Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 MCI - To może być lider przyszłej hossy ... • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
MCI - To może być lider przyszłej hossy ... 
Autor Wiadomość
Manager
Awatar użytkownika

Post Re: MCI - To może być lider przyszłej hossy ... opublikuj na facebooku
slavinhooo pisze:
Tak się zastanawiam czy MCI nadal bedzię szło do góry... Póki co w tym roku nastawiam się tylko na spółki Miśie również w tym kierunku przerzuciłem wszystkie TFI.

Masz rację trzeba się dobrze zastanowić ... :wink:

pozdr.

Mój blog: http://top-inwestor.blogspot.com/

środa, 13 marca 2013, 23:45
Manager
Awatar użytkownika

MCI inwestuje w WINDELN.DE

MCI Management S.A. (MCI), wiodąca grupa private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała umowę inwestycją z windeln.de, niemiecką spółką prowadzącą sklep internetowy oferujący produkty codziennego użytku dla niemowląt. Razem z funduszem 360 Capital Partners dołączyła do dotychczasowych inwestorów DN Capital i Acton Equity Partners w ramach kolejnej rundy finansowania przekraczającej 15 mln euro.

MCI Management konsekwentnie realizuje strategię rozwoju portfela inwestycyjnego w segmencie e-commerce w krajach Emerging Europe. Dostrzegając ogromny potencjał niemieckiego rynku sprzedaży za pośrednictwem internetu, subfundusz MCI.TechVentures wziął udział w kolejnej rundzie finansowania dla windeln.de, największego w Niemczech niezależnego sklepu internetowego sprzedającego produkty codziennego użytku dla niemowląt. W gronie inwestorów zapewniających kapitał znalazł się, obok MCI i obecnych współwłaścicieli DN Capital i Acton, także fundusz 360 Capital Partners. Pozyskane środki firma zamierza przeznaczyć na ekspansję międzynarodową i rozwój portfolio produktowego.

„Inwestycja w Windeln.de jest zgodna z strategią inwestycyjną MCI, a spółka i faza inwestycyjna spełnia te wszystkie kryteria , jakie chcemy aby spełniały nasze inwestycje – powiedział Tomasz Czechowicz, Partner Zarządzający w MCI Management S.A. „Liczymy, iż dzięki obecnej rundzie inwestycyjnej Windeln.de stanie się europejskim liderem w swojej kategorii i z sukcesem rozwinie się w Polsce i Czechach”– dodaje.

Najnowsza inwestycja – pierwsza w Turcji

MCI ogłosiło, że jest w trakcie finalizacji swojej pierwszej inwestycji w Turcji, nad którą prace trwały od dłuższego czasu. Celem inwestycji jest spółka Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.. Planowane zamknięcie transakcji przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku.

MCI zamierza nabyć 20% jej akcji płacąc maksymalnie 4,35 TRL (turecka lira = 1,76 zł) za akcję. Wypłata ostatniej transzy ceny będzie uwarunkowana osiągnięciem przez spółkę Indeks bardzo ambitnych prognoz finansowych w latach 2013-2014.

Indeks jest największym dystrybutorem IT w Turcji o rocznych przychodach przekraczających 850 mln USD. MCI liczy, że najnowszy zakup wpłynie pozytywnie już na wyniki za I półrocze 2013 r.

MCI widać wciąż na łowach, a portfel spółek jest coraz bardziej interesujący :D W miedzy czasie solidna korekta spowodowała ucieczkę inwestorów o krótkim horyzoncie czasowym. Czy to już koniec spadków ? jeżeli tak to jeżeli pojawią się wzrosty z pewnością będą się odbywać po solidnej ścianie strachu ... :D
Trzyma jeszcze ktoś MCI ? czy już wszystkich wyrzuciło z pokładu ?? :wink:

pozdro :wink:

środa, 27 marca 2013, 20:10
Kierownik

Witam witam. Oczywiście ze posiadam akcje sprzedałem powyżej siedmiu kiedy sytuacja robila się niebezpieczna i dokupywalem przy korekcie i nawet dzisiaj dokupiłem :) Mam trochę tego papiera proszę ciebie ;) Wierze w MCI i jeśli nie będzie szlo do góry to już sam nie wiem co będzie szło. Zaczne myśleć ze GPW nie ma nic wspólnego z inwestowaniem ;)

Fundusz Quercus zakupił dzisiaj akcje i ma teraz powyżej 5% to dobry znak przed powstrzymaniem korekty, mam taka nadzieje nadzieje ;)

http://www.parkiet.com/artykul/26,1313730.html

środa, 27 marca 2013, 22:32
Manager
Awatar użytkownika

Skinni pisze:
Witam witam. Oczywiście ze posiadam akcje sprzedałem powyżej siedmiu kiedy sytuacja robila się niebezpieczna i dokupywalem przy korekcie i nawet dzisiaj dokupiłem :) Mam trochę tego papiera proszę ciebie ;) Wierze w MCI i jeśli nie będzie szlo do góry to już sam nie wiem co będzie szło. Zaczne myśleć ze GPW nie ma nic wspólnego z inwestowaniem ;)

Fundusz Quercus zakupił dzisiaj akcje i ma teraz powyżej 5% to dobry znak przed powstrzymaniem korekty, mam taka nadzieje nadzieje ;)

http://www.parkiet.com/artykul/26,1313730.html

Hej Skinni :wink:

Obserwowałem trochę choć raczej tego nie powinienem robić ostatnie godziny handlu na MCI na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Ewidentnie ktoś łykał większe pakiety na końcu sesji i pewnie był to Quercus. To co robi MCI mnie osobiście utwierdza w słuszności tej inwestycji, a ich działalność prowadzona już jest na skalę europejską ...
Ja już powiedziałem sobie że pakiet który mam mi wystarczy, ale jeżeli szóstka z przodu zagości na dłużej może coś skubnę ...

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ŻYCZĘ :wink:

Obrazek

piątek, 29 marca 2013, 21:24
Manager
Awatar użytkownika

Hej

No proszę już tyle miesięcy bez komentarza a na spółce tak ładnie się dzieje. To co przykuwa uwagę to piękny trend wzrostowy :wink: :

Obrazek

Spółka jest wzorowo zbierana przez instytucję (Quersus) który jak trzeba odpowiednio schładza kurs nie robiąc fajerwerków. Zresztą Quersus przekroczył już 7% w zaangażowaniu co świadczy o ich pewności w inwestowaniu w MCI. W międzyczasie spółka dołożyła do portfela następną spółkę branży e-commerce Answear lidera w branży, a lokomotywa portfela ABC DATA w 2 kwartale odnotowała rekordowe zyski. To przełoży się z pewnością na dobre wyniki które będą podawane jakoś w połowie miesiąca, a tu zapowiada się nawet 100 mln. :wink:

Po ostatnich wzrostach MCI waży mi w portfelu 72% i jest to spora pozycja. Mam te akcje od 2009 roku jak w pierwszym poście na tym wątku , akumulować skończyłem w marcu w tym roku i teraz siedząc w fotelu obserwuję całą sytuację.
Inwestowanie długoterminowe to potęga jeżeli dokonuje się zakupów w odpowiednim czasie. W tej chwili znakomicie działa już efekt procentu składanego. A w dodatku:

1.Mamy rekordowo niskie stopy procentowe.
2.Lokaty w banku są oprocentowane nie więcej niż 3%, a w TV podawali dziś że TFI wypracowują 14%
3.Gospodarki ruszają z miejsca , idzie w górę PMI ... jesteśmy zatem na początku ożywienia.

Ma ktoś jeszcze te akcje ? Skinni dajesz radę ? :D

Pozdrawiam 8)

piątek, 9 sierpnia 2013, 19:57
Specjalista

Fajnie idzie do góry, szkoda tylko, że zbyt wcześnie sprzedałem wszystkie akcje...

piątek, 16 sierpnia 2013, 10:23
Kierownik

Witam witam :)

Proteusz cały czas posiadam akcje MCI. Musze napisać że trochę sprzedałem. Niestety puściły mi nerwy w pewnym momencie. Sprzedałem ponieważ każda zmiana procentowa liczona jest u mnie w setkach złotych przy cenie bliskiej 9 zł nie wytrzymałem i zeszłem z około 25% akcji aby zagwarantować sobie spokój psychiczny i ewentualny zysk w przypadku kiedy kurs poszedł szybko w dół. Cały czas wierze w spółke i już dziś wiem ze gdy zadomowimy się na 9zł to dokupuje ponownie za kwote która sprzedałem.

Wspaniałe info ostatnimi czasy MCI prognozuje 170mln złotych zysku na rok 2013 :) czy to nie wspaniałe ;) :twisted: :twisted:

piątek, 30 sierpnia 2013, 22:44
Manager
Awatar użytkownika

Siemano po prawie pół roku :wink:

Wyglada na to że korektę która trwała okolo 3 miesiecy mamy za sobą :D Dziś mamy wieloletniego maxa na wykresie i wygląda na to że to poczatek nowej fali wzrostowej ... u mnie bez zmian poza tym że w październiku zeszłego roku zakonczylem skup aktywów w postaci akcji MCI :wink:
Nigdy nie przypuszczalbym ze potrwa to tyle czasu (prawie 6 lat) , ale sytuacja temu sprzyjała ze wzgledu na przyciągający się kryzys ...
Co do samej spółki to każdy moze sobie sprawdzic aktualne newsy , ostatni czyli zakup 20% portalu o2, a co za tym idzie część wirtualnej polski wydaje się być bardzo korzystnym posunięciem biznesowym prezesa Czechowicza ...
Nie wiem czy jeszcze Skinni posiada spółkę w portfelu bo juz troche czasu minęło, ale jezeli, ktoś chce zacząć przygodę z giełdą zawsze można się przyjrzeć MCI :wink:

Na początku zakladalem 3-4 letni okres inwestycji w MCI. Wyglada na to ze będzie to zdecydowanie dłuższy termin, głównie przez nieustanny rozwój spółki, powolnie rozkrecajace się gospodarki, czy chociażby wciąż bardzo niskie stopy procentowe ...

Pozdr. :wink:

poniedziałek, 17 lutego 2014, 21:28
Kierownik

Witam witam

środa, 12 marca 2014, 15:58
Kierownik

Witam witam Proteusz.

Trochę czasu mnie tu nie było, ponieważ miałem pare ważniejszych spraw na głowie. Od razu napisze że niestety nie posiadam akcji MCI w portfelu. Sprzedałem je jakiś dłuższy czas temu, ale jest i dobra wiadomość. Czekam na odpowiedni moment kupno. Ponieważ widzę że kurs trzyma się mocno i nie chce spadać :) Jak ty to widzisz??? Dochodza do mnie odczucia że zbliża sie korekta. Rynek nie ma siły rosnąć. WIekszość akcji wysprzedałem lub zmiejszyłem zaangażowanie aby w przypadku odwrootu rynku ponieść mniejsze straty.

p.s Pamiętasz jak pisałem tobie o Hygienice przy cenie około 1,50zł doszła nawet do 3,54 !!! Urosła ponad 100% :!: :!: :!:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

blog finansowy i nie tylko: http://poziomswiadomosci.wordpress.com/

środa, 12 marca 2014, 16:12
Kierownik

Witam witam Proteusz.

Trochę czasu mnie tu nie było, ponieważ miałem pare ważniejszych spraw na głowie. Od razu napisze że niestety nie posiadam akcji MCI w portfelu. Sprzedałem je jakiś dłuższy czas temu, ale jest i dobra wiadomość. Czekam na odpowiedni moment kupno. Ponieważ widzę że kurs trzyma się mocno i nie chce spadać :) Jak ty to widzisz??? Dochodza do mnie odczucia że zbliża sie korekta. Rynek nie ma siły rosnąć. WIekszość akcji wysprzedałem lub zmiejszyłem zaangażowanie aby w przypadku odwrootu rynku ponieść mniejsze straty.

p.s Pamiętasz jak pisałem tobie o Hygienice przy cenie około 1,50zł doszła nawet do 3,54 !!! Urosła ponad 100% :!: :!: :!:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

blog finansowy i nie tylko: http://poziomswiadomosci.wordpress.com/

piątek, 25 kwietnia 2014, 23:52
Manager
Awatar użytkownika

Hej Skinni :wink:

Ja już z MCI prawie 5 lat :wink: Ostatnie zakupy robiłem w zeszłym roku koło października i na tym poprzestałem. To 75% mojego portfela, reszta to Relpol i S4E. Nie całe 2 lata temu pożegnałem się z Leną i przerzuciłem środki na MCI.

Skinni piszesz o Higienice i masz rację, na akcjach tej spółki był niezły rajd, ale w tym roku i jej nie oszczędziła korekta ...
W mojej opinii korekta (zresztą trochę męcząca) powinna się już powoli kończyć, zresztą na niektórych rynkach wschodzących już się skończyła (Indie) i indeksy zapinają do góry :wink: Inne indeksy MSCI World, czy MSCI IShares też wyglądają nieźle.

Co do samego MCI to wszystko wygląda super :D Już same wskaźniki są wręcz niesamowite, bo po podaniu ostatnich wyników i zysku netto ponad 100 mln. C/WK spadło do 0,69 , a C/Z do 2.1 :shock: W mojej opinii taki stan rzeczy nie utrzyma się długo i rynek powoli będzie urealniał wycenę , ale mogę się mylić 8)

Zwracam uwagę na debiut chińskiego "smoka" branży e-commerce Alibaby ... to ta spółka po debiucie może mieć po Google największą kapitalizację (już szacuje się ją na 195mld $) i będzie wytyczać przyszłe wyceny spółek z branży , kto wie może i MCI :wink:

Pozdrawiam i daj znać co tam u Ciebie :D

niedziela, 18 maja 2014, 20:27
Manager
Awatar użytkownika

Witam

MCI podało świetne wyniki za IIQ - zarobili ponad 100mln zł i prognoza na 2014 rok wykonana jest prawie w 100%. Od roku nie robiłem żadnych zakupów ale korzystając z małej przeceny dorzuciłem jeszcze trochę akcji po 9,30 i portfel wypchany jest w 80% akcjami MCI (jak widać dywersyfikacja wzorowa :wink: )
Nadszedł okres deflacji i pewnie RPP znowu obniży stopy procentowe - to wymażone warunki do funkcjonowania spółek takich jak MCI. Przypomnę że obecnie NAV wynosi 15,90 co przy obecnym kursie 10,17 stanowi dość spore niedowartościowanie spółki 8) Dodam tylko, bo nie pisałem tu o tym, że spółka jest w posiadaniu pokaźnego pakietu Netti i Wirtualnej Polski i jej aktywa stale rosną. Wskaźnik C/Z - 2,10 C/WK 0,65

Wklejam wykres 3-letni:

Obrazek

Widzę że w dziale akcje już nikt nie pisze i forum pod nieobecność adminów którzy pewnie zostali już rentierami 8) powoli dogorywa. Potwierdza to fakt, że na giełdzie nie zarabia się łatwo :D Szczególnie inwestowanie długoterminowe jest niepopularne, pewnie dlatego że mało w nim eksytacji i jest dla wielu nudne, Pan Putin też dokłada tu swoje szczebelki do drabinki strachu i mamy to co mamy ... całą kwintesencję inwestowania długoterminowego :D

poniedziałek, 15 września 2014, 20:32
Manager
Awatar użytkownika

Czy ktoś zauważył wzrost kursu MCI i wybicie z horyzontu ? :wink:
Wreszcie zaczyna się to na co czekałem długie lata ... i pomyśleć że to dopiero początek 8)

czwartek, 5 marca 2015, 20:08
Kierownik
Awatar użytkownika

Czyli powiadasz Proteusz że zapinamy Pasy i jedziemy pod górkę ? :)

Posiadam trochu akcji kupionych po 10zł więc jestem jak najbardziej za !

sobota, 14 marca 2015, 15:57
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6