Moim zdaniem to był świetny czas na akumulację który niebawem się kończy, przynajmniej dla mnie ...
Już z pewnej perspektywy widzę że to była świetna lekcja dyscypliny, pokory i trochę odwagi. Osobiście inwestowania na giełdzie nie traktuję jako gry, to nie zabawa - tu nasze ciężko zarobione przecież pieniądze muszą zarabiać i jednocześnie cały czas musimy zdobywać doświadczenie które jest bezcenne i nie można go wyrazić żadną kwotą pieniędzy ...

Porę zasiewu zatem czas kończyć, możemy przygotowywać się do żniw ... :wink:

Pozdrawiam :)

Ps.Relpol też nam pnie się wzorowo 8)

Mój blog: http://top-inwestor.blogspot.com/

środa, 12 grudnia 2012, 22:10
Manager
Awatar użytkownika

Dziś rozprawili się na dużych obrotach z oporem 5.60 i wygląda na to że MCI poleci w kosmosa. Wyjście z formacji spodka może zapoczątkować ruch który może być naprawdę spory :wink:
Coś musi być na rzeczy że ktoś tak agresywnie skupuje, pachnie to jakimś bardzo pozytywnym infem 8)

pozdr.

czwartek, 13 grudnia 2012, 18:37
Kierownik

Zgadza sie dzis od poludnia siedzialem patrzac na cene i zmiane dzienna -1,5% myslac ze troche duzo, ale po jakims czasie zaczela sie impreza i transakcje zaczely migac jak szalone co chwile zmiana kursu na zielono az w koncu zobaczylem +4,11 :) Szczerze to ciesze sie jak dziecko z takiego rozwoju sytuacji. Z tego co wyczytalem cena akcji jest bardzo niedowartosciowana. Tez czytales ze zarzad skupuje akcjie. NA forach zaczeli wyzywac i opowiadac jaki to jest smiec. Znaczy to ze idziemy w dobrym kierunku :) Prawdopodobnie w niedlugim czasie poczatek przyszlego roku ma podejsc do 9 zl. To bylo by super jak dla mnie prawie 80% stopa zwrotu :) Myslalem aby postawic stop losa wczoraj w razie duzego spadku co bym chociaz na waciki zarobil, ale boje sie ze grubasy zejda z kursu aby wylapywac akcje leszczy. Takze jak narazie nie podejmuje takich dzialan.

p.s Relpol przeskoczyl na 9,10 na chwile dzisiaj stanal na 8,95 tez pieknie ;) Pozdrawiam

czwartek, 13 grudnia 2012, 20:18
Manager
Awatar użytkownika

Hej

Teraz już wiadomo skąd te obroty, kupowała firma T.Czechowicza Alternative Investment Partners Sp. z o.o. , dawnijeszy Czechowicz Ventures, czy coś takiego. Pamiętam jak w 2003 roku Czechowicz kupował akcje po 0,33 i powiedział kiedyś że była to jego najlepsza inwestycja. Akcje z lokalnego minimum 0.31 podskoczyły w hossie do ponad 37zł, czyli ponad 10tys %. Ale w między czasie były nawet korekty po 40% jak bodajże w maju 2005.

Owszem wzrosty cieszą, ale raczej strzegłbym się euforii i podwyższonego poziomu dopaminy :D , bo wtedy o wiele trudniej znosi się korekty. Podczas korekt negatywne emocje potęgują się x3, i mamy prawdziwą burzę hormonów.
Teraz to będzie dopiero test siły psychiki :wink: , ale lepsze to w trendzie wzrostowym niż spadkowym ... każdy z nas ma swoją strategię, choć ja osobiście uważam, że trzeba uczyć się od najlepszych inwestorów zarabiających na giełdzie i mających ponadprzeciętne wyniki, a nie od tych zarabiających robiąc analizy, pisząc ebooki, czy robiących kursy.(w starciu z realnym rynkiem tacy ludzie często są bezradni)
Takimi inwestorami odnoszącymi sukcesy jest chociażby W.Buffet, czy dawniej Jesse Livermoore. Ten drugi choć zajmował się spekulacjami powiedział kiedyś coś bardzo fajnego czym jako inwestor długoterminowy staram się kierować:

"A teraz pozwólcie, ze powiem wam jedna wazna rzecz: po tym jak
spedziłem na wall street wiele długich lat, i po tym, jak
zarobilem tam i stracilem wiele milionow dolarow, pragne
stwierdzic, ze tym co zarabialo dla mnie naprawde duze
pieniadze, wcale nie byla ani oszalamiajaca inteligencja, ani
tajemnicze impulsy - byla to umiejetnosc cierpliwego siedzenia
na czterech literach. Rozumiecie ?? Siedzenie na wlasnej dupie.
Wlasnie tak. Wcale nie tak trudno prawidlowo ocenic rynek.

Ludzie ktorzy potrafia rownoczesnie miec racje i spokojnie
utrzymywac pozycje sa rzadkoscia. Jest to jedna z
najtrudniejszych umiejetnosci do opanowania. Nie ma takich,
ktorzy potrafiliby wylapywac wszystkie drobne fluktuacje. Jednym
z milowych krokow na drodze do sukcesu jest oduczenie sie prob
kupowania dolkow czy sprzedawania szczytow - te kilka procent
ceny jest nieodmiennie najdrozsza czescia calej akcji. Gdyby
zliczyc, ile milionow dolarow kosztowaly inwestorow proby
lapania dolkow czy sprzedazy szczytow, to mozna by za te
pieniadze smialo rozwiazac problem glodu na naszej planecie - i
to na kilka dekad........"

cytat pochodzi z książki "Wspomnienia gracza giełdowego" Edvina Lefevra.

pozdr. :wink:

czwartek, 13 grudnia 2012, 21:55
Kierownik

Po dzisiejszym dniu mam mieszane uczucia co do kierunku ceny MCI :roll: Jesli nadal papier bedzie sie tak zachowyywal i przebije te 5,40 bedzie to sygnal dla wielu posiadaczy aby sprzedac swoj walor. Cos sie zaczyna dziac. Obserwowalem dzisiejsze notowania caly dzien i bylo widac ze ktos wyraznie tak jakby chcial zanizyc kurs akcji. Probowalem podbic za kazdym razem kiedy to cena kupna wydawala mi sie zbyt niska. Pzodr

wtorek, 18 grudnia 2012, 17:43
Kierownik

Juz wszystko wrocilo na odpowiedni tor dokupilem jeszcze troche akcji dzis i wczoraj w sumie srednia tego zakupu to 5,55 zl wierze ze bedzie dobrze. Pozdrawiam

środa, 19 grudnia 2012, 16:17
Manager
Awatar użytkownika

Obrazek

Wesołych Świąt

:wink:

poniedziałek, 24 grudnia 2012, 14:26
Manager
Awatar użytkownika

Hej

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku :!:

Skinni widzisz tą dzidę na wykresie MCI na stronie wstecz :?: ładnie to wygląda ... dzisiaj znowu ktoś przytulił 100K akcji. W tym roku MCI powinien nam ładnie błyszczeć, nie ukrywam że na to liczę :wink:

pozdro.

środa, 2 stycznia 2013, 21:55
Kierownik

Witam witam :) Tak obserwuje codziennie po pare razy :)

Idzei dobrze musze sie przyznac ze odsprzedalem wszystko ze stopa zwrotu 24% jak kurs spadal i zakupilem ponownie 6500 papiera wczoraj po 6,20. Z moich obserwacji wynika ze chyba koniec korekty, ale ja tam nowicjusz jestem ;) Calkiem zapomnialem ze w poniedzialek 7 stycznia jest koniec rozprawy MCI z fiskusem i teraz tak sei obawiam ze moze kurs poleciec w dol w przypadku niekorzystnego wyroku. Troche mysle o tym :) no, ale trzeba byc dobrej mysli.

Sprzedalem MCi jak kurs zaczal spadac po silnym wzroscie balem sie ze bedzie tak jak w przypadku relpolu i caly ten czas wzrostow powroci do ceny zakupu i caly ten okres wyczekiwania pojdzie na marne :)

Wierze w MCI, dokupilem rowniez Relpola po korekcie. Mam naprawde duza kase wlozona w obie spolki, ale zostawilem sobie cos na inna odpowiednia perelke :)

sobota, 5 stycznia 2013, 18:01
Manager
Awatar użytkownika

Skinni pisze:
Witam witam :) Tak obserwuje codziennie po pare razy :)

Idzei dobrze musze sie przyznac ze odsprzedalem wszystko ze stopa zwrotu 24% jak kurs spadal i zakupilem ponownie 6500 papiera wczoraj po 6,20. Z moich obserwacji wynika ze chyba koniec korekty, ale ja tam nowicjusz jestem ;) Calkiem zapomnialem ze w poniedzialek 7 stycznia jest koniec rozprawy MCI z fiskusem i teraz tak sei obawiam ze moze kurs poleciec w dol w przypadku niekorzystnego wyroku. Troche mysle o tym :) no, ale trzeba byc dobrej mysli.

Sprzedalem MCi jak kurs zaczal spadac po silnym wzroscie balem sie ze bedzie tak jak w przypadku relpolu i caly ten czas wzrostow powroci do ceny zakupu i caly ten okres wyczekiwania pojdzie na marne :)

Wierze w MCI, dokupilem rowniez Relpola po korekcie. Mam naprawde duza kase wlozona w obie spolki, ale zostawilem sobie cos na inna odpowiednia perelke :)

Bravo :D , czyli prawie idealnie póki co łapiesz górki i dołki, rozumiem to - podchodzisz do giełdy spekulacyjnie. Generalnie o to w tym wszystkim chodzi żeby zarabiać kasę. Twoje podejście to co prawda nie mój styl, ale pewnie wymaga czasu na obserwację i odwagi w podejmowaniu decyzji, nie wiem czy stosujesz AT bo to z tego co wiem istotne w takich operacjach ...

Powodzenia i oby jak najwięcej takich "strzałów" :wink:

niedziela, 6 stycznia 2013, 19:26
Kierownik

Witam :D

No i jak tam Proteusz ?? ;) Ostatni tydzien wlacznie z dzisiejszym jest hmm jak by tu napisac :) Czuc atmosfere napiecia w powietrzu. Wedlug mnie psychologiczna bariera te 7 zl :) Jesli przebije siodemke to lecimy na osiem. Ludzie czekaja na rozwoj wydarzen. Jakies pozytywne info by sie przydalo aby przelamac 7 Zeta :)

poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:22
Manager
Awatar użytkownika

Hej Skinni

No i mamy siódemkę ładnie przebitą :D Trochę mnie niepokoił ten zwyżkujący klin na wykresie który wklejam poniżej, ale widać trzeba się trzymać linii trendu, bo jak wiadomo "trend is your friend" :D To wszystko dzieje się specjalnie bez żadnych informacji ze spółki, poza tym że kupuje AIP/ Czechowicza. Co tam u Ciebie, jak odnosisz się do sytuacji na papierze ?

pozdr.

Obrazek

wtorek, 19 lutego 2013, 20:38
Kierownik

Witam witam Proteusz. Odpisuje tak pozno poniewaz komp mi padl i kupilem nowego niedawno :(

Jesli chodzi o kurs to rzeczywiscie mialem rowniez obawy o kierunek, po przebicu 7 byla lekka euforia. Nie ukrywam ze teraz ponownie zerkam z niepewnoscia na to co sie wyprawia :?
Silne wsparcie przy cenie 6,80 zadzialalo pod koniec tygodnia. Takze to jest dobry znak ktory pokazuje sile popytu. Dziwie sie natomias dlaczego podaz nie pozwala kursowi rosnac. Wydaje mi sie ze ktos gra na spadki w zeszlym tygodniupod koniec sesji ktos ustawil sprzedaz malej ilosci akcji po to aby kurs poszedl poizej siodemki. Papier jest mocno zbierany przy cenie 6,80. Moja opinia jest taka ze ktos wie ze papier ma sile gra na spadki i zbiera po cenie najnizszej ktora nie zaneguje nie zalamie trendu wzrostowego. Jesli 7 ubije twarde dno dokupuje papier bo wtedy powinny byc wzrosty powyzej 8 bez zadnych przeszkód. Licze ze raport kwartalny bedzie pozytywny, wtedy dokupie troche akcyjek :D Jesli cena akcji nie bedzie szla w gore to juz sam nie wiem co to bedzie grane ;)
p.s
Wyszedlem z relpola takze posiadam troche gotowki na wejscie w inny walor. Prooteusz masz jakies nowe typy aby w cos wejsc?? Myslalem o Vistuli fakt ze zarobilem malo kwote wczesniej, ale ciagle to taki nie pewne bylo teraz juz to inaczej wyglada i idzie w dobra strone. Wyczytalem ze sa zadluzeni, ale dobrze zaczeli sobie radzic i widac po kursie trend wzrostowy jesli utrzyma sie na 1,36 prawdopodobnie bedzie mozna troche z tego wyciagnac.

Czytasz sobie czasami forum MCI na stronie Bankier.pl ?? :lol: Tam to prawdziwa walka spekulantow haha :wink: Pozdrawiam

niedziela, 3 marca 2013, 21:19
Manager
Awatar użytkownika

Hej

Napiszę krótko ... generalnie zostaję przy trzech papierach MCI (68%), Relpol (24%), S4E (8%). To co robią spekulanci w krótkim terminie w ogóle mnie nie interesuje niech się bawią Ci co to lubią i szukają lokalnych szczytów i dołków.
Dla mnie istotne teraz jest ożywienie gospodarcze, a co za tym idzie przepływ kapitału do ryzykownych aktywów, napływ środków do TFI, obniżenie stóp procentowych przez RPP, czyli wszystko to co napędza hossę ... 8)
Cieszę się że nastąpiło oczyszczenie akcjonariatu na Relpolu z mało cierpliwych i mam nadzieję że papier kupowały instytucje które szybko go nie puszczą.
Jeszcze jest baaardzo daleko do oczekiwanych przeze mnie poziomów wyjścia ... 8)

Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 4 marca 2013, 22:46
Specjalista

Tak się zastanawiam czy MCI nadal bedzię szło do góry... Póki co w tym roku nastawiam się tylko na spółki Miśie również w tym kierunku przerzuciłem wszystkie TFI.

niedziela, 10 marca 2013, 14:08
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna