Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Rejestracja firmy za granica, a jej siedzbia w Polsce? 
Autor Wiadomość
Kierownik

Post Rejestracja firmy za granica, a jej siedzbia w Polsce? opublikuj na facebooku
Czy to jest możliwe, żeby się rejestrować firmę za granicą (gdzieś w kraju UE) i mieć siedzbię firmy w Polsce?

Gdzieś czytałem pewien artykuł, że za granicą składki do odpowiednika polskiego ZUS-u jest dużo niższe niż w Polsce. O ile nie mylę w UK wynosi jakies 2 funty na 1 dzien czyli miesiecznie ok 60 funtów (ok 350 zł?) a w Niemczech podobno nie ma takiego obowiązku?

Jeśli się rejestruje firmy za granicą to jak wygląda sprawa z podatkiem, fakturą VAT?

Pozdrawiam
zaciekawiony Michikado :-)

piątek, 12 października 2007, 10:18
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Możliwe jest zarejestrowanie firmy za granicą i nie jest to trudno, a zazwyczaj łatwiejsze niż w Kaczogrodzie. Jeżeli chodzi o siedzibę to musi ona być w kraju, w którym firma jest zarejestrowana. W PL możesz jednak otworzyć filię, oddział czy przedstawicielstwo. W UK faktycznie socjal kosztuje około 2 funty ale nie dziennie tylko tygodniowo :D

Jeśli chodzi o podatki to płacisz je tam gdzie masz siedzibę. Faktura exportowa (wewnątrzwspólnotowa), czyli wystawiona dla zagranicznego kontrachenta obarczona jest zerową stawką VAT.

Wszystko pięknie tylko przepisy mówią, że siedziba firmy musi być zarejestrowana w kraju, w którym prowadzona jest większa część działalności. Nie możesz więc otworzyć firmy w UK i nic tam nie robić...

Informacje powyższe mogą nieznacznie odbiegać od dzisiejszej sytuacji ponieważ interesowałem się tym około rok temu....

piątek, 12 października 2007, 11:07
Manager
Awatar użytkownika

Male sprostowanie: Ubezpieczenie spoleczne (Social, ZUS - czy jak tam to sie zwie) placa tylko osoby fizyczne. Spolki jako osoby prawne ubezpieczenia spolecznego nie placa. Potracenie takie wystepuja dopiero wtedy gdy spolka placi pensje i ZUS jest oplacany jako % od pensji danego pracownika.

piątek, 12 października 2007, 17:49
Manager
Awatar użytkownika

Yarcos pisze:
Male sprostowanie: Ubezpieczenie spoleczne (Social, ZUS - czy jak tam to sie zwie) placa tylko osoby fizyczne. Spolki jako osoby prawne ubezpieczenia spolecznego nie placa. Potracenie takie wystepuja dopiero wtedy gdy spolka placi pensje i ZUS jest oplacany jako % od pensji danego pracownika.

Zgadza się, ale każda spółka ma prezesa, którym w większości przypadków jest właściciel spółki. Prezes pobiera wynagrodzenie i od tego płaci ZUS....

piątek, 12 października 2007, 19:14
Kierownik

Tylko 2 funty tygodniowo? piękniej chyba być nie może..., a czy są jakieś inne opłaty związane z prowadzeniem firmy?
Pytam z ciekawości, może kiedyś mi się przyda w przyszłości :D

... z tą siedzbą w UK to już mnie mniej się podoba :-) tak wiem byłoby wtedy zbyt pięknie :D

Cytuj:
Jeśli chodzi o podatki to płacisz je tam gdzie masz siedzibę. Faktura exportowa (wewnątrzwspólnotowa), czyli wystawiona dla zagranicznego kontrachenta obarczona jest zerową stawką VAT.

Hm... czy dobrze rozumiem, że jeśli mam zarejestrowaną firmę w UK i sprzedam moje usługi (np. projekty graficzne) zagranicznemu klientowi (m.in. Polakowi) to nie płacę za to podatek? tylko za sprzedaż na terenie UK?

sobota, 13 października 2007, 21:41
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Post Re: Rejestracja firmy za granica, a jej siedzbia w Polsce? opublikuj na facebooku
Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii pozwoliła mi skupić się na faktycznie prowadzonym biznesie. Korzystałem co prawda z usług innej firmy, ale z tego co widzę ta ma zdecydowanie lepszą i tańszą ofertę. Teraz będę polecać znajomym Drozd.biz.

piątek, 2 października 2015, 13:34
Bezrobotny

Post Re: Rejestracja firmy za granica, a jej siedzbia w Polsce? opublikuj na facebooku
Popularne jest rejestrowanie firmy w Czechach (niskie koszty) i prowadzenie jej w Polsce, polecam zapoznać się z tematem. Są nawet firmy, które w czymś takim pomagają - mam na myśli konkretnie firmę Idoneo

czwartek, 9 czerwca 2016, 18:40
Bezrobotny

Możesz powiedzieć coś więcej o tej firmie idoneo?? Korzystałeś moze z ich usług? Bo nie ukrywam, zainteresowałeś mnie tematem i to bardzo :)

czwartek, 30 czerwca 2016, 18:31
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ]