Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
KPI Pomysł inwestycyjny 
Autor Wiadomość
Kierownik
Awatar użytkownika

Post KPI Pomysł inwestycyjny opublikuj na facebooku
W celu osiągniecia środków na tworzenie systemu ebiznesów (toro) zbudujmy ten ruraciąg wspolnie. Na to potrzeba czasu a czas to pieniądz.

90% populacji kupuje telewizory 10% populacji kupuje ksiązki
90% to są emocje to co robimy 10% racionalne myślenie
90% kapitalu swiata posiada 10% ludzkości Zgodzicie sie z tym.

emocje chciwośc strach przed utrata, np wycowanie 5mld z funduszy przez ludzi strach przed strata, bali i gospodarka sie zalamała nie wiedzą ludzie, ze kiedys wkoncu bedzie hoosa tego nikt nie przewidzi. Ale Bedzie.

Zaczynamy moj pomysł.

1. Potrzeba Ludzi czyli nas kilka kilkanaście osob przyjaznych inwestorów
2. Tworzymy społke wkładamy do spółki kapitał (rachunek wspólny)
3. Potrzeba dywersyfikacji (5spółek akcyjnych rózne branże rynki)
4. Potrzeba osób tzn.
- osób znających sie na analizie fundamentalnej
- osób znajacych sie na AT (kształce sie w tym kierunku)

Wspólnie wybieramy dyskutujemy argumenty za i przeciw.
Ustalamy moment wejścia na rynek. Tzn czekamy na znaki na indeksach (Trend is your frend)

Kapitał dzielimy na wybane wcześniej przez nas spółki po równo
Stosujemy dywersyfikacje tzn np 10% 5 % dla każdej straty z ceny( limakt, stop los)

Z Zysków wykonujemy projekty i budujemy system (tooro) marketing strony, pp sila 1 maila (SARE), Inwestycje, kursy, praktycznia wiedza portale.

Na tym forum kazdy jest w czymś dobry
1 osoba jest profesionalista w wykonywaniu stron
2 osoba jest dobrym maklerem
3 osoba dobrze sie zna na Forexie
4 osoba na nieruchomościach
itd

Wspołnie można wiecej, można ruraciąg wybudować, każdy z nas na forum kto czytał ksiązki Roberta zna tą historyjke.

Musimy pracować madrze. Ciezko pracowac potrafi kazdy.

Co o tym myślicie

mozna rozwinąć temat.
:D

Szokujace OKAZJE CENOWE tanie laptopy super ebooki oraz darmowe programy i gry internetowe czyli najtanszy sprzet komputerowy w internecie

Twoja droga do wolności finansowej - niezależność finansowa

wyszukiwarka filmów - wyszukiwarka torrentów - mp3 :: Zasysaj.Com.pl

niedziela, 16 marca 2008, 22:20
Manager
Awatar użytkownika

Fajnie, Widzę w Tobie dużo motywacji - mam nadzieję że będziemy razem pracować :)

Co ty wiesz o inwestowaniu?
http://www.mlodybiznes.org
Pełne wersje gier za darmo:
http://archiwumgier.pl

wtorek, 18 marca 2008, 01:16
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Co myślicie o stworzeniu własnych kilku kursow internetowych gdzie lekcje byly by wysylane ma maila. Odpłatnych. co kilka dni

Naprzykład domena Kursy gry na Forex itd Kursy nieruchomosci kursy gpw itp. Kursy Fundusze. Sttrony wypozycjonowac, i wypromować tzn gdzies na innych forach pisac o nowych kursach polecac tak na poczatekek

STRONA MATKA i pod nia siec mniejszych nini stron roznych działow

Potrzebna jest jeszcze sztuka pisania perswazyjnych tekstów, reklama dobra, zeby do ludzi udezylo cos. Pomyslów w glowie duzo jest ale gorzej z realizacja, samemu to malo można zdziałać.

Chodzilem na specializacje stron, ale zrzzygnowalem, nie nauczylem sie nic prawie, wydalo mi sie to zaciezkie zaduzo teori niepotrzebnej, potem chodzilem na rachunkowośc, to samo. Wkurza mnie tez chodzenie do pracy, Tworzyc Kwadrant B jest ciezko, Kwadrant I to jest w pewnym sensie hazard nie przewidzisz nic, A Tworzyć sieć o wiele prościej nie potzrebne sa az takie kwoty. Era informatyczna jest, niedlugo ludzie bedą załatwiac wszystko przez komputery.

Niektorzy ludzie skladaj azestawy inni skladaj apodzespoly, ja własnie takim typem osoby jestem. Nie jestem tam jakis zamozny. Dlatego zawsze chciałęm jak najtaniej.

Od dziekka siedzialem w sprzecie komputerowym krecilem procki procesory skladalem kumplą i rodzinie komputery kupowalem cos za 200zł np procek a robilem z niego wydajnosc 50% wiecej, lutowalem nawet potnciometr 200k omow aby zwiekszyc napiecie na pamieciach co mi dawalo z ddr 333 680 i wiele tym podobnych.

Ja nigdy sie nie lubialem uczyc nudzilo mnie to co nauczyciele mowili.
Z pomocą kolegi zrobilismy strone aby zarabiac na pp ale na tym sie skoczylo wyobrazcie sobie jagby połaczyć sily

Np

Matka strona niezależnośc finansowa na niech same artykuly o biznesie o wolnosci finansowej i wszystkim tym podobnych takie archwiwum dobrze wypozycjonowana przez kogos kto sie na tym dobrze zna, a pod nia inne mini strony np o Forexie o Gpw o gieldzie Kursy. Działy rozne. Wszystko zwiezle praktycznie na temat i dla oka mile a nie nadziubane tak tak jak to jest na wiekszosci serwisów. Zdobywanie listy kontaktow wiecie co to jest sila jednego maila np subskrypcja wczesniej taka ze aby wesjc na strone wpisz imie i email znacie to doskonale. SARE slyszeliscie o Tym programie http://www.sare.pl/ ogladnijsie sobie filmik.

Mozna uczyc ludzi praktycznie w lekcjach napisanych jak włąsne osiagnac ta wolnośc czyli tamatyka podstron wyłacznie o budowanie silnej bazy aktywów

Mam choć troche wiary.
Zmotywowały mnie ksiazki Joe Vitalego i roberta takze.

Na tym naszym forum jest tyle wiedzy w kazdym z dzialów wyobrazie sobie ze niech kazda osoba co sie zna najlepej na kazdym zebrała wszystkie informacje zawarte tutaj w postaci prostej praktycznej przystepnej wiedzy i zrobila z tego lekcje

EDIT

Najwazniejsza jest motywacja postanowienie systematycznośc pasja.

Cokolwiek robimy naszym celem jest osiągnięcie szczęścia, czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie.

Szokujace OKAZJE CENOWE tanie laptopy super ebooki oraz darmowe programy i gry internetowe czyli najtanszy sprzet komputerowy w internecie

wtorek, 18 marca 2008, 10:17
Project Manager

Dobry pomysł - to fakt.

Musisz opisać wszystko jak najbardziej szczegółowo, wtedy masz większe szanse że ktokolwiek będzie zainteresowany. Aktualna ilość informacji jest zachęcająca , ale to jeszcze zbyt mało.

Motywacji masz dużo, dlatego nie widzę problemu żebyś jakimś modelem biznesplanu nas uraczył, i w ogóle jestem na tak :)

Odezwę się na PM.

wtorek, 18 marca 2008, 12:13
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Zasady dobrego biznes planu.
autorem artykułu jest Sebastian Jakubowski

1. Przygotowanie - zebranie danych, rezerwacja potrzebnego czasu - sporządzając biznes plan powinniśmy dysponować pełnymi i wiarygodnymi danymi, tak aby prognozy przychodów i kosztów też były wiarygodne. Poświęcona na to praca na pewno nie pójdzie na marne!

2. Skupienie uwagi na żywej gotówce - trzeba dokładnie wiedzieć ile musimy wyłożyć i ile z powrotem do nas wróci. Z tego powodu należy zwracać uwagę przede wszystkim na przepływ pieniężny (cash flow), później na zysk netto.

3. Nie należy patrzeć, ile mamy, ale ile musi mieć firma - projektując firmę trzeba ją wyposażyć we wszystko, co pozwoli jej konkurować na rynku. Biznes plan przecież służy do określenia rzeczywistych potrzeb biznesu. Dopiero na podstawie uzyskanych danych można zdecydować, czy ciężar firmy udźwigniemy sami, czy też powinniśmy poszukać wspólników.

4. Szczegółowe dane - nie chodzi o to, aby każda wielkość wykorzystana w prognozach była podana z największą szczegółowością, ale by była istotna. Naprawdę nie ma znaczenia czy jednorazowy wydatek osiągnie 2 czy 3 tys. zł, ale będzie bardzo ważne, czy cena sprzedaży produktu wyniesie 1 czy 1,05 zł, szczególnie jeżeli mamy zamiar sprzedawać go w milionach sztuk na miesiąc. Jeżeli nie potrafimy uzyskać konkretnej wielkości postarajmy się ją przybliżyć, na pewno jednak nie strzelajmy.

5. Operacje na danych realnych - nie ma potrzeby szacowania inflacji na przyszłość, wielkości realne zawsze nimi pozostaną. Pomiń VAT, w ogólnym rozrachunku to nie firma jest jego podatnikiem.

6. Dobranie właściwych okresów - biznes plan należy zestawić w okresach kwartalnych, dane miesięczne mogą być niewiarygodne, natomiast roczne zbyt ogólne.

7. Nie przesadzajmy z długością prognoz - okresy prognozy dłuższe niż kilka (cztery, pięć) lat powodują, że wielkości uzyskiwane w ich końcach są zupełnie niewiarygodne. Lepiej dokładnie zestawić dane w krótszym okresie niż zgadywać odległą przyszłość.

8. Dwa warianty rozwoju przyszłości - oczekiwany i pesymistyczny - pierwszy oddawać będzie scenariusz najbardziej prawdopodobny, takiego rozwoju firmy powinniśmy się spodziewać, drugi odpowie na pytanie, czy poradzimy sobie także w gorszych warunkach

9. Najbardziej czarne wizje � nie bójmy się ich - musimy przynajmniej być świadomi wrażliwości naszego modelu biznesu na zmiany warunków rynkowych.

10. Ostrożności nigdy nie za wiele - lepiej nieco zaniżyć szacunki niż być zbytnim optymistą. Ale też bez przesady, biznes plan, w którym wszystkie wpływy zmniejszymy o połowę na pewno nie będzie planem wiarygodnego biznesu.

11. Nie oszukujmy się - jeżeli biznes plan w wariancie oczekiwanym daje nikłą szansę firmie, a w dodatku model finansowy jest wrażliwy, konsekwencja nie jest wskazana, warto pomyśleć o czymś innym.

Krok po Kroku najpierw trzeba cos mieć zeby z tego coś zbudować

proponuje od zbierania danych PRAKTYCZNYCH podkreślam nie intereuje mnie np co to jest akcja co to jest fundusz czy tym podobne

Proponowałbym stworzenie Działów Ich Nazw

potem swtorzenie spisu treści do każdego działu.

Fundusze Inwestycyjne
domena kursy-fundusze (powiązana) itp.

jak zaczac jaki wybrac jak w ciagu 15dni zacząć inwestowąc jakie z tego korzysci na przykladach

1. Jak zacząć - fundusze inwestycyjne
treść
2. Procent składany, ważniejszy niż wybór inwestycji
treśc
3. itp
treść
5. itp
treść
Sama praktyczna wiedza prostym jezykiem wszystko jest na forum wystarczy poczytac zostawic to co uwazamy za najwazniejsze najprostsze

i rozbudowywać spis treści

Na to potrzeba czasu i mkotywacji to rzecz jasna gorzej jest z tym czy znajdzie ktos na to swoj czas. Ja uważam ze czas to pieniądz i ze jak sie do czegos przyłozy systematycznie to mozna osiagnąc cel wspolnie.

nawet napisac jakis ebook promocyjny darmowy tytul jak zdobyc niezależnośc finansowa uderzajacy do ludzi aby ich zachecic do zapisu np na lekcje w kazdym dziale spis tresci to np lekcje.

opinie ludzi wypowiedzi nasze. na glownej stronie art także itp. z blogow z zycia cokolwiek z artelis.

Drzewo celów sory za jakość :D malarzem nie jestem :)

Przykładowe drzewo celów (drzewo sieci)

http://img87.imageshack.us/my.php?image=drzewocelwwm0.jpg

wtorek, 18 marca 2008, 15:15
Kierownik

riker1986 pisze:
Zasady dobrego biznes planu.
autorem artykułu jest Sebastian Jakubowski

<ciach>

Na to potrzeba czasu i mkotywacji to rzecz jasna gorzej jest z tym czy znajdzie ktos na to swoj czas. Ja uważam ze czas to pieniądz i ze jak sie do czegos przyłozy systematycznie to mozna osiagnąc cel wspolnie.

nawet napisac jakis ebook promocyjny darmowy tytul jak zdobyc niezależnośc finansowa uderzajacy do ludzi aby ich zachecic do zapisu np na lekcje w kazdym dziale spis tresci to np lekcje.
<ciach>

Sorry, kolego, ale jak tego e-booka tak napiszesz jak tekst powyżej, bez znaków interpunkcyjnych itp. to kiepsko widzę ten interes.
Przeczytaj swój bełkot i porównaj z tym, widzisz różnicę?

-> nawet napisac jakis ebook promocyjny, darmowy. Tytul "Jak zdobyc niezależnośc finansowa", uderzajacy do ludzi, aby ich zachecic do zapisania się np. na lekcje. W kazdym dziale spis tresci to np. lekcje.

Bo ja czytając Twój tekst to sorry, ale złotówki nie zainwestuję z kimś kto tak pisze.
Bez urazy, to nie złośliwość, a moj punkt widzenia.
Pozdrawiam
S.

piątek, 4 lipca 2008, 08:06
Manager
Awatar użytkownika

Myślisz że wiekszośc użytkownikow w internecie używa znaków interpunkcyjnych?

Co ty wiesz o inwestowaniu?
http://www.mlodybiznes.org
Pełne wersje gier za darmo:
http://archiwumgier.pl

piątek, 4 lipca 2008, 10:24
Wyświetl profil WWW
Vice Prezes
Awatar użytkownika

ArcyK pisze:

Jeżeli nie widzisz w tym problemu , to życzę powodzenia w swoich działaniach. Pisząc z błędami, czy to ortograficznymi, stylistycznymi , zła interpunkcją pracujesz na swoją opinię, o ile pal lich jeżeli robisz to na swojej stronie, bo jak odwiedzającemu się to nie podoba , to już na nią nie wróci, to już w ebooku czy książce jest to niezbędne...

piątek, 4 lipca 2008, 10:33
Wyświetl profil WWW
Kierownik

ArcyK pisze:

Owszem, na większości POWAŻNYCH for są takie wymagania.
Skoro ktoś tutaj nie przykłada do tego wagi, to później też mu będzie bez różnicy, czy na tabliczce na drzwiach gabinetu będzie miał wypisane: DYREKTOR, czy DEREKTOR? Przeciez to tylko literówka ;)
Rozumiem, że to forum jest dla ludzi którzy dopiero coś zaczynają, czy niedawno zaczęłi jakiś swój biznes, ale to nie zwalnia nikogo z zachowania podstawowych zasad pisowni. Prowadzę własną firmę już od 13 lat i mówię Ci poważnie, że jak mam CV napisane w podobny sposób, to po przeczytaniu pierwszego akapitu wyrzucam je do niszczarki.

"Niech chciało mi się uczyć" pisze kolega kilka postów wyżej, ale zarabiać dziesiątki tysięcy by chciał. A to niestety wiąże się ze sobą.
Pozdrawiam
S.

piątek, 4 lipca 2008, 12:55
Kierownik

Kolega się rzuca o błędy niczym pani od polskiego... (one zawsze mówią, że bez znajomości interpunkcji i zasad ortografii nie można nic osiągnąć, a ona ?? może i zna to wszystko ale pracuje za 1200 zł i jeszcze się użera z młodzieżą) Żeby mieś kasy full nie trzeba znać się na interpunkcji, można w przeglądarce zainstalować coś do poprawiania błędów. Dla mnie nie liczą się błędy tylko sama myśl, która może przerodzić się w dochodowy biznes. Ja się pod tym pomysłem podpisuje, może specjalistą nie jestem ale zawsze mogę pomóc.

pozdrawiam

piątek, 15 sierpnia 2008, 21:03
Manager
Awatar użytkownika

witam
Po pierwsze wszystko jest ważne , również pisownia i stylistyka ...

Jednak najwazniejsze jest sensowne działanie...

Przerabilem temat klubu i wnioski sa takie ze w biznesie demokracja sie nie sprawdza ...

Musi byc szef , ktory posiada aktywo ktore daje mu kase.
Musi byc szef , ktory wyznacza zadania i placi za ich wykonanie.
Zadania wykonane musze przynosic zysk odrazu lub z czasem
Musza byc pracownicy ktorzy to zadanie wykonaja i dostana za nie zaplate.

I w realnym swiecie szef bierze caly zysk a pracownika daje ewentualnie premie na swieta.

Organizacja dala by rade pod warunkiem ze :
Zostalo stworzone aktywo ktore dawalo by stala kase .
Byloby kilka osob ktore dzialalo by w roznych dziedzinach jako szefowie i dostawalo by swoj budzet i zlecalo by za niego rozne prace innym osoba.
Bylyby te osoby ktore wykonaly by te prace zarowno za kase jak i za darmo.
Zyski kierowalo by zarowno na wynagrodzenie jak i na dalsze prace i jak i na budowe aktywow.

Czyli nie bylo by demokracji a struktura organizacji bylaby w dywizjach .
Dywizje byly by finansowane przez gorny osordek centralny.

Po pierwsze trzeba by bylo stworzyc aktywo przynoszace zyski i finansujace dlasze prace.

Ja widze dwie dobre mozliwosci :
1. Po prostu kazdy codziennie 1 godzine pisze umieszczamy linki wszyscy takie same w swoich wypowiedziach linkujemy wspolnie poszczegolne serwisy i mamy po kilku miesiacach aktywa ktore generuje nam dochod zalozmy 1000 zl z pp w kilka osob w kilka miesiecy jest mozliwe.
Duzo napisane ciekawie z linkami i poprawnie po polsku

2. Moje osobiste rozwiazanie
Dla kazdej osoby jestem w stanie zarobic kase na zakladach zalozmy 1000 zl .
Przy 10 osobach mam 10 000 i wyrobie 10% czyli tez 1000 zl

Dopiero maja aktywo mozemy myslec jakimi dziedzinami sie zajmujemy kto ma je prowadzic i wtedy moze finasowac co chce w ramach swojego budzetu.
w necie mozna prowadzic co najmniej kilka dzialow
- pisanie pod pp
- aukcje
- zaklady
- projekty sprzedazowe eboki itp
oraz inne

http://www.banerbroker.dzialaj.net/prezentacjabb/

niedziela, 26 października 2008, 16:06
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Proponuje zaczac od pisanie i zarabianie na pp od tego wlasnie zaczac .

Tu duzo osob ma czas a nie ma kasy skorzystajmy z tego zasobu
!!

Jak zaczniemy wspolnie na tym zarabiac pomyslimy co dalej z kasa robic.

Wystarczy godzinna dziennie oraz kazdy moze tez na sensowna reklame jakas kase zainwestowac i wspolnie zarobimy to pomyslimy co dalej

Kazdego stac by poswiecic ta godzine na pisanie i linkowanie a na tym mozna zarobic .

Tak mozna zaczac !! Tylko mimo wszystko zeby to bylo dobre pisanie i ciekawie i stylistycznie i ortograficznie i z ą ę itd .
Kazdy na ten sam temat .
Mniej a dobrze i z sensownie umieszczonymi wspolnymi linkami.
A te linki sensownie wbite w tresc

Chetnych zapraszam do tematu

http://forumpi.pl/viewtopic.php?t=1585

http://www.banerbroker.dzialaj.net/prezentacjabb/

niedziela, 26 października 2008, 16:56
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Jak to mowil Robert Kyiosaki, pieniądze trzeba dostrzegać umysłem.

Mam takie pytanie do was forumowiczów czy zna się ktoś z was na pisaniu hipnotycznych tekstów.

Ja widze 30zl prowizji po prze

ta fraze w google.. PP bankier.pl

jak otworzyć rachunek maklerski za darmo 1,2,3,4 MIEJSCE

jak otworzyć rachunek maklerski 3,4,5,6 MIEJSCE

jak otworzyć rachunek inwestycyjny 5,8 MIEJSCE

Ja jak narazie
inwestuje w mailing na allegro wykupuje.

Zrobiłem newslleter pop up, okienko na stronie działa świetnie, lepiej od prostego formularza do tego program anomail do wysyłki masowego mailingu. Teraz mam tylko problem z wysyłka masową mój internetodawca blokuje mi serwer
Cytuj:
Zostales zablokowany ze wzgledu na rozsylanie wirusow lub SPAM-u

Muszę się przejść do nich chyba, żadnego spamu nie wysyłam. Tymbardziej świeży system mam i Spyware Doctor używam. Systemik czyściutki.

poniedziałek, 27 października 2008, 09:56
Bezrobotny

Post Re: KPI Pomysł inwestycyjny opublikuj na facebooku
Aktualna ilość informacji jest zachęcająca , ale to jeszcze zbyt mało.

sobota, 14 maja 2011, 12:16
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 14 ]