Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 UWAGA na oszustów z Home Broker • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
UWAGA na oszustów z Home Broker 
Autor Wiadomość
Kierownik

Post Re: UWAGA na oszustów z Home Broker opublikuj na facebooku
Mój 1 post na forum, witam Wszystkich :)
W temacie HB się nie wypowiem za wiele... miło, fachowo i w ogóle było ale jak ktoś się zna na rzeczy... nie da się zmanipulować i patrzy na konkrety i koszty. Mi próbowano wcisnąć może i tanie i fajne m ale na totalnym zadupiu...
Pracowałem w nieruchomościach i nauczyłem się najważniejszego - z pośrednikiem ZAWSZE można negocjować, a taki który mówi, że z góry ma ustaloną prowizję i nic nie może z tym zrobić jest wart tyle co ...
Wiele biur pobiera prowizję z jednej strony, więcej od dwóch stron transakcji. Zawsze możemy wybrać biuro, które akurat od nas nie weźmie prowizji.
W molochach jesteśmy jako klienci traktowani sztampowo z góry ustalonymi warunkami, ewentualnie widełkami... W zamian często otrzymamy bardziej obeznanego fachowca (często kogoś z licencją) i kompleksową obsługę. Czasem niestety po prostu dobrego "wciskacza bubla".
Mniejsze biura by konkurować również często oferują kompleksową obsługę, atmosfera nawet rodzinna bywa, często jednak pracownicy to osoby nie mające pojęcia o rynku nieruchomości, zwykli przeszkoleni doradcy. Nie jest to regułą oczywiście. Tutaj jednak mamy możliwość negocjowania prowizji zazwyczaj a nawet - jeśli jesteśmy lepsi w negocjacjach niż "doradca" nie płacenia jej ;)
Każde biuro jest inne i w każdym pracują ludzie. Zarówno w wielkim HB jak i małym bn możemy się ostro przejechać jak i mile zaskoczyć. Współpracowałem z kilkoma biurami, w kilku byłem klientem i wszystko zależy od człowieka z którym współpracujemy tak naprawdę, a że w mniejszych biurach panują inne zasady niż w dużych to raczej oczywiste :)
W polskich realiach, "misja spełnienia marzeń klienta" to rzadkość, liczy się sprzedaż...

Kredyty i pożyczki
Produkty finansowe

środa, 10 października 2012, 20:12
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

POTWIERDZAM!!! Może i faktycznie ich baza ofert jest godna uwagi, ale co z tego jak oferty bardzo często są nieaktualne, a co najważniejsze w innych cenach niż życzy sobie tego ich właściciel!! Totalną przesadą jest zapis: PROWIZJA POŚREDNIKA ROZŁOŻONA NA 24 NIEOPROCENTOWANE RATY MIESIĘCZNE. To jest ten brak ukrytych kosztów o których tak trąbią na spotkaniu??? I jeszcze jedna WAŻNA uwaga - nie zostawiajcie przypadkiem swoich danych osobowych bo to jest banda handlująca danymi!! Żeby poprzeglądać sobie oferty to wymagają pozostawienia swoich danych!!! Pytam po co na tym etapie im moje dane??? Oszustwem cuchnie na kilometr!! A feee!!!

poniedziałek, 26 listopada 2012, 14:06
Kierownik

Adddiii -
Masz dowody że handlują danymi to zgłaszaj do prokuratury. Można przez internet więc nie problem. To jak napisanie posta na tym forum ;)

Kredyty i pożyczki
Produkty finansowe

poniedziałek, 26 listopada 2012, 14:50
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Nazywanie kogoś oszustem nie podając własnego nazwiska jest nie do końca fair na forum. Skąd wiadomo ze to nie konkurencja pisze? A może rzeczywiście ktoś z merytorycznymi uwagami? człowiek inteligentny zawsze będzie miał wątpliwości..

wtorek, 27 listopada 2012, 22:26
Kierownik

Dlatego też napisałem by Pan zbulwersowany zgłaszał prokuraturze takie incydenty a nie tu anonimowo ;)

Kredyty i pożyczki
Produkty finansowe

środa, 28 listopada 2012, 01:33
Wyświetl profil WWW
Prezes
Awatar użytkownika

Odnosząc się do tematu "UWAGA na oszustów z Home Broker", powiem, że akurat w HB znam tylko jedną osobę, a jest nią Magdalena Smereczuk pracująca w biurze Home Broker we Wrocławiu, i jest to jak dla mnie najlepsza agentka w obrocie nieruchomościami z jaką kiedykolwiek pracowałem (a pracowałem z już kilkudziesięcioma i nadal pracuję z pośrednikami). Dziewczyna jest rzeczowa, konkretna, nie leje wody, nie namawia absolutnie do niczego, a przy tym jest jeszcze bardzo miła i sympatyczna. Te pozytywy o których piszę nie są pewnie tylko moją oceną Pani Madzi, a wszytko to można potwierdzić w jej sukcesach zawodowych. Z tego co wiem, dziewczyna jest bardzo często najlepszym sprzedawcą w biurze w którym pracuje, a raz była nawet na miejscu jednym z pierwszych wśród najlepszych sprzedawców w Polsce ! (nie chcę tutaj skłamać, nie pamiętam która była, ale wiem że była bardzo wysoko).
Za pośrednictwem Pani Magdy kupiłem 3 mieszkania i za każdym razem byłem obsłużony bardzo profesjonalnie. Podczas jednej z transakcji u notariusza po przeczytaniu umowy sprzedaży przez asesora notarialnego, Pani pośrednik w moim imieniu (bez pytania mnie o zdanie) poprosiła go o upust w taksie notarialnej.. i ten upust załatwiła :)

Uważam, że "oszusta" można znaleźć w każdym biurze i w ogóle wszędzie w każdej dziedzinie życia, dlatego pisanie o "oszustach z Home Broker" jest trochę niesprawiedliwe. Ten domniemany oszust może i jest oszustem i złym człowiekiem jest także, ale nie znaczy to, że wszyscy pracownicy HB są oszustami.

A tak o pracy pośredników to Wam powiem, że jakiś miesiąc temu pokazywał mi mieszkanie pośrednik z innego biura. Oczywiście łaził za mną krok w krok, nie mogłem sam sobie pójść spokojnie na oględziny nieruchomości i sam spokojnie porozmawiać ze Sprzedającym. Pan pośrednik traktował mnie jak potencjalnego oszusta, bo pewnie bał się że się sam dogadam ze Sprzedającym i nie zapłacę mu prowizji (chociaż miał ode mnie wszytkie podpisy i zobowiązania do zapłacenia prowizji po zakupie tego konkretnego mieszkania),

Chciałem sobie sam porozmawiać o cenie i warunkach sprzedaży tego mieszkania z Panią Sprzedającą, i wydaje mi się że doszedłbym z nią do porozumienia. Ta Pani to spokojna i miła osoba, która jak już wiem, ma problem i musi go rozwiązać poprzez sprzedaż mieszkania w którym mieszka (sprzedaż mieszkania rozwiąże ten problem definitywnie).
Jak się domyślam Pan pośrednik naopowiadał jej głupot o cenach mieszkań we Wrocławiu, przez co cena jakiej oczekuje Sprzedawca, jest moim zdaniem o spokojnie 20% wyższa od cen transakcyjnych podobnych nieruchomości.

Co najbardziej mnie wkurzyło w postępowaniu tego pośrednika, to to, że trzyma on tylko i wyłącznie stronę jednej ze stron jakie reprezentuje (reprezentuje on Sprzedającego i Kupującego - no bo prowizje pobiera od każdej z tych stron).
Przy rozmowie o cenie mieszkania, podważał on moje zdanie na temat cen nieruchomości i poczułem się jak jakiś gówniarz, który sobie coś tam wymyślił i próbuje kupić tanio mieszkanie, a on pokazał się ze strony wielkiego znawcy tematu (co jak się okazuje nie jest prawdą, bo mieszkanie do dziś, z powodu tego Pana nie jest sprzedane).
Przykładów nieetycznych, jednostronnych i niesprawiedliwych działań ze strony tego pośrednika miałem więcej, ale już nie będę o nim tu pisał.. Jego zachowanie odebrał bym całkiem inaczej i byłoby może i uzasadnione, jeśli reprezentowałby on tylko jedną stronę transakcji, a nie jak obecnie dwie strony, Kupującego i Sprzedającego.

Jak w ogóle można jednocześnie, dobrze reprezentować interesy dwóch stron jednej transakcji? TO jest zwyczajnie niemożliwe. Dlatego, jak zauważyła moja Agatka, pośrednicy nieruchomości powinni reprezentować zawsze tylko jedną stronę transakcji i prowizję pobierać od tejże właśnie strony.

środa, 28 listopada 2012, 03:47
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Cytuj:
Jak w ogóle można jednocześnie, dobrze reprezentować interesy dwóch stron jednej transakcji?

Wydaje się to absurdem, to fakt. Rola pośrednika (takiego jakby to ująć "z powołania" ;) ) jest doprowadzić do transakcji i by klienci byli zadowoleni. Rynek jest jaki jest, ludzie tym bardziej - ale uwierz przy odrobinie dobrej woli z każdej strony można doprowadzić do miłego załatwienia interesów każdej ze stron. Nie potrzeba 2 pośredników którzy niczym 2 psy będą się gryzły by to ich klient lepiej wyszedł na swoje.

A życie życiem... no i niestety tak często bywa że pośrednik często (niestety często nie są to bezpodstawne podejrzenia) musi zwracać uwagę na uczciwe zachowania klientów. Można jednak się przed tym zabezpieczyć właśnie zabezpieczając się podpisaniem umowy pośrednictwa przed pokazaniem nieruchomości. Jest to normalne działanie. Szkoda że niektóre biura na tym etapie stosują czasami nieuczciwe zagrania i kruczki prawne co niepokoi zainteresowanych...

Kredyty i pożyczki
Produkty finansowe

środa, 28 listopada 2012, 08:51
Wyświetl profil WWW
Kierownik

ja osobiście uważam, że jeżeli sami nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z całym procesem zakupu mieszkania to warto oddać to w ręce agencji która w naszym imieniu zajmie się całym procesem. Uważacie że warto korzystać z usług agencji nieruchomości?

środa, 6 sierpnia 2014, 12:07
Bezrobotny

Dnia 18 05 2014r. zawarlem umowe o sprzedarz nieruchomosci pod poznaniem-dom do remontu i potezna dzialka,podalem nawet potencjalnego klienta,bowiem jest to teren o wymarzonej lokalizacji na budowe marketu wraz z parkingiem,typu lidl itp.Dodam ze na stale mieszkam w Niemczech i nie mam fizycznej mozliwosci co drugi dzien bywac w oddziale HB,dlategoo tez nastawilem sie na kontakt telefoniczny.Przez litosc nie podam nazwisk tych (tak zwanych maklerow).Pierwszy pan z ktorym rozmawialem na podpisanie umowy sie nie stawil,ale przyslal w zastepstwie kolege ktory mialbyc opiekunem mojej oferty,podpisalismy wiec umowe i wrocilem do Niemiec.Po kilku dniach do niego zadzwonilem zeby sie dowiedziec czy juz rozmawial ze wskazanym klientem,powiedzial ze jest umowiony na jutro i natychmiast po spotkaniu sie ze mna skontaktuje,niestety-pprobowalem sie do niego dodzwonic przez nastepne 2tyg.ale wlaczala sie tylko poczta,kosztowalo mnie to jakies 50euro.Nastepnie cudem udalo mi sie dodzwonic do centrali w Warszawie,gdzie bardzo mila pani dala mi tel do kierownika oddzialu w poznaniu,Nastepnie kierowniczka bardzo milym glosem poinformowala mnie ze moj opiekun juz tam nie pracuje ale przydzielila mi nastepnego.Odebral nastepny maklerek i oczywiscie zapewnil ze natychmiast sie zajmie zamieszczeniem oferty w internecie i wywieszeniem reklamy na nieruchomosci.onad miesiac telefonow bez odpowiedzi,poczta glosowa itp.(dodam ze wszystkie telefony to komorki gdyz stacjonarnego czyli taniego tel.chyba nie posiadaja)!!!Dzwoniac z zagranicy sa to powazne koszty:( Kilka razy udalo mi sie z tym panem skontaktowac i wmawial mi ze moja oferta jest w internecie i tylko czeka aby ktos sie zglosil,na moja sugestie ze szukalem tej oferty i za nic nie moge jej znalezc obiecal mi przyslac mailem linka do tych ofert.W koncu maila dostalem,otworzylem te linki i malo nie dstalem szoku !!!-Podana oferta nie dotyczyla mojej nieruchomosci tylko jakiegos domu na sasiedniej ulicy!-Nawet nie raczyl przez dwa miesiace sie tam pofatygowac,o banerach juz nie wspomne!Odradzam wszystkim z korzystania uslug tej firmy gdyz kompetencja pracownikow nie wiem czy jest wystarczajaca do sprzedazy pasty do zebow na ulicy.Stracone 3msc,kupa nerwow i pieniedzy na gluche telefony.Skontaktowalem sie z moim prawnikiem w Poznaniu i prawdopodobnie podam ich do sadu,mysle tez o powiadomieniu prasy.

wtorek, 12 sierpnia 2014, 10:53
Bezrobotny

Szanowy Panie Robingross,
Bardzo zaniepokoiła nas Pana wiadomość. Prosimy o kontakt w tej sprawie pod adresem:
e-reklamacje@homebroker.pl
Chcielibyśmy jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację. Tego typu historie nie mogą się powtarzać.

Serdecznie przepraszamy,

Z wyrazami szacunku
eRzecznik Home Broker

środa, 13 sierpnia 2014, 10:14
Kierownik

rzeczywiście takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale to też zależy od tego na jakich ludzi trafimy, jak widać nie każdy poważnie podchodzi do kwestii służbowych nieważne czy będzie pracował w biurze nieruchomości czy w sklepie spożywczym, po prostu czasami ludzie są bardzo niekompetentni nieważne jaką firmę by nie reprezentowali.

środa, 13 sierpnia 2014, 14:46
Bezrobotny

No i nic mnie nie zaskoczylo,w poscie powyzej przedstawiciel homebroker prosil mnie o kontakt,podalem imie ,nazwisko i numer telefonu-no i co? jak zwykle kompletna olewka.....nikt nie raczyl sie ze mna skontaktowac,totalna zenada:(((((Jak najdalej od tej firmy pajacow,oszustow i przedstawiceli frakcji TUMIWISIZM.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 15:49
Manager

Miałem możliwość pracować w HB jako analityk finansowy. Mam doświadczenie w pośrednictwie i zarządzaniu. Posiadam licencje zawodowe. Pracując przy jednym biurku z maklerami od nieruchomości bardzo często nie mogłem uwierzyć w stek bzdur, jakie opowiadali klientom.
Jednak pamiętajcie, że to są pracownicy z ulicy - chcesz sprzedawać OK, 3 tyg szkolenia i ... jesteś pośrednikiem nieruchomości. Wuala! No i wypuszczają na rynek nie pośredników, lecz sprzedawczyków, którzy tylko wciskają co mają, aby otrzymać swoje wynagrodzenie lub dostać na ZUS w danym miesiącu.
Jak kiedyś powiedział mi mój promotor - wieloletni praktyk, z jedną z pierwszych licencji zawodowych - "HB to nie pośrednik!!"
Zgadzam się z tym w 100% - dzięki takim praktykom jak w HB idzie skaza na cały rynek pośredników.
Może w tym oddziale, w którym pracowałem, na 8 było 2 kompetentnych ludzi zajmujacych się nieruchomościami. Inni nie mieli o nieruchomościach pojęcia, ale ... sprzedać podobno można wszystko, prawda?

wtorek, 19 sierpnia 2014, 12:10
Wyświetl profil WWW
Kierownik

nie oszukujmy się ale klienci chociażby Home Brokera to nie są idioci, ludzi potrafią myśleć samodzielnie i nie dadzą sobie wcisnąć wszystkiego co im zaproponuje sprzedawca, wbrew własnej logice, trochę ciężko mi uwierzyć w to, że ludziom można wszystko wcisnąć.

wtorek, 19 sierpnia 2014, 15:07
Manager

kalutka pisze:
nie oszukujmy się ale klienci chociażby Home Brokera to nie są idioci, ludzi potrafią myśleć samodzielnie i nie dadzą sobie wcisnąć wszystkiego co im zaproponuje sprzedawca, wbrew własnej logice, trochę ciężko mi uwierzyć w to, że ludziom można wszystko wcisnąć.

Jasne! A spotkałaś może kiedyś emeryta z 800 zł/m-c, który zakupił kołdrę za 3 tys? A może lampę za 5 tys, lub komplet garnków za 7 tys?
Można wcisnąć wszystko!!

środa, 20 sierpnia 2014, 11:02
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna