Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna
Inwestycje w nieruchomości na wynajem 
Autor Wiadomość
Kierownik
Awatar użytkownika

Post Inwestycje w nieruchomości na wynajem opublikuj na facebooku
Witam, czy ktoś mógłby mi poradzić czy warto inwestować w nieruchomości w Katowicach? mam na mysli mieszkania w bloku pod wynajem. Jak kształtują się ceny na rynku i czy zanotowano takie duże wzrosty cen jak w innych większych miastach np. Wawa czy Kraków?
Pozdrawiam :P

poniedziałek, 28 maja 2007, 11:05
Prezes
Awatar użytkownika

czesc

co do Katowic to ceny wynajmu sprawdz odwiedzajac strony internetowe agencji nieruchomosci (wpisz w google "mieszkania do wynajecia katowice" na pewno wyskoczy setki ofert to sie zorientujesz co do kosztow wynajmu)

ja z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie powinnas stracic kupujac takie mieszkanie w bloku pod wynajem, tylko najwazniejsze jest to aby juz przy kupnie mieszkania byc na plusie, to znaczy kupic je po cenie nizszej niz srednia rynkowa, to nie jest az takie trudne pod warunkiem ze poswiecisz wiecej czasu na poszukiwania takiego mieszkania. wtedy nawet jezeli nie wyjdzie Ci cos z wynajmem masz mozliwosc sprzedazy mieszkania po cenie rynkowej czyli drozej niz za nie zaplacilas.

jesli dobrze poszukasz to znajdziesz cos 10-20% tanszego niz cena rynkowa.

jesli interesuje Cie temat wynajmu, mozemy pozostac w kontakcie, ja zajmuje sie tym samym, tylko ze dzialam w mniejszym miescie 50 tys. mieszkancow.
zaczalem jakies 3 lata temu i dzis mam 1 lokal uzytkowy (wynajmuje go na sklep) i 5 malych mieszkan (kawalerki i 2 pokoje), i nie mysl sobie ze mialem gotowke, wrecz przeciwnie kazda nieruchomosc kupowalem na kredyt, mialem tylko kase na koszty zakupu i male remonty kupionych mieszkan (okolo 10 tys. zl. na 1 mieszkanie)

Pozdrowionka

poniedziałek, 28 maja 2007, 13:16
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Więc inwestycja w katowicach dokonana.
Licze na duże zyski, ale jak sie nie uda "duzo" to i tak napewno nie strace :) :wink:

czwartek, 28 czerwca 2007, 12:02
Prezes
Awatar użytkownika

aneta pisze:
Więc inwestycja w katowicach dokonana.
Licze na duże zyski, ale jak sie nie uda "duzo" to i tak napewno nie strace :) :wink:

co kupiłeaś aneta??

i ile dałaś za 1 metr2 ??

dzisiaj oglądałem program w którym widziałem że w Katowicach można jeszcze najtaniej kupić nieruchomości, patrząc na cenę za 1m2 (średnie ceny podane w programie to ponad 4000 zl. / 1m2)

wtorek, 3 lipca 2007, 18:52
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

45m2 3 pokoje w dosyc wysokim standarcie wykończenia. Blok lata 80-te.
Cena za metr 4035 zł plus niestety wysoka prowizja pośrednika- ale cóż:(
Trzymam kciuki za Katowice :) :lol:

czwartek, 5 lipca 2007, 13:14
Prezes
Awatar użytkownika

aneta pisze:
45m2 3 pokoje w dosyc wysokim standarcie wykończenia. Blok lata 80-te.
Cena za metr 4035 zł plus niestety wysoka prowizja pośrednika- ale cóż:(
Trzymam kciuki za Katowice :) :lol:

Powiem tylko tyle... "Bogaci inwestują w nieruchomości":

BRAVO - BRAVO - BRAVO

..tak trzymaj Anetka :lol: :lol: :lol:

czwartek, 5 lipca 2007, 14:17
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Własnie cos przeczytałam i jestem b. zadowolona.
Jeśli ktoś ma plany iwestycyjne (nieruchomości) na Śląsku to polecam:

http://finanse.wp.pl/kat,69476,wid,8995 ... omosc.html

czwartek, 5 lipca 2007, 19:05
Prezes
Awatar użytkownika

aneta pisze:
Własnie cos przeczytałam i jestem b. zadowolona.
Jeśli ktoś ma plany iwestycyjne (nieruchomości) na Śląsku to polecam:

http://finanse.wp.pl/kat,69476,wid,8995 ... omosc.html

zachecający artykul...

wiesz a chce kupic z moja dziewczyna mieszkanie w Gliwicach (bo tam mieszkają jej rodzice i znamy ten rynek)

a bardziej chcialbym kupic lokal uzytkowy na wynajem gdzies na slasku, ale do tego bede potrzebowal przynajmniej 2 wspolnikow :)

czwartek, 5 lipca 2007, 19:08
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

To niech kupuje póki ceny są przyzwoite.
ja juz mysle o drugim ale musze sie spieszyć, narazie małe szanse ale...
co do lokali- wiem od dawna że to najlepsza inwestycja- mnie niestety nie stac ani na Katowice ani tym bardziej na Wrocław, choc mam znajomych którzy "od ręki" wynajeliby ode mnie lokal we Wrocku za ok. 7000 m-c. Cena takiego lokalu to dzisiaj 1,000,000 PLN. Takie pieniądze to juz za duzy stres dla mnie. wole małymi krokami :)

czwartek, 5 lipca 2007, 19:19
Prezes
Awatar użytkownika

wiesz ja z kolegą (jest on na naszym forum) szukamy caly czas lokalu w nysie i nie mozemy znalezc, i u nas moglismy kiedys kupic lokalik 100m2 za okolo 500 000 zl. i z niego jest 5000 z czynszu na miesiac, to byla dobra inwestycja ale sie nie udalo.

teraz jestesmy sklonni zaplacic 400 000 zl. za lokal 50m2 z ktorego jest 3-4 tys na miesiac ale takich lokali nikt nie chce sprzedac... sam mam taki podobny 50m2 tylko 100m od tego najlepszego misjsca w nysie ale biore za niego tylko 2300 zl. na miesiac, moglbym wiecej ale mam stalych Najemcow od 6 lat i oni mi pomogli na poczatku jak kupowalem ten lokal wiec podwyzszam co roku czynsz tylko o inflacje. Najemcami sa moik koledzy wiec tez jakos to jest inaczej, a poza tym caly czas dbaja o lokal , niedawno zrobili w nim remont za kilkanascie tys. zl. a to tez sie liczy.

wiesz moze kiedys zbierzemy sie w kilka osob, zarejestrujemy spolke i wezmiemy razem kredyt duzy (na spolke) i kupimy cos w duzym miescie z czego bedzie min. 10 tys na miesiac..

piątek, 6 lipca 2007, 00:28
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Nysa...dawno temu sprzedałam takiemu chłopakowi w Nysie swój pierwszy samochód :lol:
Ceny lokali we Wrocławiu to kosmos; ja nie pisze tu o Rynku ale o jakims osiedlu z nową zabudową. Powtstające osiedle przy Hallera - duża ulica przelotowa - cena za m2 lokalu to 12,000 zł stan developerski. Wiadomo że lokal musi miec co najmniej 70m2. Owszem, czynsz spłaci kredyt, ale żeby dostać taki kredyt to zdolność kredytowa tez musi byc spora- nie usmiecha mi sie zastawianie wszystkiego co mam na ten cel (stres o którym wczesniej pisałam). A tak poza trym to lokal we Wrocławiu w dobrej lokalizacji= brak. To samo w Katowicach, bo od tego zaczełam poszukiwania. Katowice maja jeszcze te wade że nie ma jako takiego ścisłego centrum czy Rynku gdzie ludzie chodzą po sklepach czy knajpach.
W kwestii spółek- z natury jestem "Zosia Samosia" co wszystko sama... ale napewno są pewne interesy które samemu nie jesteśmy w stanie zrobić, wówczas chcąc -nie - chcąc trzeba wejść w spółke. jednak dla mnie jest to b. trudne. czas pokarze. Już bardziej mnie interesuje wejście współke z kimś kto ma dobry pomysl na biznes a nie ma gotówki na rozkręcenie.

piątek, 6 lipca 2007, 00:45
Kierownik
Awatar użytkownika

Myśle że można szukać w miastach wielkości Nysy - dla mnie najchętniej w obrębie D.Sląska - ale tu też mam pewne rozeznanie i ostatni przetarg na lokal w rynku w niejakich Obornikach Śl. (wies bardziej niż miasto) skończył się ceną 1,400,000zł (cena wywoławcza 300,000)- zatem są to kosmiczne pieniądze. Ten kto to kupił ma juz 3 apteki we Wrocławiu- i wie że mu się zwróci apteka w Obornikach. Ja niestety aptek nie mam :(

piątek, 6 lipca 2007, 00:49
Prezes
Awatar użytkownika

.. a ja myślę że obrotna z ciebie dziewczynka :)

kiedyś jak robimy spotkanie ludzi z forum to pogadamy o biznesach, może zrobimt coś większego, bo tez nie chce kupowac kolejnych mieszkań (wiesz łatwiej sie zarzadza lokalem i mniej z tym klopotow, a i kasa lepsza)

Pozdrowionka :)

ps. wyslij to zdjecie ktore chcesz wstawic przy nicku, obrobie je i Ci wstawie

piątek, 6 lipca 2007, 00:55
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

:D dzięki Ziuberek :D

piątek, 6 lipca 2007, 01:51
Project Manager
Awatar użytkownika

weźmiecie mnie do spółki?:D

piątek, 6 lipca 2007, 15:55
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna