Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 MCI - To może być lider przyszłej hossy ... • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
MCI - To może być lider przyszłej hossy ... 
Autor Wiadomość
Manager
Awatar użytkownika

Post MCI - To może być lider przyszłej hossy ... opublikuj na facebooku
Witam :D

O MCI możnaby napisać wiele bo spółka ma za sobą dość ciekawą historię na GPW. Piszę o niej dlatego ponieważ sądzę że w perspektywie 3-4 lat spółka przyniesie ponad przeciętne zyski.

Już podczas minonej hossy dała zarobić cierpliwym inwestorom krocie. Przy maksymalnym wyczuciu momentu zakupu chyba w 2003 roku i zakupie po 0.33 gr można było zarobyć sprzedając na szczycie 10 000 % :shock: . Cena akcji doszła do poziomu 37 PLN :wink:

Spółka, a w zasadzie fundusz (lubią jak mówi się o nich private equity) zajmuje się kupowaniem dobrze zapowiadających się spółek które potrzebują dokapitalizowania i pomocy w zarządzaniu (np. jakimś ciekawym projektem) i po czasie (około 5-6 lat) po tym jak taka spółka osiągnie "pełną dojrzałość" tzn.generuje sama zyski, i jest na etapie szybkiego rozwoju wprowadza ją na giełdę i sprzedaje .... proste prawda :D

Przykłady to chociażby: TRAVELPLANET, BANKIER, o2o, S4E, czy DIGITAL AVENUE.

Dlaczego warto przyjrzeć się akurat tej spółce ?? Wg. mnie jest kilka zasadniczych powodów:

- spółka jak mało która została przeceniona na GPW, spadła z max 37 PLN do 1.88 :shock:
- w tej chwili to mniej istotne, ale ma całkem niezłe wskaźniki P/E 4.3 C/WK - 0,45
- w 2008 roku mogła się pochwalić zyskiem w wysokości 22 mln
- ma świetną doświadczoną kadrę menadżerską
- posiada w portfelu kilka niezłych spółek, w tym asa w rękawie spółkę ABC DATA 8) największego dystrybutora IT w polsce który pomimo recesji wygenerował 40mln zysku w zeszłym roku 8) przy przychodzie około miliarda złotych :!:
Przy poprawie koniunktury i wprowadzeniu spółki na giełdę może być ciekawie.
- spółka utworzyła swoje TFI MCI do których przenosi udział ze swoich spółek portfelowych. Żeby wartość jednostek uczestnictwa wzrastała kurs spółek portfelowych też musi wzrosnąć ... już oni się o to postarają 8)
- i wreszcie obszary inwestycji to technologie mobilne (gry , systemy nawigacji, identyfikacji, sklepy internetowe, biotechnologia, zapowiadane inwestycje w ekologie), jeżeli prezes (Tomasz Czechowicz) bedzie miał się dobrze to kto wie na poweno inwestycje w LifeScience , a potem to już pewnie technologie kosmiczne :lol: :lol: :lol:
- ostatnio na spółce obserwuje się zwiększone obroty co moze sugerować że tend spadkowy na spółce ma się ku końcowi.

Minusem może być to, że spółke klasyfikuje się do sektora finansów a z tym jeszcze nie jest za dobrze :?

Zapraszam do oglądnięcia konferencji na której zaprezentowano wyniki za 4Q która jeszcze bardziej przybliży profil spółki :wink: :

http://www.infoengine.pl/index.php?s=vi ... 24_mci.wmv

Przez parę ostatnich dni nabyłem co nieco akcji MCI (mam średnią 2.04) z zamiarem ewentualnego uśredniania. Myślę że taka okazja może się już nie powtórzyć :D :D :D Czas inwestycji - long termin 3-4 lata :D :D

Pozdrawiam wszystkich i oczywiście życzę udanych inwestycji.

PS. Wszystkim Paniom czytającym forum składam najlepsze życzena z okazi DNIA KOBIET :D

Mój blog: http://top-inwestor.blogspot.com/

poniedziałek, 9 marca 2009, 00:32
Project Manager
Awatar użytkownika

Post Re: MCI - To może być lider przyszłej hossy ... opublikuj na facebooku
Patrzenie łakomym okiem na MCI to ostatnio jest ciekawa tendencja w polskim, inwestycyjnym internecie :) Nie powiem, że sam nie obserwuję MCI, tyle, że robiłem to zanim zrobiło się głośno o nich... No nic, zobaczymy za kilka lat czy będziemy milionerami :P

poniedziałek, 9 marca 2009, 13:21
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

theredel pisze:
Patrzenie łakomym okiem na MCI to ostatnio jest ciekawa tendencja w polskim, inwestycyjnym internecie :) Nie powiem, że sam nie obserwuję MCI, tyle, że robiłem to zanim zrobiło się głośno o nich... No nic, zobaczymy za kilka lat czy będziemy milionerami :P

Prawdę mówiąc MCI to był mój początek na GPW :D
Jeszcze przed pójściem na studia, nie wiem nawet czym się wtedy kierowałem nabyłem swój pakiet MCI (jakoś lekko poniżej złotówki) . MCI była wtedy w duuuuużo gorszej sytuacji (słynna sprawa z JTT), poza tym było świeżo po wielkiej bessie internetowej że nikt tego nawet po tej cenie brać nie chciał. :D
Pozbyłem się MCI po 5 PLN jak w dzień przed sprzedażą spółka wzrosła o 40% :D zabrakło cierpliwści :oops: mówi się trudno.

Odbiegając od tematu spójrzcie na licznik aktywnych użytkowników online
Najwięcej aktywnych było ich 28 Czerwca 2007 roku.Co tu dużo mówić, nie tylko na tym, ale i na innych forach inwestycyjnych sytuacja zapewne jest podobna. Ta data to szczyt poprzedniej hosssy na mWIG-40 i sWIG-80. To czas gdzie na rynku znalazło się wielu niedoświadczonych inwestorów przez niektórych nazywanych ironicznie "dawcy kapitału".

W tej chwili aktywność na forum jest znikoma, a szkoda bo wg. mnie to czas wielkich okazji które przez dłuuugi czas mogą się nie powtórzyć. No cóż takie są prawa rynku .... awersja do ryzyka zawsze musi potrwać zanim rozpocznie się coś na co cierpliwie czekamy :D :D :D

Dobranoc

wtorek, 10 marca 2009, 00:35
Project Manager
Awatar użytkownika

proteusz, to forum powstawalo okolo czerwca 2008 (o ile mi wiadomo) i tego dnia rejestrowali sie jak sadze znajomi Ziuberka i stad najwieksza aktywnosc tego dnia. Jesli sie myle niech ktos mnie sprostuje.

A co do hossy i bessy to masz racje ze cecha bessy jest spadajaca aktywnosc inwestorow indywidualnych.

wtorek, 10 marca 2009, 13:36
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Zdzichu pisze:
proteusz, to forum powstawalo okolo czerwca 2008 (o ile mi wiadomo) i tego dnia rejestrowali sie jak sadze znajomi Ziuberka i stad najwieksza aktywnosc tego dnia. Jesli sie myle niech ktos mnie sprostuje.

A co do hossy i bessy to masz racje ze cecha bessy jest spadajaca aktywnosc inwestorow indywidualnych.

Hej :)

Wystarczy spojrzeć na stronie głównej ilość użtkowników online .... tam jest ta informacja (28 czerwiec 2007). Forum powstało zatem duuużo wcześniej :wink:

Pozdr.

wtorek, 10 marca 2009, 19:24
Manager
Awatar użytkownika

Niedawo podano wg mnie bardzo istotną informację że MCI rozpoczyna dystrybucję certyfikatów FIZ:

http://www.parkiet.com/artykul/7,793546 ... katow.html

Ruszyła specjalna strona: http://www.privateequity.pl/ na której można dowiedzieć się czegoś więcej o proponowanych produktach. Po krótce warunki umowy przy zakupie certyfikatów są nastpujące:

Warunki umowy inwestycyjnej:

- minimalny poziom inwestycji: 200 tys. PLN; :shock: :shock: :shock:
- okres inwestycji: 5 lat;
- gwarantowana wypłata zainwestowanego kapitału; :wink: :wink: :wink:
- możliwe umorzenie certyfikatów po okresie 2 lat przy następujących warunkach:
- dyspozycja z 3-miesięcznym wyprzedzeniem,
- opłata manipulacyjna 10% wartości portfela,
- wartość umorzenia – maksymalnie 50% w ciągu roku,
- brak gwarancji ochrony kapitału;
- opłaty:
- opłata za zarządzanie (management fee)

Sądzę że to świetna propozycja dle tych z grubszymi portfelami o długoterminowym horyzoncie inwestycyjnym, zwykły Kowalski raczej chyba nie skorzysta :D Tak czy inaczej ja mówi pani Stelmach chętni już są, a coś mi się wdaje że bedzie ich coraz więcej i ten projekt wypali 8)

Ps. Wszystko wskazuje na to że mamy odwrócenie trendu na MCI , jeżeli tak się stało udało mi się prawie idealnie trafić w dołek z zakupami 8) . Od momentu zakupu cena akcji wzrosła o 50% 8)

Pozdr.

sobota, 21 marca 2009, 19:42
Manager
Awatar użytkownika

Rozwój sytuacji na MCI przeszedł chyba najśmielsze oczekiwania inwestorów. Po dzisiejszym wzroście +18,6 % :shock: spółka w moim przypadku dałą zarobić 100% w niecały miesiąc 8)
Wzrost był przy sporym volumeie jak na MCI (ponad 700 tys. akcji.) co przy jego skali świadczy o potężnym popycie. Gdyby doszukiwać się pewnych analogi z hisorii, to przykładowo w pierwszym roku ostatniej hossy kurs wzrósł o 700%.

Oczywiście taki obrót sprawy jest mało prawdopodobny, choć niemiałbym nic przeciwko 8) Teraz wskazana byłaby korekta tak z 20-25% w dół ... możnaby jakoś sensownie uśrednić, cena jest w końcu wciąż bardzo atrakcyjna :wink:

Pozdr.

środa, 25 marca 2009, 18:14
Kierownik

Jak przyjdzie hossa to wiekszosc spolek (ok. 90%) da ponad przecietna stope zwrotu, a mci moze do nich nalezec..
tylko czy wiekszosc zauwazy zaczynajaca sie hosse czy tylko jej koncowke ? :wink:

Tanie książki

Analizy Forex

czwartek, 26 marca 2009, 10:04
Project Manager
Awatar użytkownika

Zakupy po tak dużym wzroście są bardzo ryzykowne. Można oczywiście zarobić, ale jest tu większe ryzyko na sporą stratę, kiedy kurs zachowuje się tak dynamicznie.

Do tego nie ma pewności, kiedy skończy się bessa.

czwartek, 26 marca 2009, 16:28
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

olopi pisze:
Jak przyjdzie hossa to wiekszosc spolek (ok. 90%) da ponad przecietna stope zwrotu, a mci moze do nich nalezec..
tylko czy wiekszosc zauwazy zaczynajaca sie hosse czy tylko jej koncowke ? :wink:

No właśnie, zaryzykuję stwierdzenie że już mieliśmy odwrócenie trendu. Jeżeli tak rzeczywiście się stało to ten etap wzrostu będzie (w zasadzie już jest) bardzo dynamiczny. Niektórzy inwestorzy nie bardzo chcą wierzyć w te wzrosty i Ci co mają akcje szybko sprzedają z niewielkim zyskiem.

Ci z kolei co mają kasę patrzą i wypatrują korektę do ewentualnego zajęcia pozycji. Jeszcze inni sądzą że to korekta bessy i ani myślą o wejściu na rynek.
Wg. mnie może nas teraz czekać b.ciekawy okres ponieważ spółki będą dążyć do urealnienia swoich wycen, a wiele z nich całkem dobrze prosperujących notowanych jest poniżej wartości księgowych, potem nastąpi najnudniejsze co może się wydarzyć na giełdzie choć lepsze od bessy, a minowicie konsolidacja :? , a potem to już pewnie wiecie :D

Patrząc na dzisiejsze notowania w USA, a w szczególności na obroty sądzą że już zbyt dużo kapitału ulokowano na rynku akcji, poza tym zaczynają się pojawiać pierwsze pozytywne dane makro :D

Teraz tylko czekać jak nasze banki zaczną obniżać oprocentowanie lokat, niech tylko ludzie dowiedzą się że ktoś z rodziny czy znajomych więcej zarobił w jakimś funduszu akcji czy na samych akcjach, to scenariusz jest nietrudny do przewidzenia. :D Oby tylko trochę z tym poczekali tak ze 2 lata, bo chciałoby się tanio uśrednić w górę :D

Oczywiście mogę się mylić, to giełda tu nie ma stuprocentowej pewności ...

czwartek, 26 marca 2009, 21:16
Project Manager
Awatar użytkownika

proteusz pisze:
No właśnie, zaryzykuję stwierdzenie że już mieliśmy odwrócenie trendu.
- wiesz, to zależy o jakiej długości trendzie mówisz, jak ktoś się bawi w DT to dla niego odwrócenie trendu może nawet być codziennie. Ale trzeba przyznać - sytuacja jest wielce zastanawiająca.

proteusz pisze:
Teraz tylko czekać jak nasze banki zaczną obniżać oprocentowanie lokat
chyba już obniżają :?:
proteusz pisze:
niech tylko ludzie dowiedzą się że ktoś z rodziny czy znajomych więcej zarobił w jakimś funduszu akcji czy na samych akcjach, to scenariusz jest nietrudny do przewidzenia. :D
oj, chyba tak szybko do domowych gospodyń nie dotrze, że na giełdzie też się czasem zarabia, na razie w wiadomościach i faktach dalej krzyczą o kryzysie, chociaż większość ludzi nie wie, jak ma to odnieść do swojego życia (fakt, ze jest kryzys, wszyscy wiedzą, ze jest źle, ale dlaczego i czym się to objawia, to już o wielu mniej)
proteusz pisze:
Oby tylko trochę z tym poczekali tak ze 2 lata, bo chciałoby się tanio uśrednić w górę :D
sam bym tak chciał :)

Cytuj:
Oczywiście mogę się mylić, to giełda tu nie ma stuprocentowej pewności ...
no wlaśnie.

niedziela, 29 marca 2009, 20:54
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Witam :)

Kurs MCI przez ostatnie dni wybił się z konsolidacji przy gigantycznych obrotach.
Na tej spółce mój zysk z inwestycji wynosi już 200% 8) a gdzie tam jeszcze do końca :D

Chyba już nikt nie ma wątpliwości co do zmiany trendu 8)

Pozdr.

sobota, 22 sierpnia 2009, 19:17
Specjalista

dziś spadł o -2,26% zastnawiam sie nad wejsciem w tą spółkę..... poczekam z tydzień i zobacze co się stanie bo teraz jest ona troche droga....

ofe

poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 22:10
Manager
Awatar użytkownika

MCI podniósł prognozę zysku netto na 2009 r. o 48% do 42,5 mln zł :wink:

Warszawa, 14.01.2010 (ISB) - MCI Management podniósł prognozę zysku netto na 2009 rok o 48% do 42,5 mln zł z 28,7 mln zł, podała spółka w czwartek.

"Obecna prognoza wyniku netto za rok 2009 opiewa na 42,5 mln zł i jest wyższa od wcześniejszej prognozy (28,7 mln zł) o 48%. Lepsze od zakładanych prognozowane wyniki są efektem skutecznej realizacji priorytetów spółki w drugim półroczu 2009 r. oraz bardziej dynamicznym, niż było to przewidywane, wzrostem wartości posiadanych aktywów" - głosi komunikat.

Według spółki, istotny wpływ miała kontynuacja poprawy sytuacji spółek portfelowych funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez grupę MCI. "Realizacja przez MCI powyższej prognozy spowoduje osiągnięcie wyniku netto za rok 2009 o prawie 100% wyższego niż w roku 2008 (21,5 mln zł). W ocenie zarządu MCI Management SA, będzie to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę tak trudne warunki rynkowe, jakie miały miejsce w 2009 r." - czytamy dalej.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 25,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 26,33 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 6,59 mln zł wobec 0,35 mln zł. (ISB)

Źródło :

http://www.bankier.pl/forum/temat_mci-b ... 35027.html

czwartek, 14 stycznia 2010, 22:13
Prezes
Awatar użytkownika

Kacper25 pisze:
dziś spadł o -2,26% zastnawiam sie nad wejsciem w tą spółkę..... poczekam z tydzień i zobacze co się stanie bo teraz jest ona troche droga....

ofe

ale miałeś nosa, gdybyś wtedy kupił na krótki okres to nie byłaby to najlepsza inwestycja..

teraz cena jest podobna do tej z sierpnia, ale teraz jesteśmy już w troszkę innej rzeczywistości

sobota, 16 stycznia 2010, 01:42
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna