Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::recompose() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_normalizer.php on line 145

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 Nieruchomości w Hiszpanii • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Nieruchomości w Hiszpanii 
Autor Wiadomość
Pracownik etatowy

Post Re: Nieruchomości w Hiszpanii opublikuj na facebooku
Pomyślałem, że warto trochę "odświeżyć" temat, wyszukałem taki artykuł (co prawda z początku roku 2010, ale z tego co się orientuję sytuacja niewiele się do dziś zmieniła):

"Po spadkach cen przekraczających nawet 60 proc. warto zwrócić uwagę na nieruchomości wakacyjne i apartamenty w Europie.

Jak wynika z analizy Home Broker rentowność takich inwestycji zazwyczaj zawiera się w przedziale 3 - 7 proc. w skali roku, co niejednokrotnie przewyższa stopę zwrotu możliwą do uzyskania z dostępnych obecnie lokat . Dla osób, które nie chcą podejmować ryzyka kursowego, alternatywą może być inwestycja w tzw. condohotel w Polsce.

Minister budownictwa Hiszpanii podał właśnie, że w 2009 roku oddano do użytkowania 387 tys. domów. W tym samym okresie sprzedano tam jedynie 221 tys. domów, co powoduje że obecny zasób niesprzedanych domów wzrósł z około 1,1 mln do 1,25 mln domów."
Do dziś ma tam miejsce przewaga podaży nad popytem, co skutkuje oczywiście niskim cenami. Jak myślicie czy kupując działkę za granicą istotna jest analiza kursu waluty zagranicznej w stosunku do złotego?
Czy taka sytuacja na rynku nieruchomości w Hiszpanii utrzyma się do końca tego roku?
(pytania nieco podchwytliwe :))

wtorek, 12 października 2010, 13:07
Bezrobotny

Moim zdaniem sytuacja się zmieniła i to diametralnie... koniec 2009 początek 2010 to najniższe ceny, co wcale nie oznacza że ceny teraz poszły do góry, ale z moich obeserwacji wynika iż najtańsze mieszkania zostały już wysprzedane.
Wiele osób kupilo nieruchomości za połowę wartości.
Oferty nadal się trafiają ale jest ich zdecydowanie mniej, jeden z moich klientów kupił dom pod wynajem o wartości 290000 € za 130000€ nad samym morzem na Costa Blanca.
Mieszkania z banków to średni zakup, często zdewastowanie i w słabych lokalizacjach.

Jeśli chodzi o ogromne ilości pustych domów to przeważnie stoją one daleko od morza czyli turystyki i były budowane dla brytyjczyków ktorym to obojętne. Polak kupując w Hiszpanii nie kupuje dalej niż 5 km od morza.

Obługujemy teraz głównie inwestorów którzy kupują mieszkania bo są dobre ceny , wynajmują je za naszym pośrednictwem i czekają na wzrost. Ja prognozuje od 5 do 10 lat :)

środa, 27 października 2010, 00:55
Kierownik

Dzięki za informację,na pewno przyda się nie tylko mi ale wszystkim na forum. Gdyby ktoś chciał sie jeszcze podzielic swoją opinią,to niech śmiało pisze.

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:06
Pracownik etatowy

A co myślicie o Bułgarii? Czy ktoś może interesował się nieruchomościami w tym kraju?

czwartek, 3 lutego 2011, 09:58
Specjalista

czytałem, że w Bułgarii są bardzo ciekawe oferty, a że należy już też do Unii to formalności związane z kupnem są unormowane. Okazuje się też jednak, że Chorwacja specjalnie dla inwestorów z Unii wyklarowała prawo nieruchomościowe, więc może i tam warto przejrzeć oferty?

środa, 8 czerwca 2011, 13:47
Specjalista

ostatnio sie troche pozmieniało tanieje wszystko ale mocno tanieją rzeczy brzydkie, stare i wybudowne w kiepskim miejscu, rzeczy ładne, super położone poprostu nei drożeja, takie są fakty, a co do Hiszpanii to prosze pamietac iż najlepsza pogoda całe 12 mc lata jest tylko ! ... na wyspach kanaryjskich.
Pozdr z teneryfy

sobota, 6 października 2012, 08:57
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

W ostatnim czasie (tj, lipiec 2013 r.) prawo hiszpańskie umożliwiło nabycie nieruchomości przez obywateli spoza Unii Europejskiej. Jednocześnie poprzez nabycie nieruchomości w kwocie 500 000 euro automatycznie uzyskuje się status rezydenta Hiszpanii. To dotyczy również jego najbliższej rodziny.
W przypadku zakupu nieruchomości powyżej 200 000€ zwracamy koszt podróży dla dwóch osób oraz koszt 7 dniowego pobytu w hotelu.

Całkowity koszt zakupu nieruchomości to jego cena plus około 13% dodatkowych kosztów, w tym podatek od nieruchomości 10%, wpis do księgi wieczystej, notariusz, przepisanie kontraktów na wodę i prąd na nazwisko nowego właściciela i inne opłaty urzędowe.

wtorek, 20 maja 2014, 18:36
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

katarzynaj pisze:
w tym podatek od nieruchomości 10%, wpis do księgi wieczystej,

To jest odpowiednik naszego PCC?

środa, 21 maja 2014, 11:55
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Taka nieruchomość w Hiszpanii to rzeczywiście może być wydatek, ale można też na tym zarobić. Mój znajomy kupił tam apartament pod wynajem przez polskie biuro http://greg-nieruchomosci.pl i teraz zarabia na wynajmie. Moim zdaniem to świetny interes.

środa, 22 lipca 2015, 07:18
Kierownik
Awatar użytkownika

Chciałbym także inwestować w apartamenty i domy zagranicą lecz puki co skupiam się na Polsce.
Pierwsze kroki robiłbym zapewne w Chorwacji gdyż jest dużo bliżej niż do Hiszpanii (16h samochodem) no i oczywiście przy linii brzegowej.
Zastanawia mnie jaki byłby koszt budowy małego budynku z kilkoma apartamentami gdyby zainwestować w ziemię (pełna wykończeniówka w moim zakresie interesuje mnie surowy budynek z dachem) ?

Koszt gotowego apartamentu z widokiem na morze przy pierwszej linii brzegowej to ok. 250-400tys zł.
Koszt działki to od 250-500tys zł w zależności od lokalizacji i mkw.

Koszt wynajmu apartamentu 4 osobowego to min. 50 euro za dobę apartament więc przy 9 apartamentach w budynku i obłożeniu tylko 3 miesięcy czerwiec, lipiec, sierpień mamy (50ex9=450, 450x25dni=11.250e, 11.250ex3mc=33.750euro za 3 miesiące gdzie obłożenie byłoby przy każdym po 25dni więc daje nam to ładną sumkę przy kursie 4zł=1euro 135tys zł za 3 miesiące doglądania i sprzątania pokoi po gościach odliczamy ogólne koszty (prąd, woda, podatek) zostaje 100tys zł).

Zapraszam do dyskusji czy to faktycznie tak opłacalne?

500tys działka 500tys budynek i mamy przykładowo 10 apartamentów więc przy wspólniku koszty na osobę zamykają się jak przy lepszym apartamencie a mamy ich 5.

Zauważyłem w Chorwacji że bardzo dużo się buduje i inwestuje w takie nieruchomości bo nawet ludzie u których ja byłem (mają budynek z 10 apartamentami i obok już budują drugi po 4 latach od budowy pierwszego tylko że to rodowici Chorwaci).

wtorek, 28 lipca 2015, 09:44
Kierownik
Awatar użytkownika

Za 500 tys. zł zbudujesz budynek, w którym będzie 9 "apartamentów" czteroosobowych?
Zbuduj mi dom. Wystarczy tak 150mkw. Daję 100 tys., jeszcze zarobisz ;)

Tak serio - szacunek nie wiem z czego wynika, ale wygląda na baaaardzo zaniżony.
Nie wiem co rozumiesz przez "apartament", ale na 4 osoby to minimum 50-60mkw trzeba liczyć. Czyli około 500mkw powierzchni użytkowej, do tego klatka schodowa, korytarze, balkony/tarasy itp. itd...
Nie znam cen chorwackich, ale wątpię by rozdawali materiały za darmo a praca kosztowała tyle co w Bangladeszu.
Przemnóż koszt budowy razy 3, wtedy będziesz miał realniej.

środa, 29 lipca 2015, 09:11
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

ERATIA pisze:
Za 500 tys. zł zbudujesz budynek, w którym będzie 9 "apartamentów" czteroosobowych?
Zbuduj mi dom. Wystarczy tak 150mkw. Daję 100 tys., jeszcze zarobisz ;)

Tak serio - szacunek nie wiem z czego wynika, ale wygląda na baaaardzo zaniżony.
Nie wiem co rozumiesz przez "apartament", ale na 4 osoby to minimum 50-60mkw trzeba liczyć. Czyli około 500mkw powierzchni użytkowej, do tego klatka schodowa, korytarze, balkony/tarasy itp. itd...
Nie znam cen chorwackich, ale wątpię by rozdawali materiały za darmo a praca kosztowała tyle co w Bangladeszu.
Przemnóż koszt budowy razy 3, wtedy będziesz miał realniej.

Opierałem się o koszty budowy domu jednorodzinnego firmy z Wrocławia (zaznaczyłem wykończeniówkę i wszelkie podlaczenia w moim zakresie a wiadomo to najwięcej zabiera pieniędzy przy robociźnie).
Parter, 1 pietro i 2 pietro (poddasze) budynek ok. 200m^2 z tarasami/balkonami podzielony na pół bez klatki schodowej wejscie schodami od zewnątrz i małe korytarze wewnątrz oddzielające apartamenty.
Wydaje mi się że gdybym pomnożył koszty razy 3 to by wyszło stanowczo za dużo gdyż materiały budowlane nie są aż tak drogie a robocizna fakt to spory wydatek ale mieści się w kalkulacji. Jeżeli faktycznie koszty przekraczają budzet to można pomyśleć o własnej ekipie budowlanej co znacznie obniży koszty i co najważniejsze dobierać będziemy samemu. :)

środa, 29 lipca 2015, 18:15
Kierownik

Podobno w Grecji można teraz nabyć nieruchomości w dobrych pieniądzach.

sobota, 1 sierpnia 2015, 12:11
Kierownik
Awatar użytkownika

camillo pisze:
Opierałem się o koszty budowy domu jednorodzinnego firmy z Wrocławia (zaznaczyłem wykończeniówkę i wszelkie podlaczenia w moim zakresie a wiadomo to najwięcej zabiera pieniędzy przy robociźnie).

A co ma dom jednorodzinny, nawet dwulokalowy, do dziewięcioapartamentowego budynku?
Ponownie - co rozumiesz przez "apartament"? 10 metrową klitkę na łóżko i pół szafki?
Cytuj:
Parter, 1 pietro i 2 pietro (poddasze) budynek ok. 200m^2 z tarasami/balkonami podzielony na pół bez klatki schodowej wejscie schodami od zewnątrz i małe korytarze wewnątrz oddzielające apartamenty.

200mkw/9 "apartamentów" = 22mkw/apartament. Zakładając, że ludzie będą się do/z nich teleportować, bo nie uwzględniając korytarzy, schodów itd.
Nawet zakładając teleportację, 22mkw to nie jest "apartament" dla 4 osób.
Cytuj:
Wydaje mi się że gdybym pomnożył koszty razy 3 to by wyszło stanowczo za dużo gdyż materiały budowlane nie są aż tak drogie a robocizna fakt to spory wydatek ale mieści się w kalkulacji. Jeżeli faktycznie koszty przekraczają budzet to można pomyśleć o własnej ekipie budowlanej co znacznie obniży koszty i co najważniejsze dobierać będziemy samemu. :)

Nie wiem o ile trzeba pomnożyć te koszty bo nie znam chorwackich cen. Wiem za to, że za liczenie wziąłeś się po prostu od tyłu. Skoro zakładasz 9 apartamentów 4-osobowych, to:
1. każdy z nich powinien składać się z minimum dwóch pokoi dwuosobowych (około 15mkw każdy) plus wspólna łazienka (5mkw) i przedpokój (3mkw). Razem masz 40mkw na "apartament". I to przy założeniu, że "apartament" ma tyle wspólnego z apartamentem, co ukraiński "trzygwiazdkowy hotel" z trzygwiazdkowym hotelem (byłem, spałem, łazienka jedna na piętro, pokoje 6-osobowe itd.). Czteroosobowy apartament powinien mieć dwie sypialnie, dwie łazienki i wspólną przestrzeń dzienną. Łącznie minimum 50 mkw.
I to liczone jest bez ewentualnych kuchni!

2. mając już te absolutnie minimalne 40mkw/jednostkę, 9sztuk daje nam 360mkw powierzchni użytkowej. Około 1/3 trzeba doliczyć na komunikację (korytarze, schody itp.) Nie wiem czy zakładasz jakąś dyżurkę/recepcję itp, ale moim zdaniem w prawie 40-osobowym pensjonacie/hotelu to wskazane. W sumie masz minimum 500mkw.Skoro zaś chcesz "doglądać, sprzątać itd." podczas sezonu sam, to potrzebujesz miejsca do spania, kuchnię, łazienkę, komórkę techniczną (na mopy, szczotki), pralnię (wypierz na raz 40 zmian pościeli)... mamy zatem 600mkw.

Dopiero mając mniej więcej powierzchnię całości możesz liczyć koszty budowy. A skoro powierzchnia musi wyjść 2,5-3 razy większa niż zakładałeś, to i koszty takie będą. Proste.

Pamiętaj - możesz oczywiście zrobić 9 "apartamentów" na 200mkw. Ale gwarantuję, że po dwóch sezonach nikt do Ciebie nie przyjedzie, bo po forach i innych internetach rozejdzie się wieść, że "apartamenty" u Ciebie to raczej kolonia karna...

Dobre plany nie są złe. Ale planować trzeba rozumem a nie sercem.
Tak szczerze mówiąc - jeśli pociąga Cię branża turystyczna, to łatwiej chyba zrobić coś takiego u nas. Turystyka w Polsce naprawdę intensywnie się rozwija.

środa, 5 sierpnia 2015, 10:38
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Byłem w Grecji w tym roku i faktycznie bardo dużo apartamentów w ciekawych miejscach jest na sprzedanie. A moim zdaniem Grecja jest ciekawsza niż Chorwacja.

niedziela, 9 sierpnia 2015, 09:09
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna