Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec 
Autor Wiadomość
Kierownik
Awatar użytkownika

Post Re: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec opublikuj na facebooku
Ciekawa uwaga. To bardzo częste - że w tych wszystkich biznesowo,motywująco, edukujących książkach ciągle przewija się to samo podane jedynie w inny sposób.
Szczerze mówiąc to zajęło mi trochę czasu żeby to zrozumieć od czytania po działanie.

Książki są dobre na początku i jako "uzupełnienie w wolnym czasie" - nie mogą być na pierwszym miejscu. Bo wtedy tylko marzymy planujemy i na tym się wszystko kończy.

Inwestycje gruntowe - darmowe szkolenie online

czwartek, 27 maja 2010, 11:52
Kierownik
Awatar użytkownika

cash-online pisze:
Ja mam odmienne zdanie na temat książek tego pana, choć przyznam, iż przeczytałem tylko jedną Bogaty....
Więcej nie zamierzam. Autor co prawda pisze rzeczy fajne, ale takie, jakie ludzie chcą usłyszeć. W tym jego sukces w postaci sprzedaży. Zwróćcie uwagę, że on gra na uczuciach. Konkretnej wiedzy tam nie ma, oprócz ładnie ubranych zdań i rzeczy oczywistych. Mogę się cieszyć jeśli ta książka ( czy jakakolwiek inna ) zmotywowała kogoś do działania, dała kopa. Widzę jednak, że tak książka najbardziej motywuje... do czytania kolejnych.
Jak ktoś mi nie wierzy, to niech napisze, co konkretnego zrobił w swoim życiu. Bo z tego co ja widzę, to ludzie podniecają się tym panem, wychwalają go pod niebiosa i nic poza tym. Nie idzie za tym działanie!
Działanie jest tym, co prowadzi do sukcesu. Fajnie jest czytać, bo też to lubię, tylko z tego nie ma kasy. Bezpośrednio nie ma.

Ja też uważam że przeczytanie jednej książki Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec wystarczy bo trzeba tylko załapać o co chodzi. Dowiedzieć się co to znaczy pieniądze robią pieniądze i niezależność finansowa. Uważam że przeczytanie tej książki wiele zmieniło w moim życiu nakierowało mnie na nowe tory i zmotywowało do działania, od niej zacząłem całą przygodę z niezależnością finansową. Właśnie konkretnej wiedzy tam nie ma, brakuje tam konkretów, takiego poradnika: najlepiej zrób to a zamiast tego autor gra na uczuciach i cały czas wychwala tą niezależność. Na temat niezależności więcej można się dowiedzieć na bezpłatnych kursach e-mailowych i z gry cashflow 101 i cashflow 202 i na tym forum niż w książkach Roberta. Osobiście bardzo nie lubię (nienawidzę) czytać książek dlatego wolę działać. Działanie też jest ważne a nie czytanie tylko na ten temat. Przyznaję się że wiele nie zdziałałem ale chcę działać i tylko jak dowiem się więcej jak działać i jak nie będę zajęty nauką szkolną to na pewno będę działać.

poniedziałek, 31 maja 2010, 19:53
Specjalista

cash-online pisze:
Jak ktoś mi nie wierzy, to niech napisze, co konkretnego zrobił w swoim życiu. Bo z tego co ja widzę, to ludzie podniecają się tym panem, wychwalają go pod niebiosa i nic poza tym. Nie idzie za tym działanie!
Działanie jest tym, co prowadzi do sukcesu. Fajnie jest czytać, bo też to lubię, tylko z tego nie ma kasy. Bezpośrednio nie ma.

Witam :)

W lipcu skończyłem 20 lat i chciałbym napisać moja krótką historię po przeczytaniu książki "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec" :)

Pamiętam, że pierwszy raz czytając tę książkę byłem bardzo podekscytowany, zmotywowany. Nie mogłem się od niej oderwać, było tyle ciekawych rad, spostrzeżeń, bałem się że mi to wszystko gdzieś umknie, wiec od razu po przeczytaniu tej książki postanowiłem jeszcze raz ją przeczytać, tak by wszystko dokładnie zrozumieć. :)

Czytając kolejny raz natrafiłem na ciekawe zdanie "działaj, na każdym kroku masz okazję do zarabiania" I tego dnia na portalu money.pl zobaczyłem artykuł o prywatyzacji PZU. Natychmiast wyleciałem z domu i poszedłem do placówki PZU, a potem do banku gdzie tego samego dnia zapisałem się na zakup 15 akcji PZU po 312,5zł co dało około 4690 zł. To były prawie wszystkie moje oszczędności (przez niecały roku pracowałem jako telemarketer). :P Założyłem sobie ze sprzedam akację kiedy zarobie na nich 15%. Drugiego dnia po wejściu PZU na giełdę sprzedałem akcję za ok. 5400zł. :)
2 tygodnie później założyłem sobie fundusz inwestycyjny w AEGONie wpłaciłem już tam 2800 zł z czego bardzo się cieszę :)

Jak widać można zarobić pieniądze inspirując się książką.
Przez te pół roku przeczytałem wiele książek na temat inwestowania, nawet zatrudniłem się jako doradca finansowy, by mieć bezpłatny dostęp do wielogodzinnych szkoleń dotyczących inwestowania.

Pozdrawiam

sobota, 4 września 2010, 22:32
Pracownik etatowy

Ja bym powiedział tak: jest to świetna książka motywacyjna, ale jeśli chodzi o konkretną wiedzę, tzw. wartość merytoryczną, to w tej sferze pozostawia wiele do życzenia...

czwartek, 14 października 2010, 22:46
Kierownik
Awatar użytkownika

Moim zdaniem (zaznaczam, że to moja opinia, czyli mogę się mylić i nie chcę nikogo obrazić :D ), "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" i "Kwadrant Przepływu Pieniędzy" to taki standard, z którym należy się zapoznać obowiązkowo (tak jak z Cashflowem, jeżeli chcesz zagrać w Cashflow za darmo zajrzyj tu: http://pigulka-sukcesu.blogspot.com/p/darmowe-szkolenie-cashflow.html ). Wydaje mi się, że pozostałe książki "Przepowiednia...." i inne, są już nieco odgrzewane.

http://www.zaradni.pl/autorzy/1853,froch

niedziela, 17 października 2010, 12:32
Wyświetl profil WWW
Kierownik

ostatnio głośno o książce "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec"...chyba zabiorę się za lekturę

piątek, 26 listopada 2010, 19:28
Kierownik

mareczek pisze:
Ja bym powiedział tak: jest to świetna książka motywacyjna, ale jeśli chodzi o konkretną wiedzę, tzw. wartość merytoryczną, to w tej sferze pozostawia wiele do życzenia...

Bo to nie jest stricte podręcznik, raczej rodzaj publikacji mające ułatwić motywowanie samego siebie. Chociaż zgodzę się z jednym z przedmówców, że nie jest to dobra pozycja na początek, bo na wstępie lepiej zaznajomić się z nieco bardziej fachową literaturą.

wtorek, 2 sierpnia 2011, 12:08
Manager

a mnie ta książka utwierdziła w przekonaniu, żeby
studiować ekonomiczny kierunek i zgłębiać tajniki
finansów.

Otwarła mi też oczy, że lepiej rozkręcić coś swojego,
niż pracować ciągle dla kogoś. Chwała ci Robercie za to! :)

Okres leasingu nawet do 6-7 lat.

Zadzwoń: 508-747-525 lub napisz na BIURO@LEASON.PL i dowiedz się więcej.

http://www.najbogatsi.pl - serwis o bogaceniu się

piątek, 19 sierpnia 2011, 16:38
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Z tego co zrozumiałem, to autor nie mówi o rzucani pracy na etat za wszelką cenę. Chodzi mu raczej o budowanie takiego przepływu pieniądza, by z czasem móc żyć tylko z tego. Niezależnie, skąd były wzięte pieniądze do zbudowania takiego stanu rzeczy...

ForexScalping.pl - Mój raczkujący blog

czwartek, 15 września 2011, 11:30
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Adamkas pisze:
mareczek pisze:

Bo to nie jest stricte podręcznik, raczej rodzaj publikacji mające ułatwić motywowanie samego siebie. Chociaż zgodzę się z jednym z przedmówców, że nie jest to dobra pozycja na początek, bo na wstępie lepiej zaznajomić się z nieco bardziej fachową literaturą.

Motywacja to podstawa, a o nią akurat czasem bardzo trudno. Z chęcią przeczytam

poniedziałek, 17 października 2011, 00:15
Specjalista

Każda publikacja czy też książka jeśli wnosi coś dobrego w nasz rozwój ,daje nam szersze spojrzenie na pewne sprawy i buduje nas jest godna polecenia więc czytajcie i rozwijajcie się.Powodzenia

poniedziałek, 24 października 2011, 22:09
Specjalista
Awatar użytkownika

Jest to jedna z pierwszych książek o tej tematyce, którą przeczytałem - no i muszę przyznać, że odmieniła moje życie. Przede wszystkim daje niezłego kopa, a jednocześnie sporo uczy. Do tego jest bardzo uniwersalna, więc nie można powiedzieć, iż porady Kiyosakiego są w polskich warunkach nie zastosowania.

niedziela, 1 marca 2015, 20:50
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Czy ten człowiek zarobił w ogóle te wszystkie miliony o których pisze...? ;]

wtorek, 3 marca 2015, 15:37
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Po przeczytaniu Waszych rozmówek, czuję się zachęcona do kupna tej książki!
Hmm tylko tak sobie myślę jakby to były gdyby wszyscy poczytali takie dzieła i kto będzie w firmach robić ? ;)

piątek, 10 kwietnia 2015, 11:04
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Ci sami, którzy przeczytali. Te książki niczego nie wnoszą.

wtorek, 28 kwietnia 2015, 12:49
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna