Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Założenie firmy transportowej 
Autor Wiadomość
Kierownik
Awatar użytkownika

Post Założenie firmy transportowej opublikuj na facebooku
Witam mam już od dłuższego czasu pomysł założenia firmy transportowej (do 24T czyli tirami) no i mam dylemat z zaczęciem bo to jest spora inwestycja.
no i nie wiem czy to się wugule opłaca ale znam paru właścicieli takich firm i im bieda w oczy nie patrzy :lol:

A więc mam do zainwestowania 50 tys zł ale to o wiele za mało a więc potrzebował bym kredytu na start (firmy płacą dopiero po 3 miesiącach) a więc musze miecz pieniądze aby sie utrzymać przez 3 miesiące
czyli ciężarówka w leasing jakaś używana ok 6-7 tys miesięcznie na 5 lat(60 miesięcy) na paliwo jeśli przejade 10 tys km miesięcznei to zapłace na miesiąc ok 15 tys. zł , kierowce opłacić wypłata ok 3-4 tys zł no i inne wydatki (winety, małe naprawy itp.)
no i musze mieć zabezpieczenie odłożone na koncie 9 tys euro :cry:

A więc policzyłem to sobie tak że na start potrzebne mi jest ( 3 miesiące)

-leasnig ok. 21 tys zł
-paliwo ok. 45 tys zł
-kierowca ok. 12 tys zł
-drobne wydatki ok. 5 tys zł
-zabezpieczenie ok. 33 tys zł
--------------
podsumowując ok. 116 tys zł

więc musze wziąść kredyt ok 70 tys zł na 10 lat ok 600 zł miesięcznie

a teraz zyski stawka za kilometr to od 2,2 do 2,7 zł
średnio z firm spedycyjnych 2,4 zł za km po przejechaniu średnio 10 tys km

zarobki: 24 tys zł (za kursy)
wydatki 19,6 tys zł (4 tys kierowca + 15 tys paliwo + 600 zł kredyt)

a więc nie ujade z tym mając lesing na 7 tys miesięcznie

więc jedynym wyjściem jest jezdzenie samemu bez kierowcy wtedy będzie 9 tyz zł na miesiąc w wystarczy na leasing :D

oczywiście ceny zawyżałem ale wole mieć pewność oczywiście jeśli przejade więcej kilometrów to sie zaczyna bardziej opłacać

co myślicie o rozkręceniu takiej firmy ??
możecie mi dać jakieś rady czy dobrze to policzyłem czy może coś pominołem itp. z góry dziękije za wypowiedzi :wink: i pozdrawiam

niedziela, 21 października 2007, 12:28
Manager
Awatar użytkownika

Wyliczenia są fajne tylko powiedz mi czy orientowałeś się jak wygląda sprawa pozyskiwania zleceń? Jest ich na tyle, ze zawsze będziesz miał kursy? Bo obecnie wyliczenia masz dla sytuacji, że w miesiącu masz 10 tyś km na 101% pewne. A co jeśli przez 3-4 m-ce pod rząd masz nagle po 1 tyś km, albo 0 ? :).

niedziela, 21 października 2007, 21:04
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

A ZUS, podatki (jawne i ukryte) ?? telefony, ubezpieczenia, czynsz etc,etc...odsetki etc...
Z takim biznesplanem nawet nie zaczynaj. Biznes, w który chcesz wejść jest poważny dlatego dobrze się do tego przygotuj...

niedziela, 21 października 2007, 21:34
Kierownik
Awatar użytkownika

a możecie mi napisać z kąd wziąść więcej informacji ??
a ładunki będe pozyskiwał z zaprzyjaznionej spedycji :lol:

niedziela, 21 października 2007, 21:56
Kierownik
Awatar użytkownika

ariel pisze:
a możecie mi napisać z kąd wziąść więcej informacji ??
a ładunki będe pozyskiwał z zaprzyjaznionej spedycji :lol:

usługi w ruchu krajowym czy miedzynarodowym ?

wtorek, 23 października 2007, 13:32
Kierownik
Awatar użytkownika

łądunki międzynarodowe
tylko boje sie jednego czy wyjade na plusie z leasingiem na głowie ?? :roll: no i chciałbym na początku chyba sam jezdzić :D

piszcie jak coś wiecie o transporcie lub o spedycji z góry dziękuje :wink:

wtorek, 23 października 2007, 13:42
Kierownik
Awatar użytkownika

ariel pisze:
łądunki międzynarodowe
tylko boje sie jednego czy wyjade na plusie z leasingiem na głowie ?? :roll: no i chciałbym na początku chyba sam jezdzić :D

piszcie jak coś wiecie o transporcie lub o spedycji z góry dziękuje :wink:

czy z leasingiem to nie wiem czy od razu będziesz na plusie. to co zarobisz, po pokryciu kosztów zostanie Ci coś 4-6 tys w zależności od zleceń i przy założeniu ze w tym czasie niema mowy o jakiś awariach czy innych kosztów
czyli na początku starczy tylko na pokrycie raty(moze). z większym udziałem własnym, gdy auto odrobi to co sie w zainwestowało to jak najbardziej zyski są już wtedy pokaźniejsze
http://www.logintrans.com.pl/

wtorek, 23 października 2007, 14:25
Kierownik
Awatar użytkownika

czyli chyba nie jest tak źle bo mam założenie aby w okresie spłaty leasingu być przynajmniej te 2-3 tys zł na czysto (nie dla mnie lecz na rozwój firmy) jak założe firme to chciał bym najperw rozkręcić porządnie firmę a dopiero wtedy wydawać pieniądze a nie abym wydawał kase kosztem firmy .

i mam pytanie jaką ciężarówke najlepiej kupić używaną czy może nową bo nowa to w granicach 350-400 tys zł chyba no nie ? no i do tego ok 60-100 tys zł naczepa planuje plandeki(firanki)

a czy moje obliczenie choć trochę są przybliżone do tego jak jest naprawdę ?? :roll:

wtorek, 23 października 2007, 16:16
Kierownik
Awatar użytkownika

ariel pisze:
czyli chyba nie jest tak źle bo mam założenie aby w okresie spłaty leasingu być przynajmniej te 2-3 tys zł na czysto (nie dla mnie lecz na rozwój firmy) jak założe firme to chciał bym najperw rozkręcić porządnie firmę a dopiero wtedy wydawać pieniądze a nie abym wydawał kase kosztem firmy .

i mam pytanie jaką ciężarówke najlepiej kupić używaną czy może nową bo nowa to w granicach 350-400 tys zł chyba no nie ? no i do tego ok 60-100 tys zł naczepa planuje plandeki(firanki)

a czy moje obliczenie choć trochę są przybliżone do tego jak jest naprawdę ?? :roll:

odnosnie samochodu i tym bardziej na trasy międzynarodowe, to ja sam uważam ze nowy. odnosnie ciężarówek to nie tyle wiek, co przebieg jest istotny. a wiec używany to ryzyko awaryjności, a koszty napraw kosmos.
juz nawet nie samej naprawy a holowania, manadatu i innych... tak wiec używanego nie polecam. co do naczepy to nawet nie musisz posiadać swojej, wiekszosc do przewozu daje ładunek i swoją naczepę, i papiery,
tak ze twoim zadanie jest tylko ciąganie przyczep

wtorek, 23 października 2007, 17:40
Kierownik
Awatar użytkownika

aha a jak np. ciężarówka kosztuje 350 tys. zł to ile kusztuje miesięczna rata leaningu na 60 miesięcy bo wyszło że ok 5800 zł ale o ile mi wiadomo to do tego jest jakieś zabezpieczenie i AC doliczane oczywiście zakładam że wpłace 5% ??
i jaki jest stosunkowo tani i dobry ciągnik bo mnie sie podoba nowe Volvo 8)

wtorek, 23 października 2007, 17:55
Kierownik
Awatar użytkownika

ariel pisze:
aha a jak np. ciężarówka kosztuje 350 tys. zł to ile kusztuje miesięczna rata leaningu na 60 miesięcy bo wyszło że ok 5800 zł ale o ile mi wiadomo to do tego jest jakieś zabezpieczenie i AC doliczane oczywiście zakładam że wpłace 5% ??
i jaki jest stosunkowo tani i dobry ciągnik bo mnie sie podoba nowe Volvo 8)

co do nowych to na pewno dobre,wygodne itp są wszystkie.
ale kieruj sie dostępnością serwisu, długością gwarancji i tp
przede wszystkim weź pod uwagę jakie ładunki masz zamiar przewozić,
bo np do waty cukrowej nie jest Ci potrzebny mocny 700KM
a jeśli ładunki mają być ciężkie to zasłałby, będzie sie męczył strasznie jak zaliczysz kilka większych górek - a jest i trochę.
weź tez pod uwagę w które kierunki będziesz jeździł najczęściej.
i jak już nowy to warto zwróci uwagę na wyposażenie.
jesli masz zamiar smigac na Hiszpanie to tam już raczej jest wymagana klima postojowa tzn. ze dział na postoju i nie wymaga wł.silnika.
a bywa tam gorąco, czasem zwykła klima nie daje rady

wtorek, 23 października 2007, 18:44
Manager

Post Re: Założenie firmy transportowej opublikuj na facebooku
Boom na firmy transportowe (małe) skończył się w II połowie 2008r. Sporo firm upadło wtedy, lub niedługo później (wystarczyło spojrzeć na place firm sprzedających ciągniki siodłowe poleasignowe/ powindykacyjne). Jak obecnie wygląda ta branża?

Okres leasingu nawet do 6-7 lat.

Zadzwoń: 508-747-525 lub napisz na BIURO@LEASON.PL i dowiedz się więcej.

http://www.najbogatsi.pl - serwis o bogaceniu się

sobota, 6 sierpnia 2011, 14:01
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Post Re: Założenie firmy transportowej opublikuj na facebooku
Możesz pomyśleć o jakimś kredycie na start dla firmy, skonsultuj wszystko z doradcą finansowym. Tutaj http://1doradca.pl/ masz kontakt do dobrego specjalisty, ma 30 banków w ofercie.

wtorek, 5 lipca 2016, 09:40
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 13 ]