Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec 
Autor Wiadomość
Prezes
Awatar użytkownika

Post Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec opublikuj na facebooku
Od przeczytania pierwszej ksiazki Roberta Kiyosaki, a byl to "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" minelo juz sporo czasu, i wiele zmienilo sie w moim zyciu, najwazniesza zmiana jest to ze juz nie pracuje dla kogos na etacie, po 6 latach pracy zwolnilem sie z dnia na dzien.

Nikt juz mi nie mowi co mam robic, pracuje sam dla siebie. Najlepsze w tym jest to ze jak raz zrobie cos porzadnie to daje mi to efekty w postaci pieniedzy przez caly czas, a nie tak jak w pracy dostawalem tylko wyplate po przepracowaniu miesiaca, jak sie zwolnilem szef juz nie przelewal mi pieniedzy na moje konto bankowe pomimo tego ze to co stworzylem w jego firmie ciagle przynosi mu dochody - i tylko on czerpie z tego kozysci, zaplacil mi raz i tyle...

Dlatego staram sie namawiac kazdego z moich znajomych do pozostawienia pracy na etacie i zajecia sie wlasnym nawet najmniejszym biznesem.

Do dnia dzisiejszego przeczytalem juz wszystkie ksiazki z serii "Bogaty Ojciec.."
Spodobaly mi sie one do tego stopnia, ze niedawno zakupilem je jeszcze raz ale tym razem w wersji oryginalnej w jezyku angielkim, i te egzeplarze wykozystuje do nauki jezyka a przy okazji znowu daje sobie kopa do dzialania (nic nie daje mi takiej sily jak ksiazki i nagrania audio Roberta)

Wszystkim co znaja ksiazki Kiyosakiego radze nie odkladac ich gdzies na polke, niech stoja w zasiegu waszego wzroku, czytajcie je dopuki nie staniecie sie finansowo wolni.

A tym ktorzy ich jeszcze nie czytali goraco polecam, po przeczytaniu pierwszej siegniecie po kolejne.
Fragmenty ksiazek oraz bezplatne fragmety nagran audio mozecie znalezc na stronie, ktora stworzylem, tj. www.BogatyOjciec.info

Pozdrowionka

poniedziałek, 28 maja 2007, 22:52
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Ziuberek,
Która ksiązke z serii Bogaty oJciec...polecasz do
przeczytania bo jest pelno tytulow na allegro a nie wiem na ktora sie
zdecydowac a ciekawie wygladaja?

niedziela, 3 czerwca 2007, 20:47
Wyświetl profil WWW
Prezes
Awatar użytkownika

Jarson pisze:
Ziuberek,
Która ksiązke z serii Bogaty oJciec...polecasz do
przeczytania bo jest pelno tytulow na allegro a nie wiem na ktora sie
zdecydowac a ciekawie wygladaja?

Co do tych książek, to powiem Ci, ze wszystkie są super, jak dla mnie...

:idea: Ksiązki i nagrania Kiyosakiego głownie działają w ten sposób, że nastawiają Cie bardzo pozytywnie do działania (i o to głównie chodzi), są to ksiazki o inwestowaniu w nieruchomości, o tym żeby zająć się własnym biznesem.. żeby pracować dla siebie a nie dla innych...
Autor nie odkrył w nich „Ameryki” ale przedstawił treść w bardzo przystępny i prosty sposób.

Nie umiem Ci tego wytłumaczyć, te ksiązki mają taki swoj inny styl.. są pisane bardzo prostym językiem (ostatnio dałem „Bogatego Ojca” 14 letniemu chłopakowi i nie miał problemów ze zrozumieniem), i może dlatego sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Jak chcesz je poczytać to zacznij od pierwszej (musisz od niej zacząć, bo w niej tak jakby jest umieszczona jest myśl przewodnia autora) jest to "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec", potem jak Ci się spodoba to od razu przeczytaj "Kwadrant przepływu pieniędzy" (to jest druga z serii), po niej są jeszcze:
- inwestycyjny poradnik bogatego ojca
- mądre bogate dziecko
- szkoła biznesu
- młody bogaty rentier
- przepowiednia bogatego ojca
- bogata kobieta

Ja przeczytałem wszystkie ksiązki po kilka razy (mam nawet je w wersji oryginalnej czyli po angielsku), bardzo je lubię i wykorzystuje po to aby dodać sobie „Powera” do działania jak już ze mnie schodzi powietrze i nic mi się nie chce.. wiesz, każdy ma takie chwile czasami ze najchętniej to by wszystko gdzieś rzucił w kąt i zakopał się pod ziemie.. wtedy właśnie wyciągam książkę lub słucham nagrania Kiyosakiego… i zapewniam Cie, ze za chwile czuje się jak nowo narodzony :lol: :lol: :lol:

osobiście polecam ci:
1. Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec
2. Kwadrant przepływu pieniędzy
3. Młody Bogaty Rentier

a dla dziewczyny polecam "bogata kobieta"

Poczytaj sobie opisy tych książek na naszej stronie - www.BogatyOjciec.info (na stronie głównej są po prawej stronie obrazki wszystkich książek i tam sobie w nie klikaj i zobaczysz opisy).

Jak masz ochotę posłuchaj też fragmentów nagrań z Robertem Kiyosaki (dla mnie mają one nieocenioną wartość), znajdziesz je na - www.BogatyOjciec.info/b_posluchaj.htm

Pozdrowionka

poniedziałek, 4 czerwca 2007, 01:24
Wyświetl profil WWW
Manager

Ziuberku,
przede wszystkim cieszę się, że mogę odwiedzić Cię na Twoim własnym forum! Gratulacje!
Jesteś jedną z najbardziej "pozytywnie zakręconych" :wink: osób, jakie zdarzyło mi się spotkać. Przekazujesz swoją niemałą wiedzę w sposób tak prosty i przejrzysty, że... szacuneczek :D
W tym wątku chciałabym zapytać o książkę "Mądre bogate dziecko". Czy rzeczywiście jest napisana w sposób trafiający do dzieci (i w jakim wieku)? Czy może dać im podstawy finansowej wiedzy, a przede wszystkim - czy nie zniechęci do tematu inwestowania, biznesu itp. ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 10:23
Prezes
Awatar użytkownika

Flippi pisze:
Ziuberku,
przede wszystkim cieszę się, że mogę odwiedzić Cię na Twoim własnym forum! Gratulacje!
Jesteś jedną z najbardziej "pozytywnie zakręconych" :wink: osób, jakie zdarzyło mi się spotkać. Przekazujesz swoją niemałą wiedzę w sposób tak prosty i przejrzysty, że... szacuneczek :D
W tym wątku chciałabym zapytać o książkę "Mądre bogate dziecko". Czy rzeczywiście jest napisana w sposób trafiający do dzieci (i w jakim wieku)? Czy może dać im podstawy finansowej wiedzy, a przede wszystkim - czy nie zniechęci do tematu inwestowania, biznesu itp. ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Wielkie dzieki za mile slowka Flippi :lol: :lol: :lol:
..jak juz przed chwila odpowiedzialem (na PW) jednemu z uzytkownikow naszego forum, takie mile slowa sa dla mnie jak wypelniona energia strzykawka, a Ty jestes w tym przypadku Panem Doktorem, ktory wstrzykuje mi ta energie prosto do mojego organizmu :D

Dzieki tej pozytywnej energii moge dalej dzialac i pomagac tak wielu osobom jak tylko jestem w stanie pomoc. Sam wiem, ze pozytywne nastawienie jest bardzo czesto wazniejsze od konkretnej fachowej wiedzy.

Nie wiem czy juz o tym mowilem, a jak mowilem to powiem jeszcze raz:
To wlasnie pozytywne nastawienie, ktore wstapilo we mnie po przeczytaniu calej serii "Bogaty Ojciec.." sprawilo, ze pozbylem sie strachu przed postawieniem pierwszego kroku w biznesie, nagle zaczalem inwestowac, zwolnilem sie z pracy na etaie, i jestem teraz finansowo wolny (co nie oznacza, ze jestem milionerem - moge po prostu sobie normalnie zyc nic juz nie robiac - oczywiscie nie siedze bezczynnie bo bylo by to nudne, ale pracuje sobie tylko dla siebie i na swoja przyszlosc, a praca ktora wykonuje sprawia mi przyjemnosc).

Odpowiadajac na Twoje pytanie dotyczace ksiazki "Madre Bogate Dziecko"

Ksiazka jest dobra pozycja, podane sa tam przyklady na biznes pomyslowych dzieci amerykanow, ale nie jest to ksiazka dla dzieci.

Duzo latwiej jest zrozumiec dziecku pierwsza czesc serii czyli "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec". Ja osobiscie sklasyfikowalbym ta ksiazeczke na 5 miejscu jezeli chodzi o ksiazki Roberta Kiyosaki, duze lepsze sa pierwsze 3 czesci i np. "Mlody Bogaty Rentier".
To jest tylko moje zdanie, a moze nie byc ono obiektywne bo nie mam jeszcze swojego dziecka i moze tresc przekazana w tej ksiazce nie trafla do mnie tak dobrze jak do rodzicow.

Na pewno zyskasz czytajac ta pozycje, lecz z mojej perspektywy (nie rodzica) pozostawilbym ja przy koncu bestsellerow Roberta.

Pozdrowionka :lol: :lol: :lol:

PS. króciutki opis ksiazki mozesz znaleźć na mojej stronie - http://www.bogatyojciec.info/dziecko.htm
jest tez tam recenzja oraz fragment "Bogatego Dziecka"

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 15:26
Wyświetl profil WWW
Manager

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Przeczytałam sobie fragment "Mądrego Bogatego Dziecka". Wydaje mi się, że ta książka może być inspirująca dla ucznia polskiej szkoły... :lol:

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:30
Project Manager
Awatar użytkownika

Ja przeczytałem Trylogię Roberta. Po przeczytaniu Bogatego, Biednego niemalże spadłem z krzesła. Ta książka wywarła na mnie niesamowite wrecz wrażenie i pokazała, że można mieć pieniądze nie budząc się rano i pędząc do pracy. Tam w 90 % padają słowa proste, ale jakże istotne i wartościowe. Energia jaka drzemie w tej pozycji jest nie do opisania. Następna ksiązką Kiyosakiego, która mam zamair przeczytać jest "Młody, Bogaty Rentier". Wiedza zawarta w tych książkach jest bezcenna, a my płacimy za nie w sumie śmieszne pieniądze.

wtorek, 12 czerwca 2007, 21:39
Wyświetl profil WWW
Prezes
Awatar użytkownika

i to co wlasnie napisales kulek, ja powtarzam moim znajomym, ale oni, wiesz.. wzruszaja ramionami albo mowia no co Ty?? (stukajac sie w czolo) zyby rozkrecic swoj biznes trzeba miec kupe kasy..

Nie pomagaja zadne argumenty.. a ja chce im tylko pomoc, nie chce przeciez im niczego sprzedawac!!

W ksiazkach Kiyosakiego nie zostala odkryta Ameryka, ale sa one tak napisane ze bardzo dobrze motywuja kazdego do dzialania, zawsze jak brakuje mi energii do dzialania lub mam dola to czytam ksizke lub slucham sobie nagran Roberta. Naprawde kazdemu je mocno polecam, dla mnie sa one najlepsze po prostu i koniec (a to ze dla mnie i kulka sa one super nie znaczy tez ze sie beda kazdemu podobaly.. ja jednak sadze ze beda

PS. Kupilem sobie kilka nagran (wywiadow z Robertem Kiyosaki) jak juz mowilem super mnie motywuja, nawet umiescilem je kiedys na mojej stronie ale postanowilem je sciagnac bo to jest nielegalne a nie chce miec problemow (noi oczywiscie takie rozdawanie nagran z prawami autorskimi to jak okradanie tego co je wydal.. ktos sie nameczyl, zeby na nich zarobic)
ale wiecie, jakby ktos byl baaaardzo w potrzebie to moge "wypozyczyc na chwilke" te nagrania..

środa, 13 czerwca 2007, 01:15
Wyświetl profil WWW
Project Manager
Awatar użytkownika

no bo to jest tak, że coś co jest wartościowe dla mnie i dla Ciebie, nie jest wartościowe dla kogoś innego. I na odwrót. Nie wiem, ludzie chyba boją się zmian. Bo łatwiej iśc do pracy, pracować, dostawać za to pieniądze i narzekać na brak czasu. Tylko jak chcesz coś zaproponować, że nie koniecznie tak musi być to ktoś zalewa Cie mnóstwem pytań retorycznych, które przesadzają, że to nie wypali.

środa, 13 czerwca 2007, 08:43
Wyświetl profil WWW
Prezes
Awatar użytkownika

kulek pisze:
no bo to jest tak, że coś co jest wartościowe dla mnie i dla Ciebie, nie jest wartościowe dla kogoś innego. I na odwrót. Nie wiem, ludzie chyba boją się zmian. Bo łatwiej iśc do pracy, pracować, dostawać za to pieniądze i narzekać na brak czasu. Tylko jak chcesz coś zaproponować, że nie koniecznie tak musi być to ktoś zalewa Cie mnóstwem pytań retorycznych, które przesadzają, że to nie wypali.

Dokladnie tak jest, tyle osob juz probowalem przekonac zeby zajeli sie swoim nawet najmniejszym biznesem (np. konsultantka AVON) lub zaczeli odkladac nawet male kwoty na jakims oddzielnym rachunku lub w funduszu.
Ale to nie dziala (dziala moze w 1%), ludzie nie maja czasu aby czekac az biznes sie rozkreci, bo pieniadze potrzebuja juz dzis a nie jutro.. a wystarczy tylko "nie byc potrzebujacym" i troszke zaczekac.
Nie wieza tez ze np. z regularnego odlkadania po 100 zl. na miesiac mozna uzbierac wieksza sumke, a to na prawde dziala, nie tylko ja sprawdzilem to na swoim przykladzie..

czasami zadaje sobie pytanie, po co ja wogole tak zachecam tych ludzi? przeciez ich tylko mecze moim gadaniem.. oni zyja w innym swiecie, i bedzie lepiej chyba dla nas jak juz w nim pozostana.. bez dobrych, "potrzebujacych", pracownikow nie istanialyby przeciez firmy, a ich wlascicieli nie mialby kto bogacic i troszczyc sie o przyszlosc ich rodzin :)
wiem co mowie bo sam bylem kiedys dobrym (tak mowili) pracownikiem i troszczylem sie o bezpieczenstwo mojego szefa i jego calej rodziny.. dobrze, ze sie w koncu obudzilem i zrezygnowalem z tego falszywego poczucia bezpieczenstwa jakie niby daje praca na etacie..
tak naprawde to dzieki ksiazkom moge sie teraz cieszyc prawdziwa wolnoscia, nie musze juz rano wstawac, meldowac sie codziennie w pracy i pytac "Dzien dobry szefie, oto jestem co moglbym dla Ciebie dzis zrobic?".. itd, itd..

Jak macie tyle sily i mozliwosci to prosze robcie cos dla siebie.. po odejsciu z pracy nikt nie bedzie za wami plakal..
najgorsze jest to ze to co kiedys wspolnie stworzyliscie w firmie nie bedzie dawalo wam zadnych korzysci, to co powstalo dzieki wam pozostanie w rekasz waszego szefa i to on i jego rodzina beda korzystac z tego przez cale zycie, wy dostaliscie juz przeciez zaplate w postaci jednorazowej wyplaty po ktorej juz dawno nie ma sladow na waszym koncie bankowym.

Pozdrowionka

PS. a jak jeszcze potrzebujecie wsparcia, to posluchajcie sobie nagran z Robertem Kiyosaki, jak ich nie macie to dajcie znac na PW lub email to was zaprosze do ich posluchania :)

środa, 13 czerwca 2007, 13:36
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Wiecie co wam powiem ja tez zacozłęm od ksiązki ,,Bogaty Ojciec Biedny Ojciec ,, i muszę pwoiedziec ze to własnei przez nią w młodym wieku zacozłem już myśleć inaczej niż inni i co mnie bardzo cieszy :D:D a co do czytania ksiązek to wam pwoiem wielu moich znajomych mówi na temat czytania książek to są ich słowa ,, jescze mnie nie pogieło żeby czytać jakieś ksiązki,, ale naszczęscie jest ich nie wielu :)

czwartek, 12 lipca 2007, 20:03
Manager
Awatar użytkownika

no to świetnie :) jeżeli mogę coś polecić, to oprócz rozmyślania nad treścią, zwróćcie uwagę jak zapisane są pewne słowa. Błędy ortograficzne jeszcze zniosę, wszyscy je robimy. Ale proszę Piszcie normalnie !! nie pisze się : zaczołem lecz ! ZACZĄŁEM.
Pozdrawiam

czwartek, 12 lipca 2007, 23:19
Kierownik

No kazdemu sie zdaży cos nie tak napisać :) ale oki postaram się już tak nie pisać:) myśle ze na tym forum to bardziej liczy się tresć a nie błędy ale wezme to pod uwage

Pozdrawiam Łukasz

piątek, 13 lipca 2007, 15:33
Kierownik

Przeczytałem, przyznaję się bez bicia, nie wszystkie książki Roberta Kiyosaki :)

Na początku było to "Mądre bogate dziecko" - myślałem, że zasnę ;)
Później "Kwadrant..." Później kontynuację "Kwadrantu..." czyli "Młodego bogatego rentiera" a dopiero niedawno "Bogatego ojca" i "Inwestycyjny poradnik..."
"Bogatej kobiety" chyba nie będę czytał :D

Ogólnie polecam je w następującej kolejności:
"Bogaty ojciec..."
"Kwadrant..."
"Rentier..."
A później już pozostałe w dowolnej kolejności i niekoniecznie wszystkie... :)

A z poza "kanonu Kiyosaki" zdecydowanie polecam "Jak pomnożyć źródła swoich dochodów"... rewelacja :)

piątek, 13 lipca 2007, 18:42
Wyświetl profil WWW
Prezes
Awatar użytkownika

Pojawiła się nowa książeczka Roberta Kiyosaki :)

"KTO ZABIERA TWOJE PIENIĄDZE?"

Obrazek

Twój doradca finansowy nie chce, żebyś wiedział to wszystko, co on wie.
Bogaty ojciec mawiał: "Im szybciej poruszają się twoje pieniądze, tym wyższe są twoje zyski i mniejsze ryzyko, które ponosisz". Według powszechnie panującej opinii dotyczącej finansów powinieneś oszczędzać pieniądze i inwestować długoterminowo. Innymi słowy, rekomendowane jest powierzanie pieniędzy. Ale nie jest to rada bogatego ojca. On zachęca, by zamiast powierzać własne pieniądze - zwiększać szybkość ich obiegu.

Szacuje się, że w latach 2000-2003 miliony inwestorów straciło 7-9 bilionów dolarów. Dlaczego? Wielu z nich powierzyło swoje pieniądze swoim doradcom, stosując się do rady finansowej, którą uważali za mądrą. Wszyscy wiemy, że rynki zarówno zwyżkują, jak i zniżkują. Dlatego, zanim wydarzy się kolejny krach i znów zabierze Twoje pieniądze, dowiedz się, w jaki sposób możesz utrzymać je w ruchu, zamiast powierzać je komuś innemu.

Robert Kiyosaki

fragment książki --> http://www.BogatyOjciec.info/kto_zabiera_twoje_pieniadze.htm

środa, 1 sierpnia 2007, 00:55
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna