Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
UWAGA na oszustów z Home Broker 
Autor Wiadomość
Bezrobotny

Post UWAGA na oszustów z Home Broker opublikuj na facebooku
HB na swojej stronie pisze: “Twoje marzenia są dla nas najważniejsze. Współpraca z nami to: gwarancja bezpieczeństwa transakcji, wygoda i oszczędność czasu, pomoc na każdym etapie transakcji”

A teraz przeczytaj jak było z nami, dodam, że byliśmy klientami z “polecenia”, co dla HB jest szczególnie ważne.

www.hbroker.waw.pl

niedziela, 2 stycznia 2011, 18:52
Kierownik

Post Re: UWAGA na oszustów z Home Broker opublikuj na facebooku
No jeżeli to wszystko prawda,to faktycznie sytuacja nie przedstawia się zbyt ciekawie.. Czy macie jakieś doświadczenia z tą firmą i możecie napisac coś więcej? Podzielcie się swoją opinią.

czwartek, 6 stycznia 2011, 20:01
Bezrobotny

Witam,

Ja miałem do czynienia z kilkoma doradcami z Homebroker. Moje spostrzeżenia podaję poniżej. Są subiektywne i wynikają z moich obserwacji apropos tej firmy.

1) Homebroker to firma nastawiona na zysk i pracują tam głównie sprzedawcy nie doradcy;
2) Ceny nieruchomości są wyższe niż w innych biurach (wysokie prowizje dla doradców);
3) Jest bardzo duża rotacyjność kadrowa wynikająca z goali sprzedażowych;
4) Są to na ogół bardzo młodzi ludzie, niestety często nie posiadający odpowiedniej wiedzy o nieruchomościach, natomiast wyposażeni w rozmaite narzędzie sprzedażowe.

reasumując: nie powierzałbym doradcom z tej firmy swojej przyszłości finansowej w inwestowaniu w nier. ale oczywiście wszystko zależy jak wiadomo od ludzi i od tego na kogo się trafi. Ja miałem do czynienia z 3 osobami z tej firmy i wszystkie oceniam tak jak oceniam.

pozdrawiam:-)

środa, 30 marca 2011, 10:58
Kierownik
Awatar użytkownika

Doradztwo w pl to chyba wogóle nie ma nic z doradztwem wspólnego...

piątek, 1 kwietnia 2011, 11:54
Manager
Awatar użytkownika

Standard - zarówno w doradztwie finansowym jak i obrocie nieruchomościami, nie ma co liczyć na "poradę", ale raczej na doradę co kupić. Bardzo ciężko jest znaleźć w Polsce dobrego brokera nieruchomości, a nie zwykłego sprzedawcę. Umiesz liczyć, licz więc na siebie.

piątek, 1 kwietnia 2011, 20:49
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Witam

Co do mojego doświadczenia z HB potwierdzić moge jedynie to że pracują tam rzeczywiście młodzi ludzie. Co do kompetencji ludzi tam pracujących, Agent który doradzał mi w wyborze to ja z tej porady jestem bardzo zadowolony. Mieszkanie jest spoko mieszka się dobrze i ogólnie jestem zadowolony z obsługi, nie musiałem nawet latać i prosić się banków o kredyt!!

poniedziałek, 9 maja 2011, 14:20
Manager
Awatar użytkownika

Gustaw pisze:
Witam

Co do mojego doświadczenia z HB potwierdzić moge jedynie to że pracują tam rzeczywiście młodzi ludzie. Co do kompetencji ludzi tam pracujących, Agent który doradzał mi w wyborze to ja z tej porady jestem bardzo zadowolony. Mieszkanie jest spoko mieszka się dobrze i ogólnie jestem zadowolony z obsługi, nie musiałem nawet latać i prosić się banków o kredyt!!

No, no, pierwszy post i od razu taka reklama.

poniedziałek, 9 maja 2011, 19:10
Bezrobotny

Adres podany w pierwszym poscie nie dziala, pewnie HB zrobil co mogl

wtorek, 14 czerwca 2011, 01:52
Kierownik
Awatar użytkownika

Całkiem możliwe, negatywna reklama im nie pomaga :P

środa, 15 czerwca 2011, 20:18
Bezrobotny

witam
od pewnego czasu chcemy kupic mieszkanie i wybralismy hb.bylismy juz na 2 spotkaniach które przebiegały w bardzo milej atmosferze,narazie nic nie podpisaliśmy.prosimy o wasze opinie na temat hb 8)

środa, 11 kwietnia 2012, 16:49
Specjalista

martuszka, a w jakim celu chcecie kupić mieszkanie? Dla siebie czy pod wynajem? Bardziej niż Homebrokerem, przejmowałbym się osobą z którą współpracujecie. Jej bym się przyjrzał, to ludzie tworzą firmę. Jeżeli jest kompetentna to czemu nie współpracować, niech szuka dla was wymarzonego kąta. Przy podpisywaniu umowy z pośrednikiem zwróćcie uwagę na zapisy w umowie, przeczytajcie sobie ją na spokojnie, pośrednik poczeka.

środa, 11 kwietnia 2012, 20:16
Kierownik
Awatar użytkownika

Pawel79 pisze:
Witam,

Ja miałem do czynienia z kilkoma doradcami z Homebroker. Moje spostrzeżenia podaję poniżej. Są subiektywne i wynikają z moich obserwacji apropos tej firmy.

1) Homebroker to firma nastawiona na zysk i pracują tam głównie sprzedawcy nie doradcy;
2) Ceny nieruchomości są wyższe niż w innych biurach (wysokie prowizje dla doradców);
3) Jest bardzo duża rotacyjność kadrowa wynikająca z goali sprzedażowych;
4) Są to na ogół bardzo młodzi ludzie, niestety często nie posiadający odpowiedniej wiedzy o nieruchomościach, natomiast wyposażeni w rozmaite narzędzie sprzedażowe.

reasumując: nie powierzałbym doradcom z tej firmy swojej przyszłości finansowej w inwestowaniu w nier. ale oczywiście wszystko zależy jak wiadomo od ludzi i od tego na kogo się trafi. Ja miałem do czynienia z 3 osobami z tej firmy i wszystkie oceniam tak jak oceniam.

pozdrawiam:-)

Mam podobne doświadczenia i spostrzeżenia i sam bym tego lepiej nie ujął;)

czwartek, 12 kwietnia 2012, 15:11
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Zdecydowanie nie polecam Home Brokera.

Zgadzam się z tym, że prowizje mają bardzo wysokie. Najwyższe na rynku. W dodatku ich nie negocjują - pozostałe agencje, z którymi współpracowałam negocjacje dopuszczały.

Pierwsze spotkanie trwało godzinę. Agent wypytywał mnie o moje oczekiwania. Zapisywał wszystko - to było miłe. Po czym... pokazał mi mieszkania, które kompletnie nie spełniały moich kryteriów, mimo że miał je wszystkie zapisane!!!

Pokoje były przechodnie (a zaznaczałam, że mają nie być), ogrzewanie było elektryczne lub gazowe (a chciałam miejskie), pokazywał mi kawalerki (a szukałam 2 pokoi).

To co po była ta godzinna rozmowa???!!!!
Miałam wrażenie, że pokazuje mi mieszkania, które są na rynku od dłuższego czasu i jest problem, żeby je sprzedać, bo mają poważne felery.

Nalegał, żebym szybko podjęła decyzję.

Już po pierwszym oglądaniu mieszkań, zaczęłam szukać innych mniejszych agencji, z których usług jestem bardzo zadowolona.

Akurat tak się złożyło, że dzięki HB znalazłam mieszkanie, które mi odpowiadało. Ale dopiero po tym, kiedy poprosiłam, żeby oferty przesyłali mi na maila, żebym mogła wybrać te, które mnie interesują.

Najpierw przekonywali, że nie będą mi ich przesyłać, bo mogą mi się oferty nie spodobać, kiedy tylko je widzę na zdjęciach, a jak pojedziemy, to mogę być zainteresowana.

Z przesłanych ok. 10 (dużo, to prawda) tylko jedno spełniało moje oczekiwania. To po co była ta godzinna rozmowa???!!! pytam raz jeszcze.

Podpisaliśmy umowę przedwstępną, którą chciałam zaaneksować. Na przygotowanie aneksu czekałam dwa tygodnie!!!! I nic się nie wydarzyło. W końcu odstąpiłam od aneksu, bo czas leciał. A nie mogłam bez ostatecznej umowy złożyć wniosków do banków.

Nie, nie i jeszcze raz Home Brokerowi!!!!

piątek, 5 października 2012, 10:27
Kierownik
Awatar użytkownika

Ktoś wyżej nadmienił: to ludzie decydują o opinii, gdyby doradca/sprzedawca był kompetentny zupełnie inaczej mogłoby to wyglądać. Niestety, to smutne, ale w naszym kraju prawdopodobieństwo uzyskania kompetentnej porady jest bardzo małe, zwłaszcza w największych firmach doradczych (zarówno finansowych jak i nieruchomości).

Warto wiedzieć nieco o powiązaniach kapitałowych na naszym rynku. Właścicielem (twórcą) Home Broker jest Leszek Czarnecki, właściciel grupy Getin Noble, czyli: Getin Banku, Noble Banku, Idea Banku, Open Finance, Tax Care, Credit Care (powstają pierwsze oddziały). Wyraźna jest korelacja ofert doradców Tax Care i Open Finance, czy właśnie Home Broker (w zakresie kredytów) z produktami banków należących do grupy Getin. Proszę absolutnie nie odbierać tego jako krytykę grupy, z biznesowego punktu widzenia jest to majstersztyk. Nie oznacza to także, że nie można otrzymać dobrego kredytu w powyższych bankach ,czy firmach doradczych. Wiele zależy od doradcy, na którego się trafi. Jaka jest większość to chyba widać w treści zamieszczanych opinii, niestety (nawet rekomendowanego doradcę/ pośrednika warto sprawdzić).

"Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia."

piątek, 5 października 2012, 16:59
Wyświetl profil WWW
Manager

Skoro HomeBroker - zbankrutowany dom lub bankrut domowy - należy do tej samej grupy, co Getin, Idea itd, to trudno się dziwić, że chcą pchać swoje kredyty. Inaczej mówiąc, na 100% firma córka jest zainteresowana sprzedażą produktów lub usług firmy matki. Klient - cóż - klient podpisuje, płaci i płacze. Agenci finansowi patrzą na dobro swojej korporacji, później swoje, a na samym końcu jest klient.
Rzeczywiście majstersztyk.
Zresztą dużo jest takich korporacji - np. SKOK Stefczyka. Dla mnie również majstersztyk, ale to inna historia.
Jak nie chcesz, to nie korzystaj - Twój wybór.
Jak chcesz korzystać z porady profesjonalnego doradcy, to musisz mieć odpowiednią edukację finansową, aby określić, dla kogo pracuje Twój doradca - dla Ciebie, dla siebie, czy firmy, która go zatrudnia?
Jeżeli chodzi o dobrych doradców, to każdy by chciał super poradę za darmo; najlepiej jakby agent mu wybrał i prześwietlił nieruchomość a nabywca by ją zakupił nie płacąc nic agentowi-pośrednikowi.
I tak na koniec HB, to miałem okazję współpracować z jedną agentką i było b.sympatycznie i miło. Była bardzo kompetentna. Ale fakt, że skroili swojego klienta, że płakać się mu chciało.
Aha, nie ma czegoś takiego jak sztywne zasady wynagradzania - umowa MUSI być negocjowana.

Zresztą, chcesz się powkurzać na wielkie sieci i korporacje - to zobacz ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=e8-Bx1XedH4&feature=share&list=UUN1eGsHcBRXCeBtdlInbJRA
Światem rządzą wielkie korporacje zarządzane przez najbogatsze rodziny, które tworzą fantastyczne systemy do zarabiania pieniędzy. Możesz z nimi walczyć, możesz im się poddać, albo możesz robić to samo - jak np. HB, Getin itd.

piątek, 5 października 2012, 21:39
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna