Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Inwestowanie w Polsce mieszkajac i pracujac w Anglii 
Autor Wiadomość
Pracownik etatowy

Post Inwestowanie w Polsce mieszkajac i pracujac w Anglii opublikuj na facebooku
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Na wstepie chcialem zaznaczyc ze jest to moj pierwszy post na jakimkolwiek forum o podobnej tematyce
Moja inwestycyjna wiedza jest bardzo podstawowa tak ze bardzo prosilbym o wyrozumialosc
Chcialem rowniez zaznaczyc ze od 10 lat mieszkam i pracuje w Anglii razem ze swoja dziewczyna

Do obecnej chwili nie odkladalismy specjalnie raczej korzystalismy z urokow zycia tak wiec ciezko o jakies sensowne oszczednosci
Oboje mamy dosc dobrze platna prace jednak od jakiegos czasu bierzemy pod uwage powrot do kraju
W zwiazku z tym narodzil sie w mojej glowie pomysl na biznes ktory w pewnym sensie zapozyczylem od znajomego jednak forma oraz rodzaj inwestycji jest inna

Na obecna chwile mamy odlozone prawie 100 000zl na koncie
Wedlug moich kalkulacji jestesmy w stanie odkladac bez wiekszego problemu ok 8500zl miesiecznie
Obliczylem ze w przeciagu kolejnych 2 lat mozemy odlozyc na 2 pokojowe mieszkanie w Rzeszowie lub Lublinie ( +- 250 000zl )

Po zrealizowaniu tego zakupu chcialbym wziac kredyt na kolejne mieszkanie i splacac przez nastepne 3-4 lata
Po splaceniu wziac kredyt na kolejne mieszkanie ...

W przeciagu 10-12 lat czysto teorytycznie moglibysmy wejsc w posiadanie 3 mieszkan ktore generowalyby dla Nas zyski
Na takich warunkach bylbym skory wrocic do kraju zamieszkac w jednym z mieszkan po czym pozostale 2 wynajmowac
Jesli chodzi o lokaliczacje bralbym pod uwage miasta studenckie np. Rzeszow czy Lublin ( pochodzimy z tych rejonow )

Tak jak zaznaczylem jest to dlugoterminowa inwestycja z ktora sie liczymy

Chcialem sie zapytac Was jak Wy widzicie moje zalozenia oraz plan inwestycyjny
Zdaje sobie sprawe ze napotkam na swojej drodze sporo nieprzewidzianych niespodzianek czy tez niedogodnosci
Bardzo bym prosil o wszelkie komentarze , podpowiedzi oraz sugestie
Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam wszystkich
D.

poniedziałek, 19 października 2015, 04:10
Kierownik
Awatar użytkownika

Post Re: Inwestowanie w Polsce mieszkajac i pracujac w Anglii opublikuj na facebooku
Plan bardzo dobry, realny (może poza spłatą mieszkania w 3-4 lata, ale o tym niżej). Wymaga jednak, byście mieli na miejscu kogoś, kto zaopiekuje się tematem - będzie jakby Waszym przedstawicielem względem najemców. Wiadomo - pańskie oko konia tuczy, a pańskie oko jednak w innej strefie czasowej :)

Co do planów spłat kredytów w 3-4 lata, to na takie okresy nie będziecie mieć pewnie zdolności kredytowej. Warto się zastanowić nad długimi okresami kredytowania (niskie raty, spłacające się same z najmu, nadwyżki posiadane sobie odkładacie na osobną pulę - będzie na wkłady własne itp.)
Jeśli wynajem będzie legalny, to banki będą do badania zdolności brały dochód z najmu również pod uwagę (po min. 12 miesiącach). Tylko należałoby to rozliczać w Polsce.

Wkłady własne rzędu 40% powinny być odpowiednie dla zachowania bezpiecznego bufora pomiędzy ratami a przychodami z najmu.
Przykład: mieszkanie 250 000. wkład 40%. kredyt 150 tys. rata ~880zł (kredyt 20 lat). przychód z najmu - nie mam pojęcia. 1700zł? To i tak 2x tyle co wysokość raty, więc daje bieżący zysk w bezpiecznej wysokości.

