Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/session.php on line 1038: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)

Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/kylu79/ftp/forum.przyjaznyinwestor.pl/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/utf/utf_tools.php:1781)
 Wyszukiwanie okazji w nieruchomościach • Forum i Blogi Inwestorów • Inwestowanie, nieruchomości, fundusze, giełda, eBiznes

Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Wyszukiwanie okazji w nieruchomościach 
Autor Wiadomość
Kierownik
Awatar użytkownika

Post Wyszukiwanie okazji w nieruchomościach opublikuj na facebooku
Koledzy i koleżanki, ciekaw jestem waszych sposobów na filtrację rynków nieruchomości w poszukiwaniu nieruchomości. Ja osobiście jakis czas temu odkryłem moc czytników RSS, dzięki czemu jestem na bieżąco z najnowszymi ofertami z głównych portali bez konieczności ich przeglądania. Jeśli jeszcze tego nie wypróbowaliście to koniecznie przetestujcie RSS na np Allegro, jak dla mnie genialne rozwiązanie :-) Ciekaw też jestem waszych pomysłów.

http://wolnoscfinansowa.blog.pl

poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:04
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Post Re: Wyszukiwanie okazji w nieruchomościach opublikuj na facebooku
Zamiast RSS mam subskrypcję mailową z portali ogłoszeniowych. RSS z pewnością będzie dobre do bardzo szybkiego wyławiania okazji, bo czasem te największe sprzedają się w ciągu jednego dnia :)

Ja raczej nastawiam się na zakup mieszkań w przetargach czy licytacjach. Organizują je gminy, spółdzielnie mieszkaniowe czy komornicy. Tam dużo częściej można znaleźć ciekawe okazje niż w portalach ogłoszeniowych.

poniedziałek, 7 stycznia 2013, 09:36
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

z licytacji można trafić całkiem fajne mieszkanko

poniedziałek, 7 stycznia 2013, 21:23
Kierownik
Awatar użytkownika

A skąd bierzecie informacje o bieżących licytacjach, jeżeli chodzi o przetargi to osobiście też mam ustawione RSS na bip gorzowski, ale licytacji komorniczych jeszcze nie śledzę, więc proszę o radę skąd brać o nich info ?

środa, 9 stycznia 2013, 00:10
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

Ja licytacje komornicze śledzę na stronie:
http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Search

środa, 9 stycznia 2013, 08:17
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Search

Ciekawa strona, zrobiłem sobie subskrypcję. Wkurza mnie tylko brak podstawowych informacji na temat nieruchomości (i nie tylko) w opisach komorniczych. Ciężko jest oszacować atrakcyjność mieszkania nie znając chociażby jego metrażu, ilości pokoi, stanu technicznego.
Jak nam coś wyda się interesujące to trzeba się umawiać z komornikiem na obejrzenie mieszkania ? Jak to wygląda w praktyce ? Czy właściciele tej nieruchomości są obecni przy takich oględzinach ?
Trochę licytacje komornicze mnie przerażają, możliwe że wynika to głównie z nie wiedzy ...

czwartek, 10 stycznia 2013, 09:18
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

W ofercie licytacji powinien być numer księgi wieczystej mieszkania. Dzięki temu możesz przeglądać jej treść na stronie:
http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

Tam z kolei znajdziesz informację o liczbie pokoi, metrażu czy kondygnacji. To, że nie ma informacji o stanie technicznym to i plus i minus - zależy jak na to spojrzeć. Bo gdyby było wszystko podane na tacy to więcej osób byłoby zainteresowanych inwestycją. A w praktyce wygląda to tak, że trzeba jeździć po mieszkaniach i je oglądać, żeby dowiedzieć się o nich cokolwiek. Chociaż w przypadku mieszkań od komornika chyba można u niego albo w Sądzie zobaczyć zdjęcia mieszkania.

Nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa oglądania mieszkania od komornika. Tylko raz byłem na licytacji komorniczej ale tam nie można było w ogóle zobaczyć mieszkania, bo nie było żadnego kontaktu z właścicielem. Mieszkania nawet nie widział komornik, dzięki czemu jego wycena była znacznie zaniżona. W tym miesiącu będę chciał zobaczyć kilka mieszkań od komornika, więc jak już będę coś więcej wiedział to napiszę jak to wygląda w praktyce :)

Mnie też to trochę przeraża dlatego pierwszy zakup od komornika wolałbym przeprowadzić ze wspólnikiem, żeby ograniczyć ryzyko. Przede wszystkim trzeba porozmawiać z właścicielami. Dowiedzieć się czy mają się gdzie wynieść, czy nie będą robić problemów i jak oni to widzą? Jeśli rozumieją, że nie poradzili sobie finansowo i licytacja komornicza jest jakimś rozwiązaniem oraz mają się gdzie przeprowadzić to myślę, że większych problemów nie powinno być. Na pewno nie pakowałbym się w licytacje, gdzie właściciel nie ma co ze sobą zrobić. Raz, że to problem dla inwestora a dwa, że wyrzucanie kogoś na bruk nie jest zbyt fajne...

czwartek, 10 stycznia 2013, 09:43
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Raz, że to problem dla inwestora a dwa, że wyrzucanie kogoś na bruk nie jest zbyt fajne...

Takich właśnie sytuacji stresowych wolałbym uniknąć. Wyznaję zasadę inwestycji "ekologicznych" czyli nie robiąc nikomu krzywdy, ze spokojnym sumieniem i snem. Z założenia możliwe, że licytacje komornicze mają pomóc zadłużonym osobą wyjście z pętli długu, ale z reguły wiąże się to z dramatami rodzinnymi. Z drugiej strony ktoś na te pieniądze czeka i licytacja komornicza często jest jedynym rozwiązaniem na ich odzyskanie. Trudny temat i chyba nie dla mnie :-/ Wolę się skupić na transakcjach "win to win" Czyli ty potrzebujesz kasy i masz nieruchomość a ja mam kasę (zdolność) to zrobimy deal i oboje będziemy happy :-)
Mimo wszystko powodzenia w badaniu tematu, bo jak pisałem 90 % mojej opinii o licytacjach komorniczych to zasłyszane opinie , a te często mijają się z prawdą ;-)

czwartek, 10 stycznia 2013, 16:52
Wyświetl profil WWW
Manager

VIP Macios pisze:
Z założenia możliwe, że licytacje komornicze mają pomóc zadłużonym osobą wyjście z pętli długu, ale z reguły wiąże się to z dramatami rodzinnymi.

Tak jest w USA, a my żyjemy w Polsce, więc dług pozostaje i bank ma nadal roszczenia, gdy nie pokryje ich licytacja; a zazwyczaj nie pokrywa, bo idzie za 2/3 a komornik odbiera wpierw swoją część + wszystkie koszty a wierzyciel często dostaje ochłapy.

czwartek, 10 stycznia 2013, 18:56
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tak jest w USA, a my żyjemy w Polsce, więc dług pozostaje i bank ma nadal roszczenia, gdy nie pokryje ich licytacja; a zazwyczaj nie pokrywa, bo idzie za 2/3 a komornik odbiera wpierw swoją część + wszystkie koszty a wierzyciel często dostaje ochłapy.

I jak tu nie kochać naszego wspaniałego Kraju :-)

Kamienicznik, w którymś z tematów czytałem, że szykujesz jakiś artykuł/poradnik na temat licytacji komorniczych. Z tego co poprzeglądałem twoje blogi to nic nie znalazłem, więc podejrzewam, że temat upadł, bądź też szykujesz jakąś bombę informacyjną, którą dopieszczasz do bólu ? Pytam bo temat ciekawy, a ty z reguły docierasz do sedna sprawy, więc ciekaw jestem twoich opinii :-)

czwartek, 10 stycznia 2013, 19:27
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

No właśnie, oglądałem ostatnio jakiś program w TV o nieruchomościach w USA przejmowanych przez banki i tam faktycznie jest tak, że jeśli ktoś przestaje płacić raty to nieruchomość jest zlicytowana a pozostała część długu umorzona. U nas w pierwszej kolejności wynagrodzenie bierze komornik a reszta idzie na spłatę wierzycieli. W wielu przypadkach po takiej licytacji komorniczej byłemu właścicielowi pozostaje jeszcze sporo do spłaty, bo zlicytowane mieszkanie nie zaspokoiło roszczeń wierzycieli.

Kamienicznik, ja też czekam na jakiś dobry artykuł/poradnik o licytacjach komorniczych :)

czwartek, 10 stycznia 2013, 22:21
Wyświetl profil WWW
Manager

:)
Cierpliwości

Pierwszy artykuł wyjdzie w połowie marca. Od tego czasu będzie kilka wpisów a propos komornika i licytacji.
Artykuły mam już rozpisane do lipca tego roku i w miarę systematycznie powstają nowe. Będą poruszane bardzo ciekawe kwestie odnośnie nabywania i obrotu nieruchomościami.

Tak przy okazji, to powiem Wam, że polskie banki zaczynają przejmować (za długi) nieruchomości i je zbywać. Jest ogromna różnica między nabyciem nieruchomości na licytacji komorniczej a nabyciem od banku ;)

niedziela, 13 stycznia 2013, 19:51
Wyświetl profil WWW
Kierownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tak przy okazji, to powiem Wam, że polskie banki zaczynają przejmować (za długi) nieruchomości i je zbywać. Jest ogromna różnica między nabyciem nieruchomości na licytacji komorniczej a nabyciem od banku

To ciekawe, tzn ciekawe dla mnie jest to, że "zaczynają" a nie, że robią to od zawsze :-) Zawsze myślałem, że skoro nieruchomość jest zastawem hipotecznym to w razie nie spłacania przejmuje je bank i dalej, no właśnie banki organizują swoje licytacje ? Czy też do tej pory banki odzyskiwały swoje długi poprzez komornika ? Temat coraz ciekawszy i zaczyna nabierać rumieńców ;-)

wtorek, 15 stycznia 2013, 12:27
Wyświetl profil WWW
Specjalista
Awatar użytkownika

rss to podstawa o ile strony maja taka opcje nie trzeba wchodzic na strone czy naduzywac internetu :) wystarczy dobry program do tego i masz kilkanascie stron w jednym programie lub przegladarce, inna sprawa jest minus tego ze nie mozesz filtrowac ofert Tobie potrzebnych dostajesz wszystko jak leci
newslettery mailowe sa uciazliwe malo kto je czyta i zawalaja maila

czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:12
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Odświeżam temat ponieważ chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej na temat kupna mieszkania na licytacji komorniczej.
Czy ktoś już miał do czynienia z takim zakupem ??
Jak radzić sobie z problemem lokatorów którzy nie chcą się wyprowadzić ??
Czy mieszkanie kupione u komornika jest wole od długów i innych roszczeń ??

Mam okazie kupić mieszkanie bo bardzo fajnej cenie , ale jest taki problem ponieważ komornic nie dysponuje kluczami i są jedynie zdjęcia mieszkania. Myślę nad tym aby samemu się skontaktować z właścicielami.

Coś podpowiecie ?? Bo uważam że mimo tego że jest to ciężki temat można naprawdę trafić na ciekawe okazie .

Pozdrawiam ??

środa, 19 czerwca 2013, 11:12
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna