Warto wiedzieć więcej - Prawo cywilne i prawo karne w praktyce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Od czego zacząć? Giełda. 
Autor Wiadomość
Bezrobotny

Post Od czego zacząć? Giełda. opublikuj na facebooku
Witajcie, to mój pierwszy post na forum, miałem szczęście na niego trafić i mam nadzieję że dowiem się co nieco :) Chciałbym wejść w tematykę papierów wartościowych, giełdy o której nie mam praktycznie pojęcia. Czy możecie mi z doświadczenia polecić jaki sposób nauki byłby najlepszy? może jakiś konkretny tytuł książki łatwy w zrozumieniu. Chciałbym nabyć tę wiedzę najlepiej w praktyce, w książce Kiosaki poleca i pisze tak :

"Spotkaj się z kilkoma maklerami i posłuchaj, jakie akcje zalecają kipić.Następnie zbadaj te firmy w bibliotece lub przez internet. Zadzwoń do tych firm i poproś o sprawozdanie roczne"

Może jakieś filmy w internecie lub szkolenia płatne.?

poniedziałek, 9 lipca 2012, 19:12
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Post Re: Od czego zacząć? Giełda. opublikuj na facebooku
nie gram na giełdzie, a na forexie, ale pewnie podobnie: szkolenia są dobre, ale dadzą Ci tylko podstawy: najważniejsze jest Twoje doświadczenie :) poszukaj artykułów, poczytaj na forach, bardzo ważne sa też wiadomości... i nie daj się zwieść łatwym zarobkiem na początek: ma on byc systematyczny, a nie na chwile ;)

czwartek, 19 lipca 2012, 15:16
Kierownik

A czy Forex może nauczyć mnie podstaw gry na giełdzie. Przyznaje, że wiele o tym słyszałem, ale czym tak naprawdę różni się on od prawdziwej giełdy? I czy doświadczenia wyniesione z Forexa, przydadzą mi się w innym miejscu?

sobota, 25 sierpnia 2012, 08:55
Pracownik etatowy
Awatar użytkownika

Podpinam się pod pytanie poprzednika. Chętnie poznałabym jakieś podstawy dotyczące funkcjonowania giełdy, ale wolałabym zacząć bez ponoszenia ryzyka finansowego ;)

wtorek, 22 stycznia 2013, 12:36
Kierownik

Katarynka pisze:
...wolałabym zacząć bez ponoszenia ryzyka finansowego ;)

Sądzę, że bez ryzyka się nie uda, ale chodzi o to, aby to ryzyko zminimalizować i nie popełniać prostych błędów.
Osobiście również bardzo chętnie zapoznałbym się z zagadnieniem krok po kroku :)

sobota, 26 stycznia 2013, 17:22
Specjalista

najlepiej przez rozpoczęciem inwestowania na giełdzie poczytać dużo książek na ten temat, zamiast po omacku wchodzić w ten ryzykowny interes

czwartek, 16 maja 2013, 08:27
Bezrobotny

Witam,

Książki i owszem przydadzą się mogę polecić kilka tytułów jeśli kogoś interesuje, gdyż trochę tej literatury przeczytałem.

Ja osobiście inwestuje na giełdzie już od przeszło 3 albo nawet i 4 lat. Od czego polecałbym zacząć inwestowanie ?? Myślę że na początek mimo wszystko "łatwiejsze" będzie inwestowanie na GPW niż na Forexie :-). Otóż na GPW mamy sesje w określonych godzinach 9-17:00 w przeciwieństwie do Forex gdzie notowania są calą dobę, na kursy walut oddziałuje wiele informacji płynących z gospodarki i dla początkującego jest to trudny rynek itd itd :-). Na początku radziłbym zobaczyć czy ten temat Was wciągnie, poprzeglądajcie sobie strony giełdowe money.pl, stockwatch, attrader,parkiet, poprzeglądajcie jakieś spółki, pooglądajcie wykresy itd. jeśli poczujecie, że to jest to to możecie zaczynać :D. Można spróbować pierw sił na symulatorach za wirtualne pieniądze, jednak jest w tym jedna wada, otóż wtedy nie grają nam emocje bo wiadomo to nie są prawdziwe pieniądze.

Tak na koniec taki zimny prysznic jeśli podchodzicie do giełdy w stylu że to jest łatwy i przyjemny sposób wzbogacenia się przy nic nie robieniu uwierzcie mi prędzej czy później rynek w brutalny sposób może sprowadzić Was na ziemie :-). Jeśli ktoś by był zainteresowany książkami bądź ma jakieś konkretne pytania to prosiłbym na priv :).

Pozdro :)

poniedziałek, 27 maja 2013, 21:39
Kierownik
Awatar użytkownika

Witajcie:-)

Forexa na pewno nie polecam, a już na początku to w ogóle nie ma o czym gadać. Gra jest tam bardzo ryzykowna - w momencie można stracić wszystko:( Ja od 7 lat gram na GPW na największych spółkach - WIG20, które charakteryzują się najmniejszym ryzykiem na giełdzie. Pamiętajcie jednak, że ryzyko zawsze jest! Warto się do tego przygotować - teoria, a potem to już praktyka.

Zapraszam na bloga o inwestowaniu dla początkujących:-)
Arek:-)
www.jakinwestowacpieniadze.pl
P.S. Przemek nikt Ci tego nie powie. Tak prosto to nie jest:-) Najpierw teoria, a potem to już gra - sam się będziesz tego musiał nauczyć, szczególnie praktyki, panowania nad emocjami itd...

Ostatnio zmieniony środa, 28 sierpnia 2013, 00:30 przez Arek#, łącznie zmieniany 3 razy

wtorek, 20 sierpnia 2013, 00:18
Wyświetl profil WWW
Kierownik

Cytuj:
Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach: kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze.

To nie moje, to Twain'a.

czwartek, 22 sierpnia 2013, 22:44
Kierownik
Awatar użytkownika

Hmmm...jakoś nie obiło mi się o uszy, że Mark Twain był guru inwestycyjnym. Chyba wynikło to z tego, że wydawnictwo, w które zainwestował 200 tys $ zbankrutowało;)
Jeśli się już powołujemy to na znanych inwestorów jak Warren Buffett, William O'Neil...A NIE NA PISARZY.

środa, 28 sierpnia 2013, 11:14
Wyświetl profil WWW
Pracownik etatowy

Nie ma różnicy czy zaczyna się na giełdzie czy na forexie/kontraktach czy jeszcze innym rynku. Każdego tak naprawdę trzeba się uczyć tyle samo. Mówi się, że Forex taki niebezpieczny, a ja mówię gó...o prawda! Niebezpieczny jest brak znajomości zasad zarządzania ryzykiem i brak dyscypliny. Jakoś nie zauważyłem, żebym tracił na Forexie więcej niż na GPW...

Po drugie, odnosząc się już do zapytania w temacie, zacznij od opracowania strategii. Rzucanie się na rynek bez konkretnego planu jest bezsensu. Nie chodzi tutaj o to, że będziesz tracił, ale o to, że nie będziesz wiedział co zrobić, żeby to zmienić. Jak masz plan, nawet beznadziejny, to masz punkt odniesienia. I po 100 transakcjach już wiesz, czy to podejście działać, co było dobre a co trzeba poprawić.

Strategii jest mnóstwo na Internecie, w książkach i na szkoleniach. Nie wahaj się przed wydaniem pieniędzy na wiedzę. Jest to najlepsza z możliwych inwestycji! Trzeba tylko uważać na ludzi, którzy zarabiają tylko na szkoleniach, zamiast rynku :)

Z książek warto przeczytać: Market Wizards, Giełda wolność i pieniądze, wspomnienia gracza giełdowego, świece japońskie nissona, zawód inwestor giełdowy, wewnętrzna gra. Nie znajdziesz tam gotowych schematów, ale nauczysz się jak zbudować własne podejście ;)

Polecam również zapoznać się z treścią w podpisie :)

wtorek, 21 stycznia 2014, 10:56
Kierownik
Awatar użytkownika

GPW i forex nie jest dla ludzi, którzy mają awersję do ryzyka. Tutaj trzeba mieć nerwy ze stali, albo automat z algorytmem, który będzie grał za inwestora ;)
Ryzyko można jedynie ograniczyć i kontrolować, nie da się go wyeliminować.
Najmniej ryzykowne są inwestycje w nieruchomości, w szczególności gruntowe. Nie liczę lokat bankowych bo przy obecnym oprocentowaniu, to nie inwestycje :wink:

poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:22
Wyświetl profil WWW
Bezrobotny

Witam. Szukam namiary na wiarygodne firmy zajmujące się inwestowaniem pieniędzy na giełdzie np.. Jestem świeży w temacie i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje i czy są firmy gwarantujące kilkunastuprocentowy bądz większy zysk z wkładu własnego w skali np miesiąca. Nie wierzę ,ze takowych nie ma.

czwartek, 10 lipca 2014, 16:04
Wyświetl profil WWW
Manager
Awatar użytkownika

ddarecki36 pisze:
Witam. Szukam namiary na wiarygodne firmy zajmujące się inwestowaniem pieniędzy na giełdzie np.. Jestem świeży w temacie i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje i czy są firmy gwarantujące kilkunastuprocentowy bądz większy zysk z wkładu własnego w skali np miesiąca. Nie wierzę ,ze takowych nie ma.

W mojej opinii Twoje założenie że takich firm nie ma jest błędne, bo takich firm naprawdę nie ma, przynajmniej w Polsce. Jeżeli nie chcesz uczyć się rzemiosła giełdowego zostają fundusze inwestycyjne, ale te zarabiają tylko w czasie hossy, a to nie wydaje się trudne przy jakiejś tam dywersyfikacji chociażby w spółki w Wig20. Te które niby gwarantują te kilkanaście procent nawet nie w skali miesiąca , ale w skali roku, podpiąłbym pod AmberGold ...

Nie ma mowy, bez ryzyka najlepiej kontrolowanego wysokich stóp zwrotu się nie uzyska, czy to na giełdzie czy na foreksie, czy na jakiś gruntach ...

Mój blog: http://top-inwestor.blogspot.com/

czwartek, 10 lipca 2014, 21:16
Specjalista
Awatar użytkownika

proteusz pisze:
ddarecki36 pisze:

Jeżeli nie chcesz uczyć się rzemiosła giełdowego zostają fundusze inwestycyjne, ale te zarabiają tylko w czasie hossy, a to nie wydaje się trudne przy jakiejś tam dywersyfikacji chociażby w spółki w Wig20. .

Co oznacza w czasie hossy i jakie to mogą być spółki dla przykładu? Jestem nowa w temacie...

czwartek, 17 grudnia 2015, 14:05
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna