Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 Jestem Hubert i... próbuję spełnić marzenia... • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Jestem Hubert i... próbuję spełnić marzenia... 
Autor Wiadomość
Bezrobotny

Post Jestem Hubert i... próbuję spełnić marzenia... opublikuj na facebooku
Witajcie forumowicze!
Zacznę może od przedstawienia po krótko od mojej historii by dopiero zadać masę pytań i być może rozwinąć ciekawą dyskusję.

Jestem Hubert, mam 18 lat i uczę się o finansach oraz inwestowaniu w nieruchomości od ponad roku. Byłem uczniem technikum na profilu informatycznym i jakieś 3 miesiące temu zdecydowałem się (dość głupie na czwórkowego ucznia) porzucić szkołę by w wieku 30 lat uzyskać wolność finansową i zarabiać z wynajmu mieszkań około 5 tyś złoty miesięcznie (najbardziej pesymistyczny scenariusz).

Na dzień dzisiejszy chodzę do pracy, w której zarabiam 1500 zł miesięcznie. Utrzymują mnie rodzice i choć ich trochę moją decyzją wkurzyłem to nie chcą ode mnie żadnych pieniędzy za to, że mnie karmią i mam dach nad głową.

Z 1500 zł liczę, że dam radę oszczędzić około 1200 zł (300 zł idzie na liceum dla dorosłych (żeby chociaż było to wykształcenie średnie), bilet by dojeżdżać do pracy oraz raz po raz kupię Sobie jakąś książkę czy inną małą zachciankę) i z moich wyliczeń liczę, że już w przyszłym roku będę w stanie kupić moje pierwsze mieszkanie.

Teraz zacznie się seria pytań. :D

-Dużo się mówi o tym, że nadciąga kryzys, dolar upada etc. Waszym zdaniem w mojej sytuacji może lepszym wyjściem będzie wydawanie wszystkich oszczędności na złoto i srebro by w czasie kryzysu kupić jak największą ilość mieszkań? Bo sensu w papierach wartościowych za bardzo nie widzę i nie mam ani czasu ani nawet chęci by tracić czas na naukę oraz straty na samym początku.

-Mieszkam w ciekawej okolicy bo obok Siebie mam takie miasta jak Poznań (60km), Zielona Góra (50km), Gorzów wielkopolski (70-80km) oraz Leszno w Wielkopolsce (50-60 km) i stąd moje pytanie, w którym mieście inwestować?
Poznań świetne miejsce do wynajmowania mieszkań studentom. Zakup kawalerki to około 150 tyś złoty a miesięczny zysk z tego to około 1000 zł.
W Zielonej Górze inwestować nie mam ochoty, miasto jest brzydkie, są tam praktycznie same, małe brzydkie bloki, nikt tam nie chce mieszkać a polityka samego miasta do inwestycji też jest dziwna więc to miasto skreślam z góry.
Gorzów Wielkopolski. To miasto jest dziwne. W naszych rejonach mówi się na nie "Polska Floryda" i jest tam głównie starsze społeczeństwo. Nie wiem czy jest sens inwestowania w nieruchomości w takiej miejscowości (około 120 tyś mieszkańców)?
I zostało Leszno, którym zainteresowałem się dość nie dawno bo nie widziałem w nim za bardzo potencjału, miasto ma aktualnie 60 tyś mieszkańców, jest tam sporo szkół, jakieś tam galerie, coś się tam dzieje... W nim nie ma uniwersytetów ani szkół wyższych więc moją grupą docelową były by rodziny. Celowałem w mieszkanie 2-pokojowe, takowe da się tak kupić za 100-150 tyś w dobrej okolicy a pewnie dla wprawnego negocjatora i mniej. Wynajem zaczyna się od 800 zł za mieszkania tego typu.
Moje pytanie jest banalne, zacząć w Poznaniu i robić to co większość inwestorów? Może celować bardziej w rodziny, w mieście, które teoretycznie się rozwija? Czy ryzykować w Gorzowie, rynek, którego praktycznie nie znam?
O tyle komfortowa jest u mnie sytuacja, że mam dość duży wybór a Leszno mnie bardzo kusi ponieważ tam mieszkania są po prostu tanie i mógł by to być dobry pomysł biorąc pod uwagę moją zdolność kredytową.

-Z tego co mi wiadomo mój dziadek w spadku ma mi przypisać Swoje mieszkanie. Małe, świeżo po remoncie, blok na najwyższym piętrze, w jego miejscowości mieszka chyba 500 mieszkańców i sąsiaduje z miejscowością Wolsztyn, 13 tyś mieszkańców.
Miałem pomysł by poprosić o dziadka o to, by sprzedał mi to mieszkanie. Wziął bym kredyt na powiedzmy 50 tyś zł, które by mi przekazał, miałbym wtedy 1 mieszkanie, w którym mieszkałby dożywotnio, ja miał bym 50 tyś zł na reinwestycje, problem by się pojawił gdybym chciał wziąć drugi kredyt na mieszkanie w wyżej wymienionych miastach bo coś wątpię czy bym go dostał. Poza tym kwestia też taka, czy mój dziadek był by chętny na takie coś bo patrz wyżej-moja życiowa historia toczy się jak tocz i na razie nie zrobiłem nic, z czego ktokolwiek z mojej rodziny, mógłby być dumny ale myślę, że nie było by problemu bo mój dziadek to naprawdę świetny gość i mógłby mi chyba zaufać. Co o tym myślicie?

-W tym roku zamierzam z znajomym otworzyć własny e-biznes (wg. naszych podstawowych wyliczeń potrzebny kapitał to około 5 tyś złoty, czyli 2500zł na łepka.) Myślicie, że to dobry pomysł by się brać za takie coś? W skrócie chcę sprzedawać pokrowce na telefony za pomocą allegro i podobnych serwisów oraz na boku prowadzić stronę internetową.

Na razie to tyle choć pytań mam masę, szukam także kogoś kto może nie koniecznie chciałby prowadzić mnie za rączkę ale w razie problemów lub pomocy mógł bym do niego zadzwonić i prosić o radę. Po prostu szukam mentora, który może też działa na rynkach, w które celuję?

Więc... pozdrawiam i liczę na aktywność pod tym tematem! :)

PS. myślę powoli nad wyjazdem za granicę by harować po 14 godzin dziennie i może uzyskać szybciej fundusze na inwestycje. Wtedy wynajął bym firmę typu Mzuri, która by się wszystkim zajęła. Też możecie mi w tym doradzić, biorę krytykę na klatę.

niedziela, 13 marca 2016, 20:58
Specjalista

Post Re: Jestem Hubert i... próbuję spełnić marzenia... opublikuj na facebooku
proponuję spełnianie marzeń rozpocząć od powrotu do szkoły ;)

czwartek, 23 czerwca 2016, 00:40
Bezrobotny

Post Re: Jestem Hubert i... próbuję spełnić marzenia... opublikuj na facebooku
Nawet tego nie czytam do końca bo śmierdzi mi tutaj jakimś przekrętem :D

wtorek, 12 lipca 2016, 14:28
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ]