Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Remont mieszkania - kiedy, jak i za ile? 
Autor Wiadomość
Manager

Post Re: Remont mieszkania - kiedy, jak i za ile? opublikuj na facebooku
Endriindel pisze:
Najtaniej jest samodzielnie przeprowadzić remont. Jednak nie każdy potrafi pomalować ściany, położyć nowy tynk czy panele.

Zależy, czy robisz pod wynajem (czyli na dłuższą metę), czy na sprzedaż. Jak chcesz dobrze zrobić, to rzeczywiście okazje są wszystkie raczej do kompletnego remontu. Czyli wchodzi w to usuwanie ścian, wyburzanie, skuwanie, nowa instalacja elektryczna i wodna (w tym piony najczęściej). Do tego krzywe ściany i tragiczne sufity do zrobienia albo regipsami albo szpachel. Oczywiście kafelki w łazience i kuchni oraz wymiana drzwi wraz z futrynami. I do tego zazwyczaj potrzeba konkretnego fachowca, który nie spierdzieli materiałów i zna się na prawie budowlanym!! Samo malowanie, czy kładzenie paneli, to istna przyjemność przy tym wszystkim :)
Ciężko znać się na wszystkim.

PS
Dziś odwiedziłem nowy nabytek wspólnika - kawalerka w Szczecinie; gdzie te ww prace należało zrobić. Co mnie zaskoczyło, to że tam fachowcy chcą 200 zł za położenie 1 m2 kafelek!! Krzychu znalazł takiego, co łazienkę (mała) wykafelkował za 700 zł, ale sąsiadka na dole zapłaciła 4 tys!! za to samo innemu fachowcowi. Eeeechhh :)

czwartek, 5 maja 2016, 18:56
Wyświetl profil WWW
Specjalista

Jeśli o mnie chodzi to pierwsze co przed remontem zrobiłam to zadzwoniłam do architekta wnętrz i skonsultowałam z nim wszystkie sprawy związane z architekturą mieszkania. I polecam to zrobić każdemu, kto nie za bardzo ma poukładane mieszkanie bo jednak co architekt to architekt. Skorzystałem z usług tego biura architektonicznego: http://baar.pl
Jeżeli ktoś jest ze Śląska to polecam bo to świetni specjaliści.

czwartek, 3 listopada 2016, 08:50
Specjalista

Musisz wszystko dokładnie rozpracować. To, że u kogoś np. remont łazienki wyniósł 2000 zł czy 3000 zł to nie znaczy, że tyle samo wyniesie u Ciebie. Zależy od metrażu i czego tam chcesz. Jakie płytki łazienkowe kupujesz, jakiej marki WC, wanna czy prysznic? Wszystko zależy od Twojego widzimisię, dlatego właśnie na pytanie zawarte w temacie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. Jeśli chodzi o wspomnianą łazienkę to koszta możesz zawsze skonsultować ze specjalistą, zresztą to tyczy się całego mieszkania. Skonsultuj to z kimś kto się na tym zna, od deski do deski. No i projekty - najlepiej współpracuj z jakimś biurem projektowym albo w przypadku łazienki z salonem łazienek, który oferuje również projekty łazienek, np. coś jak ten salon z Rudy Śląskiej: http://wyposazenielazienek.pl/

poniedziałek, 7 listopada 2016, 13:07
Bezrobotny

Ja bym obstawiał tak pół roku bez szaleńczego tempa. Trochę rzeczy można zrobić samemu, ale nie porywajmy się z motyką na słońce. Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to dam jedną radę: nie oszczędzać na materiałach. Najlepiej robić przegląd rynku, nie filtrować tylko po cenie. Robimy to w końcu na lata :)

sobota, 19 sierpnia 2017, 14:59
Wyświetl profil WWW
Manager

Majster pisze:
Ja bym obstawiał tak pół roku bez szaleńczego tempa. Trochę rzeczy można zrobić samemu, ale nie porywajmy się z motyką na słońce. Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to dam jedną radę: nie oszczędzać na materiałach. Najlepiej robić przegląd rynku, nie filtrować tylko po cenie. Robimy to w końcu na lata :)

Jakie tam lata? Wszystko chińszczyzna tylko marki inne. Zresztą dziś jest modne to, a za rok coś innego. I jak najbardziej należy zwracać uwagę na ceny, bo można trzykrotnie przepłacić!!

wtorek, 22 sierpnia 2017, 22:49
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4