W ten sposób można będzie szybciej stworzyć niezły portfel nieruchomości. Praktycznie co roku jedno nowe mieszkanie.

poniedziałek, 19 października 2015, 07:44
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Post Re: Inwestowanie w Polsce mieszkajac i pracujac w Anglii opublikuj na facebooku
Dziekuje zaa odpis ERATIA

Jesli chodzi o przedstawiciela na miejscu to owszem bralem to pod uwage dlatego tez wlasnie bralismy pod uwage miasta z ktorych pochodzimy mamy tutaj rodzine mysle ze te kwestie mozna byloby rozwiazac

Jesli natomiast chodzi o okres splaty kredytow postaram sie rozszerzyc te kwestie
Pierwsza nieruchomosc chcialbym kupic za gotowke z tego wzgledu ze tak naprawde nie interesuje mnie przychod z wynajmu pierwszego mieszkania tzn. nie do tego stopnia abym chcial brac na to kredyt - nie na to pierwsze z tego wzgledu ze przychod za wynajem nie ebdzie adekwatny splaty oprocentowania kredytu dlatego wiec w ciagu kolejnych 2 lat jestesmy w stanie uzbierac te kwote biorac pod uwage obecny kapital

Po tych dwoch latach biorac pod uwage stan konta bylibysmy zmuszeni wziac kredyt na kolejne majac poduszke finansowa w postaci pierwszego mieszkania ktore powoli zarabia na juz siebie splacajac drugie zaczerpnac kredyt na trzecie dokladnie rozumujac ten sam tok myslenia przechodzac z pierwszego na drugie

Teraz dlaczego zaznaczylem krotkoterminowe kredyty ?
Poniewaz sytuacja Nasz poniekad to tego zmusza badz tez owy plan
Nie chcemy wracac do kraju po 20-25 latach tylko po 10-12
Tak naprawde nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia ile moglbym wyegzekwowc z wynajmu czy to bedzie 12000 czy tez 15000 to nie jest istotne na tym etapie poniewaz mnie interesuje przychod z tych mieszkan w momencie kiedy bede juz w kraju na stale - to jest ta forma zaabiezpieczenia na ktora chce sie przygotowac wracajac do kraju
Tak jak zaznaczylem w ciagu miesiaca jestesmy w stanie wygospodarowac 8500zl i pokrywac tym koszt splaty kredytu
Biorac pod uwage 36 miesiecy daje to kwote ponad 300 00 zl czyli duzo mniej niz zakladaam ale zdaje sobie sprawe ze mniej wiecej taka bedzie splata biorac pod uwage wszystkie podatki oraz koszty zwiazane z zakupem tej nieruchomosci no i kredyt rzecz jasna
Jesli chodzi o moj plan czas odgrywa tutaj bardzo kluczowa role

Raz jeszcze dziekuje za odpis i zapraszm do dalszej dyskusji

poniedziałek, 19 października 2015, 09:47
Kierownik
Awatar użytkownika

Pozwolę sobie wyjaśnić jeszcze kilka kwestii.

Cytuj:
Pierwsza nieruchomosc chcialbym kupic za gotowke z tego wzgledu ze tak naprawde nie interesuje mnie przychod z wynajmu pierwszego mieszkania tzn. nie do tego stopnia abym chcial brac na to kredyt - nie na to pierwsze z tego wzgledu ze przychod za wynajem nie ebdzie adekwatny splaty oprocentowania kredytu dlatego wiec w ciagu kolejnych 2 lat jestesmy w stanie uzbierac te kwote biorac pod uwage obecny kapital

Jeśli chodzi o kredytowanie inwestycji na wynajem, to niespecjalnie ma tu znaczenie oprocentowanie czy koszt kredytu (w granicach rozsądku), a cash flow. Stąd propozycja kredytów na dłuższe terminy - tak, by cash flow zawsze był dodatni.
Dzięki temu inwestycje (a jako inwestycja mówimy tu o nieruchomości, w tym wypadku mieszkaniu) spłacają się same. oczywiście należy tak dobrać parametry, by poza spłatą pozostawał jeszcze zysk i coś na amortyzajcę (drobne naprawy, raz na kilka lat remont itp.).
W ten sposób uzyskuje się kapitał, który jest ulokowany w nieruchomości, zyskuje na wartości (w długiej perspektywie), jest stosunkowo łatwy do upłynnienia, no i jeszcze daje bieżący zysk.

Jasne - bez kredytu zysk bieżący jest wyższy. Tyle że:
1. bardziej oddalony w czasie (w sensie rozpoczęcia)
2. niespecjalnie zmieniający cokolwiek w perspektywie kolejnych inwestycji (zaraz wytłumaczę)
3. mający de facto negatywny wpływ na zysk przyszły

ad.2. kupujesz 1 mieszkanie za gotówkę. masz X dochodu (powiedzmy 2000). Jeżeli jednak masz gotówkę na 1 mieszkanie, to możesz kupić 2 mieszkania w kredytach na 50% LTV. Przychód masz 2 razy X (powiedzmy 4000), ratę jak za jedno mieszkanie w pełni w kredycie (i tu wchodzi okres kredytowania - im dłuższy, tym niższą). Należy tak dobrać jej wysokość, by wynosiła maksymalnie X (czyli powiedzmy 2000).
Bieżący bilans masz dokładnie taki sam, ale w perspektywie 2 nieruchomości, które są Twoim kapitałem.
Co więcej przy takim poziomie LTV możesz w razie różnych wypadków losowych jedną z nich sprzedać, spłacić kredyt na drugiej i nadal pozostajesz z tym, co sobie zaplanowałeś (mieszkanie bez kredytu). Mówimy jednak o przypadkach, których nikt nikomu raczej nie życzy - załóżmy więc, że życie układa się normalnie. Masz więc dwie nieruchomości.

Za rok, banki będą już akceptowały dochód z najmu. Znowu - bez względu na drogę, będzie to dochód na poziomie X. Ty w tym czasie uskładasz na kolejny wkład własny na jedno mieszkanie te 50% (z tego co odkładasz w UK + dochód z najmu).
Kupujesz więc:
- przy twoim pomyśle drugie
- przy inwestycji od razu kredytowanej trzecie mieszkanie. oczywiście znowu ustalasz ratę tak, by wynosiła max połowę przychodu.

Mija kolejny rok itd.

Jeśli chcesz faktycznie wrócić do kraju po 10 latach, to raczej chcesz jak najszybciej budować portfel nieruchomości, nie jak najdłużej.
Okres kredytowania znowu nie ma tu znaczenia - kredyty spłacają najemcy, nie Ty.

Po prostu musisz spojrzeć na inwestycję jak na inwestycję, a nie jak na mieszkanie :)
Tu nie ma żadnego znaczenia ile oddajesz bankowi i jak długo - o ile oczywiście masz dodatni cash flow. A za 10 lat sprzedasz 1 mieszkanie i spłacisz tym kredyt na 2-3 innych, jeśli masz taką do kredytów awersję. Choć pewnie za kilka lat zmienisz zdanie :)
Albo nic nie zmienisz i pozostaniesz ze wszystkimi nieruchomościami, które się spłacają same a Ty masz dochód. Albo sprzedasz wszystko w cholerę i zarobisz na wzroście wartości nieruchomości, a potem się zaszyjesz gdzieś w lesie i spokojnie będziesz sobie tam żyć. Kto wie co postanowisz za 10 lat?
Ważne, zaznaczam, bo może nie wiesz tego, że hipoteka na nieruchomości nie uniemożliwia jej sprzedaży. A bankowi w takim wypadku oddajesz tylko pozostały do spłaty kapitał kredytu.

Wracając do kwestii zdolności kredytowej - to, że odkładacie 8500zł nie znaczy, że dla banków macie taką nadwyżkę finansową. Banki przy pracy za granicą przyjmują dość wysokie wskaźniki kosztów utrzymania. Więc policzą wam prawdopodobnie sporo mniejszą nadwyżkę.
I co istotniejsze - zarabiacie w GPB, więc kredyt też będzie w GPB. Tu trzeba brać pod uwagę jeszcze ryzyko kursowe względem przychodów z najmu. Im więc szybciej dojdziecie do wysokich dochodów z najmu w PL, tym szybciej będziecie mogli kredytować się w PLN, niwelując to ryzyko.

EDIT
Może by jeszcze lepiej zobrazować o co chodzi z dłuższym terminem, zobacz sobie przykład z życia wzięty podany na końcu jednego z wpisów na naszym blogu:
https://www.eratia.pl/finanse/dlugoterminowe-kredyty-firmowe
Dotyczy to co prawda kredytu firmowego, ale również na nieruchomość generującą przychody z najmu. Analogia jest zatem jak najbardziej adekwatna.

wtorek, 20 października 2015, 10:34
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

ERATIA dzikuje raz jeszcze pelne i profesjonalne podejscie do tematu

Przyznam szczerze ze nie bralem pod uwage dlugoterminowego kredytu z tego wzgledu ze biorac kredyt w GB trudniej byloby go splacac w PL tym bardziej z duzo mniejszymi przychodami aczkolwiek zrozumialem ze wysokosc splaty kredytu jesli bedzie pokryta nadwyzka za wynajem kredyt bedzie splacal sie sam

Oczywiscie podchodze do tego jako do dlugoterminowej inwestycji dlatego wlasnie bralem pod uwage mieszkania pod wynajem w miastach stdenckich rowniez biore pod uwage nowe mieszkania lub prawie nowe tak aby zminimalizowac/ograniczyc koszty potencjalnych remontow w przeciagu pierwszych lat

Tak naprawde w gre wchodza rowniez inne nieruchomosci jednak pomysl wynajmu studentom z tego co sie orientowlem jest bardzo oplacalny zakladajac ze jest dobra lokalizacja

Jesli chodzi natomiast o zdolnosc kredytowa to Nasz bank HSBC w zeszlym roku oszacowal zdolnosc na ponad 200 000£
Wtedy zakladalismy aby kupic dom tutaj w UK kolejna kwestia mialem wtedy mniejsze zarobki od 8 miesiecy jestem na pelnym etacie w nowej firmie na duzo lepszych warunkach
Nie wiem jakie mialoby to odzwierciedlenie w moich nowych planach inwestycyjnych ale wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu ze zdolnoscia kredytowa

Chcialbym prosic o dalsze wskazowki i podpowiedzi w teh kwesti
Rok 2016 bedzie przelomowy i jestem zdecydowny na te inwestycje chcialbym jednak podejsc do tego profesjonalnie bo przyznam szczerze jest to dla mnie cos absolutnie nowego i nie mialem jak dotad doczynienia z tego typu inwestycjami a szczegolnie na taka skale , niektore terminy sa mi rowniez obce ale staram sie edukowac w tych kwestiach
Bylbym bardzo wdzieczny gdybys mogl/a przyblizyc wiecej szczegolow , poszczegolnych krokow jesli chodzi o czas kiedy zaczerpnac pierwszy kredyt kiedy drugi itd . kazda sugestia bardzo mile widziana

Pozdrawiam bardzo serdecznie i raz jeszcze dziekuje za poswiecony czas i profesjonalne podejscie do tematu

Jeszcze jedno pytanie odnosnie kredytow
Bracujac i zarabiajac w UK jestesmy zmuszeni tutaj brac kredyt ? nie ma mozliwosci aby wziac kredyt w PL ? jesli drugi wariant jest realny ktory wiec bylby bardziej korzystny ?

wtorek, 20 października 2015, 14:17
Kierownik
Awatar użytkownika

DorianUK pisze:
Przyznam szczerze ze nie bralem pod uwage dlugoterminowego kredytu z tego wzgledu ze biorac kredyt w GB trudniej byloby go splacac w PL tym bardziej z duzo mniejszymi przychodami aczkolwiek zrozumialem ze wysokosc splaty kredytu jesli bedzie pokryta nadwyzka za wynajem kredyt bedzie splacal sie sam
O to w tym w sumie chodzi, żeby inwestycja spłacała się sama :)

Cytuj:
Tak naprawde w gre wchodza rowniez inne nieruchomosci jednak pomysl wynajmu studentom z tego co sie orientowlem jest bardzo oplacalny zakladajac ze jest dobra lokalizacja
Z pewnością na studentach można więcej zarobić, ale trzeba brać pod uwagę dużą rotację najemców i częstsze remonty. To już musicie ustalić z osobami, które będą tym zarządzać na miejscu w waszym imieniu.

Cytuj:
Jesli chodzi natomiast o zdolnosc kredytowa to Nasz bank HSBC w zeszlym roku oszacowal zdolnosc na ponad 200 000£
Wtedy zakladalismy aby kupic dom tutaj w UK kolejna kwestia mialem wtedy mniejsze zarobki od 8 miesiecy jestem na pelnym etacie w nowej firmie na duzo lepszych warunkach
Nie wiem jakie mialoby to odzwierciedlenie w moich nowych planach inwestycyjnych ale wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu ze zdolnoscia kredytowa
Jeszcze jedno pytanie odnosnie kredytow
Bracujac i zarabiajac w UK jestesmy zmuszeni tutaj brac kredyt ? nie ma mozliwosci aby wziac kredyt w PL ? jesli drugi wariant jest realny ktory wiec bylby bardziej korzystny ?
Pozwoliłem sobie skleić dwie części wypowiedzi bo dotyczą tego samego.
Bank w UK nie udzieli kredytu zabezpieczonego nieruchomością w PL. kredyty będą udzielane przez polskie banki. Ale ze względu na dominujące źródło dochodów w GPB (waluta - funt) i rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego, będą udzielane w GPB a nie PLN (złotówka). To się wiąże również z obostrzeniami w badaniu zdolności kredytowej i wcale się nie zdziwię, jeśli polskie banki wyliczą Wam mniejszą zdolność niż brytyjskie.
Ważne też są rodzaje kontraktów jakie macie - czy są na czas nieokreślony, z jakim pracodawcą, itd. itp.

Cytuj:
Chcialbym prosic o dalsze wskazowki i podpowiedzi w teh kwesti
Rok 2016 bedzie przelomowy i jestem zdecydowny na te inwestycje chcialbym jednak podejsc do tego profesjonalnie bo przyznam szczerze jest to dla mnie cos absolutnie nowego i nie mialem jak dotad doczynienia z tego typu inwestycjami a szczegolnie na taka skale , niektore terminy sa mi rowniez obce ale staram sie edukowac w tych kwestiach
Bylbym bardzo wdzieczny gdybys mogl/a przyblizyc wiecej szczegolow , poszczegolnych krokow jesli chodzi o czas kiedy zaczerpnac pierwszy kredyt kiedy drugi itd . kazda sugestia bardzo mile widziana
Jak pisałem - to Wasza indywidualna decyzja, czy kupicie pierwsze mieszkanie za gotówkę czy na kredyt. Oczywiście na kredyt możecie w takiej sytuacji kupić od razu dwa.
Kiedy? To też zależy od Was tylko. Z pewnością zacznijcie od rozglądania się po rynku - jakie mieszkania są dostępne, jakie mieszkania studenci najchętniej wynajmują, w jakiej lokalizacji itd.
To w końcu nie bułka w sklepie a inwestycja dość poważnych pieniędzy, więc kluczowe będzie dobre rozpoznanie rynku.
Inna sprawa, że trochę przespaliście już najgorętszy okres najmu dla studentów - rok akademicki się zaczął i najwięcej się działo w tej kwestii raczej do końca września. Ale możecie próbować znaleźć mieszkania już z najemcami - choć to pewnie będzie trudniejsze.

Cytuj:
Pozdrawiam bardzo serdecznie i raz jeszcze dziekuje za poswiecony czas i profesjonalne podejscie do tematu

Nie ma za co. Wszyscy w firmie uważamy nieruchomości za najlepsze inwestycje (choć celujemy w komercyjne) i zawsze chętnie wspieramy inwestorów.
Powodzenia w poszukiwaniach mieszkań.

No chyba, że koncepcja Wam się całkowicie zmieni - na komercję właśnie. Z wkładem rzędu 200 tys. PLN można spokojnie szukać lokalu/obiektu w cenie około 1mln. Już z długoterminową umową najmu. Najlepiej jakąś sieciówkę typu żabka itp.
W szukaniu i komercjalizacji mieszkań nic nie pomożemy, ale jeślibyście kiedyś planowali wejść w komercję to rzuć okiem tutaj:
https://www.eratia.pl/doradztwo-finansowe/kredyty_dla_firm/kredyt_na_nieruchomosc_komercyjna_pod_wynajem

środa, 21 października 2015, 13:43
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Moi znajomi inwestują w nieruchomości pracując i mieszkając w Anglii, ale mają rodzinę w Polsce, która ogrania wszystkie kwestie organizacyjne. Nie wyobrażam sobie sprawdzania lokatorów mieszkając za granica.

środa, 28 października 2015, 15:41
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Chyba, że zainwestujesz w grunty za pośrednictwem sprawdzonej firmy działającej w branży. Wówczas to ona zajmie się wszelkimi formalnościami, wizyty w Polsce ograniczą się do ewentualnego podpisania aktu notarialnego. Fajny program inwestycyjny ma Saveinvest - znana w branży firma, która działa od lat, z sukcesami. Ich Grunt To Zysk (szczegóły są na www.grunttozysk.pl ) zakłada, że inwestor zarabia na procesie przekształcenia w grunt budowlany i wzroście wartości ziemi. Nieruchomości rolne w ciągu ostatnich 3 lat zyskały na wartości 45%, a w ciągu 12 lat aż 617%. Zatem to bardzo opłacalna inwestycja. To, co dalej stanie się z działkami zależy od inwestora - może je odsprzedać po określonym czasie, przekształcić na np. działki budowlane by zarobić jeszcze więcej. Ostatecznie sam może wybudować dom i zapuścić korzenie w wymarzonym miejscu na ziemi.

niedziela, 22 listopada 2015, 17:07
Kierownik

Tak inwestuje moja koleżanka choć pewnie nie wróci to jednak w razie gdyby "coś" kupi prawdopodobnie już drugie mieszkanie pod wynajem, tym razem w Wola Invest i to ona zwróciła moją uwagę na to rozwiązanie. Jak się okazuje dużo lepsze niż kupno zwykłego mieszkania kiedy nie możesz osobiście się wynajmem stale zajmować. Tu robi to za nas operator.

czwartek, 26 listopada 2015, 10:35
Manager

Jeżeli mieszkasz zagranicą, a chcesz zainwestować w Polsce Zachodniej lub może posiadasz już jakieś mieszkanie, które boisz się po prostu wynajmować bez kontroli ze strony właściciela, to daj znać - zajmujemy się zarządzaniem lokalami mieszkalnymi w imieniu właścicieli. Działamy póki co w Gorzowie Wlkp., Szczecinie i ostatnio już w Poznaniu. Obsługuję Klientów zagranicznych, którzy mają po kilka mieszkań w PL. Mieszkania przynoszą zyski, lokatorzy są dobierani, sprawdzani i rozliczani na bieżąco a awarie szybko usuwane. Najem chodzi, lokale pracują, saldo w banku rośnie.
Zapraszam na: wynajem.EZHome.pl

piątek, 22 stycznia 2016, 22:25
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Udałbym się na twoim miejsca do dewelopera, który nie rozpoczął jeszcze oferty publicznej sprzedaży mieszkań. Zanim to zrobią z reguły sprzedają część mieszkań inwestorom po obniżonej cenie, żeby dostać pieniądze z pominięciem rachunku powierniczego banku.

środa, 24 lutego 2016, 14:38
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

tak pojscie do dewelopera na twoim miejscu bedzie najlepszym wyjsciem ;d

wtorek, 1 marca 2016, 23:16
Wyświetl profil WWW
Manager

Warto policzyć sobie ROI lub ROE przed udaniem się do dewelopera. Dlaczego to najlepsze, co można zrobić? Guzik prawda!! Zanim nie policzysz opłacalności, nic nie wiesz tak na prawdę.
W deweloperce należy dać min 1 tys dodatkowo do metra kw. na wykończenie - jeżeli ma się w tym doświadczenie. Inni dają nawet 2 tys, więc powiedzmy dla mieszkania 40 m2 robi się kolejne 80 tys wydatku na jego zrobienie pod klucz. A odrobić 80 tys jest cholernie trudno!!

wtorek, 15 marca 2016, 21:49
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

O, widzę że jest tu przynajmniej jedna rozsądna osoba, nie traktująca tego umierającego forum jako darmowego zaplecza SEO :)
Z tymi 2 tysiącami na wykończenie to chyba jednak lekka przesada - na wynajem nie montujesz przecież złotych klamek ;)

czwartek, 17 marca 2016, 12:37
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Witam
Jestem w podobnej sytuacji co osoba ktora zalozyla ten temat. Wlasnie wycofalem sie z zakupu nieruchomosci w UK i postanowilem ze zainwestuje w Polsce. Mam kapital na dwa male mieszkania do 150000 zl ktore chcialbym kupic w Gdansku pod wynajem dla studentow i w dalszej perspektywie jesli dokupic nastepne juz supportujac sie kredytem. Mam takie zapytanie do specjalistow na jakim min poziomie liczyc stope zwrotu z inwestycji ?

pozdrawiam

czwartek, 31 marca 2016, 11:40
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna