Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Chat ForumPI 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Post Chat ForumPI opublikuj na facebooku
Ziuberek prosił mnie, abym stworzył wam wygodną możliwość rozmów on-line.

Nie wiem jak wy, lecz mi czat kolorowy, zabajerowany ikonkami nie odpowiada. Jesteśmy poważnymi ludźmi, biznesmenami, inwestorami i nie wysyłamy sobie serduszek czy kwiatków :wink:
Mogę zrobić dwa rodzaje czatów: za pośrednictwem php (wolny, obciążający serwer), albo darmowy korzystając z polchata (pełny reklam ble).

Dlatego moja propozycja jest następująca: stworzyć kanał na IRCu. Dla tych którzy nie wiedzą co to jest, wyjaśnię wszystko i napiszę w jaki sposób wejść i za pomocą jakich narzędzi. A dla tych, którzy wiedzą co to jest - proszę o sugestie i opinie. Co o tym myślicie?

Będzie można spokojnie komentować np. bieżącą sesję giełdową, wymienić się poglądami na biznesowe sprawy, czy po prostu pożartować.

I oczywiście musimy się umówić, kiedy będziemy się regularnie spotykali - to wówczas będzie największa liczba forumowiczów (np. piątek wieczór). Możemy nawet zakładać temat każdego spotkania na IRCu.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i uwagi. I bardzo przydałaby mi się osoba ze sporym doświadczeniem IRCowym (stawianie bota i te sprawy).

"Skoncentruj się na tworzeniu źródła dochodu pasywnego. Dochodu, który będzie generował pieniądze nawet wtedy, gdy przestaniesz pracować. To jest właśnie prawdziwy klucz do tworzenia wolności finansowej." (Steve Grounds)

poniedziałek, 15 października 2007, 22:48
Prezes
Awatar użytkownika

Ja niestety doświadczenia w tym nie mam, ale możemy spróbować. Jak nam będzie pasowało to to rozwiniemy jakoś.

a tak prawdę mówiąc to mi się najlepiej rozmawia poprzez forum, bo mogę wracać kilka razy do tematu, nieograniczona liczba osób może się wypowiedzieć kiedy tylko chce lub kiedy ma na to czas, nasze rozmowy mogą służyć innym jako pomoc :)

ale o pierdołach można na czacie pogadać.

a żeby nic nie kombinować to możemy sobie założyć pokój np. na onecie i już.... a właściwie to już założę go teraz...

a więc tak, wchodzimy na http://czat.onet.pl/ i potem na pokoje tematyczne, a następnie szukamy pokoju o nazwie forum_Przyjaznych_Inwestorów

Dzisiaj wieczorem może się umówimy na 19,00 - 20,00 lub późnej to przetestujemy ten pokój. Podajcie godziny o której będzie Wam pasowało.

wtorek, 16 października 2007, 00:40
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Ja bym poszedł w kierunku sugestii mattai i stworzył kanał na IRCu. To bardzo wygodna forma kontaktu. Można by również umawiać się na konferencje za pośrednictwem skype...

wtorek, 16 października 2007, 07:11
Administrator
Awatar użytkownika

OK, to spotkamy się dziś na czat.onet.pl w pokoju założonym przez Ziuberka.

Ziuberku, musisz wiedzieć, że z IRCem nie ma problemów aby założyć pokój, podobnie jak w przypadku czat.onet.pl. Jednak to od was zależy, też przygotuje kanał na IRCu i króciutki poradnik. Wybór będzie należał do ludzi.

A dlaczego preferuję IRC? Ponieważ służy on właśnie głównie do rozmów. A strony WWW powinny zostać stronami WWW :wink:

Ja polecam godziny wieczorne, najlepiej między 22:00 a 23:00 (wiadomo, każdy ma swoje życie). A spotkania regularne raz w tygodniu (albo na razie raz w miesiącu) w piątek wieczorem lub weekend.

PS. O ile się nie mylę, są wtyczki do przeglądarek, które obsługują kanały IRCa - zbadam to.

PS2. Ze Skype to jest dobry pomysł, jednak ja preferuję rozmowy tekstowe.

"Skoncentruj się na tworzeniu źródła dochodu pasywnego. Dochodu, który będzie generował pieniądze nawet wtedy, gdy przestaniesz pracować. To jest właśnie prawdziwy klucz do tworzenia wolności finansowej." (Steve Grounds)

wtorek, 16 października 2007, 08:42
Administrator
Awatar użytkownika

Tymczasowo założyłem na IRCu pokój #ForumPI

Tu jest napisane jak skonfigurować wtyczkę do Firefoxa: http://resell.pl/forum/index.php?showtopic=1201

Aby wejść na kanał ściągamy dowolny program, zwany klientem IRCa. Przykładowy i najbardziej popularny program to mIRC (kiedyś darmowy, teraz shareware).

Dodajemy nowy serwer, musimy wybrać najbliższy/najlepszy dla nas. Przykładowe adresy serwerów: irc.gdynia.pl, irc.poznan.pl, irc.warszwa.pl, irc.ircnet.pl. A port zawsze 6667. Jeżeli nie możemy się połączyć, to sprawdzamy następny serwer, i następny, i następny. Oczywiście pozostałe dane wypełniamy wg własnego gustu (nick, email, nazwa serwera).

Po połączeniu się z serwerem wpisujemy /join #ForumPI (albo jako nazwę pokoju podajemy #ForumPI). Jeżeli będziesz sam/sama, to znaczy że jeszcze nikogo nie ma :wink:

W/w postępowanie jest niemal podobne w każdym kliencie IRC. Jeżeli macie problemy przy instalacji, konfiguracji, to piszcie tutaj. Pamiętajcie, że jeżeli nie możecie się połączyć z serwerem, to spróbujcie inną nazwę serwera... np. irc.koszalin.pl, irc.szczecin.pl itp. Ja się łączę za pomocą irc.ircnet.pl lub irc.gdynia.pl.

Nie korzystam z żadnego klienta IRCa, tylko zainstalowałem sobie wtyczkę do mojego komunikatora. I obecnie jestem na IRCu i powinienem być do wieczora, ponieważ nigdzie nie wychodzę.

Pozdrawiam i zapraszam gorąco

PS. Jeżeli się IRC wam spodoba, to skombinuję serwer i będziemy mieli własny irc.forumpi.pl

wtorek, 16 października 2007, 09:23
Prezes
Awatar użytkownika

Jestesmy z Mattai na czacie

jak chcecie dołączyć to wejdźcie na stronę http://czat.onet.pl i po prawej stronie na górze w okienku"Pokój:" wklejcie nazwę: forum_Przyjaznych_Inwestorów

wtorek, 16 października 2007, 20:51
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Ja czekam na IRC-u ;)

piątek, 26 października 2007, 07:53
Administrator
Awatar użytkownika

Wpadłem godzinę później na IRCa i nikogo nie ma. Widzisz kob22, mało jest chętnych.

piątek, 26 października 2007, 09:00
Manager
Awatar użytkownika

ROR] Unknown host “irc.poznan.pl” connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/). Reconnecting in 15 seconds.
[INFO] Connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/)...
[ERROR] Unknown host “irc.poznan.pl” connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/). Reconnecting in 30 seconds.
[ERROR] Unknown host “irc.poznan.pl” connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/). Reconnecting in 1 minute.
[ERROR] Unknown host “irc.poznan.pl” connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/). Reconnecting in 2 minutes.
[ERROR] Please do not just type into this tab, use an actual command instead.
[ERROR] Not connected.
[ERROR] Unknown host “irc.poznan.pl” connecting to irc://irc.poznan.pl/ (irc://irc.poznan.pl/). Reconnecting in 4 minutes.

i tak mam ze wszystkimi serwerami :roll:

piątek, 26 października 2007, 11:03
Administrator
Awatar użytkownika

Spróbuj z tym: irc.efnet.pl (port 6667). Też dziś miałem problemy z podłączeniem się do serwerów, wszystkie są obciążone. Ale u Ciebie nie rozpoznaje hosta i to jest dziwne.

piątek, 26 października 2007, 11:14
Prezes
Awatar użytkownika

Mi się wydaje że czat byłby odwiedzany jeśli byłby zrobiony jako normalny czat taki jak np. na onet.pl czy czateria.pl
Wiem, że nie łatwo jest zrobić coś takiego i nie wymagam od Mattai żeby to robił :)

ale jakbyśmy już kiedyś coś takiego zrobili to każdy z nas użytkowników forum klikałby sobie po prostu na link "cz@t" i po kliknięciu przenosiło by nas na www.czat.forumpi.pl

niedziela, 28 października 2007, 22:54
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Można postawić IRC-a na javie na serwerze. Czy jakoś tak się zwie. Zapewne byłoby więcej osób.

sobota, 8 grudnia 2007, 00:24
Manager
Awatar użytkownika

ziuberek pisze:
Jestesmy z Mattai na czacie

jak chcecie dołączyć to wejdźcie na stronę http://czat.onet.pl i po prawej stronie na górze w okienku"Pokój:" wklejcie nazwę: forum_Przyjaznych_Inwestorów

cos niebardzo jest ten pokoj wyskakuje mi blad ze niema takiego pokoju :evil:

sobota, 8 grudnia 2007, 18:44
Kierownik
Awatar użytkownika

ten da sie zintegrowac z forum
znaczy nie trzeba sie dodatkowo rejestrowac, logowac
po prostu uzywa nickow z forum

http://www.tufat.com/s_flash_chat_chatroom.htm

ale trzeba miec dobry serwer zeby to smigalo bez opoznien
na hostowanych moze nie dzialac odpowiednio

ale kosztuje grosze wiec warto sprobowac...

biedni: muszą

sobota, 8 grudnia 2007, 19:54
Prezes
Awatar użytkownika

majkel pisze:
ten da sie zintegrowac z forum
znaczy nie trzeba sie dodatkowo rejestrowac, logowac
po prostu uzywa nickow z forum

http://www.tufat.com/s_flash_chat_chatroom.htm

ale trzeba miec dobry serwer zeby to smigalo bez opoznien
na hostowanych moze nie dzialac odpowiednio

ale kosztuje grosze wiec warto sprobowac...

Kurde koledzy to pomóżcie jakoś.. zróbmy to i będziemy mieli czat :)

niedziela, 9 grudnia 2007, 00:23
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna